توجیه آمریکا استثنایی: کمیسیون Unalienable حقوق تضعیف مدرن حقوق بشر

هفته گذشته کمیسیون Unalienable حقوق صادر شده و گزارش نهایی خود را. کمیسیون ایجاد شده توسط وزیر خارجه آمریکا ما

توسط NEWSATROPAT در 1 مرداد 1399

هفته گذشته کمیسیون Unalienable حقوق صادر شده و گزارش نهایی خود را. کمیسیون ایجاد شده توسط وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo در مارس 2019 به "ارائه تازه فکر کردن در مورد گفتمان حقوق بشر که در آن چنین گفتمانی را ترک کرده است از ملت ما موسس اصول قانون طبیعی و حقوق طبیعی."

آن را Pompeo گفت: انجام "یکی از عمیق ترین reexaminations از حقوق unalienable در جهان از سال 1948 اعلامیه جهانی" و همچنین "آگاهانه بررسی نقش حقوق بشر در سیاست خارجی آمریکا." او استدلال کرد که "آمریکا بنیانگذاران تعریف unalienable حقوق به عنوان از جمله 'زندگی, آزادی و تعقیب خوشبختی.' آنها طراحی شده در قانون اساسی برای حفاظت از فردی کرامت و آزادی است. اخلاقی در سیاست خارجی باید مبتنی بر این مفهوم از حقوق بشر است." هنوز Pompeo هشدار داد در برابر ایجاد دسته بندی جدید از حقوق که او استدلال مدافعان حقوق بشر دنبال کرده: "زمانی که سیاستمداران و بوروکرات های جدید ایجاد کنید و حقوق آنها محو تمایز بین unalienable حقوق و موقت حقوق".

Unalienable و ad hoc

در حالی که Pompeo را ایجاد دسته از "ad hoc حقوق" خود پرسش منتقدان نگرانی از ابتدا که این کمیسیون ارائه خواهد عقلی برای باریک درک درستی از حقوق و تضعیف حقوق – در واقع یکی از اولین سخنرانان دعوت شده به نام برای محافظت از یک "غیر قابل تقلیل حداقل" حقوق بشر.

بسیاری می ترسید که این کمیسیون می تواند مورد استفاده برای تضعیف گسترده نوار از جنس مربوط به حقوق از جمله حقوق زنان دفاع از حقوق همجنسگرایان و سقط جنین و همچنین تضعیف هر گونه ادعا اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و حقوق با تمرکز بر چه اند و تكیه ما در درک حقوق – یعنی آزادیهای مدنی و سیاسی. در واقع یک سال پیش بیش از 400 سازمان های غیر دولتی و افراد امضا نامه ای به وزیر Pompeo برجسته بسیاری از این نگرانی است.

با توجه به ترکیب کمیسیون و نتیجه گیری نهایی – این ترس را به خوبی تاسیس شده است. کمیسیون بود گالری سرکش از علاقه مندان به قانون ضد سقط جنین فعالان و حامیان حقوق مذهبی به عنوان مهم ترین حق. وجود تعادل در کمیسیون و نتیجه گیری خود را به نظر می رسد شده اند از پیش مقدر شده است.

"آزمایش های اجتماعی"

رئیس کمیسیون مری ان Glendon یک سفیر سابق آمریکا در واتیکان برنده یک جایزه برای او ضد سقط جنین فعالیت است و استدلال کرد که ازدواج همجنسگرایان است "'آزمایش اجتماعی'" است که باعث اختلال حقوق کودکان است. دیگر اعضای این کمیسیون به اشتراک گذاری این ضد سقط جنین ضد همجنسگرایان دستور کار است. ژاکلین رودخانه شناسایی ازدواج به عنوان یک "هدیه ای از خدا" و استدلال می کند که "الهی نظم از ازدواج بین یک مرد و یک زن به چالش کشیده است." و او را تقبیح این واقعیت است که مسیحیان که ایستادن در برابر برابری ازدواج هستند "ناسزا" در نتیجه ضربه زدن به راست مسیحی ترس از ظلم و ستم.

یکی دیگر از کمیسیون عضو neoconservative محقق پیتر Berkowitz محکوم لینک "حقوق بشر سکولار و روشنفکر چپ-لیبرالیسم" به صراحت برده حقوق بشر به مسیحیت: "بتواند — و پایدار — ارتباط بین حقوق بشر و مسیحیت می تواند کمک به جلوگیری از افراط است که این روزها آسیب هر دو progressivism و محافظه کاری است." دیگر اعضای کمیسیون از جمله خاخام Meir Soloveichik و محافظه کار قانونی محقق پائولو Carozza استدلال می کنند که برخی از حقوق می تواند نقض شود به نام آزادی مذهبی – مانند اجازه دادن به نهادهای مذهبی و کسب و کار برای انتخاب کردن از ارائه پیشگیری از بارداری به عنوان بخشی از بیمه خود را بسته است. Carozza نیز شناسایی نسل سوم حقوق از جمله حق توسعه و یا یک محیط زیست سالم به عنوان یک هدف برای کمیسیون.

Judaeo-ریشه های مسیحی و Americanist چشم انداز

از همان آغاز به نظر می رسید که تمرکز روشن بر برجسته مذهبی (و به طور خاص مسیحی یا یهودی-مسیحی) ریشه درک خاصی از "طبیعی" حقوق که مطابقت به slimmed پایین نسخه از نسل اول حقوق مدنی و سیاسی با حقوق مذهبی در بالا.

بحث و گفتگو در جلسات کمیته نشان داد که تمرکز قوی در بخشی از این کمیسیون در آمریکا به عنوان منبع حقوق بشر قصد بازگشت به تاسیس کشور است. کمی وجود دارد به رسمیت شناختن است که ما تا به حال نقش مهمی در توسعه گسترده بین المللی هنجاری و نهادی حقوق بشر چارچوب است. بلکه یک موضوع ثابت شد به قرار دادن یک آمریکایی (و یا آنچه Pompeo خواهد تماس Americanist) تمبر حقوق بشر و یک احساس است که بقیه جهان بود, منحرف شده, ایده آل مفهوم حقوق که ما مدتها پیش داده شده به جهان است.

در واقع Pompeo گفت که حقوق بشر در جامعه "خود را از دست داده بلبرینگ" آن را به عنوان ایجاد "دسته بندی جدید از حقوق بشر" و دیگر "یک قطب نمای اخلاقی." کمیسیون می تواند در نتیجه "کمک به reorient نهادهای بین المللی به طور خاص وظیفه برای حفاظت از حقوق بشر مانند سازمان ملل متحد به ماموریت های اصلی خود" – در یک Americanist دید.

حمله چند جانبه نهادهای حقوق بشری

این تلاش به بازبینی و محدود مفهوم حقوق بشر می آید در چارچوب یک حمله بی سابقه بین المللی حقوق بشر رژیم با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

در حالی که حمایت بین المللی برای حقوق بشر هنجارها و مکانیسم های مومی است و مشکلاتی روبرو طول دوره ما دولت و ادارات مختلف باید instrumentalized حقوق بشر در سیاست خارجی آمریکا, هسته آمریکا exceptionalist اجماع در سیاست خارجی آمریکا ایجاد کرده است به طور کلی شامل لفظی حمایت گسترده حقوق بشر رژیم است. هنوز برگ برنده دولت حمله چند جانبه نهادهای حقوق بشری است که از لحاظ کیفی متفاوت است. و کمیسیون کمک می کند تا به ارائه فکری (اگر به شدت ناقص) توجیهی برای اقدامات دولت است.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت حمله به حقوق بشر گسترده است و دارای پتانسیل برای هر دو آسیب چند جانبه حقوق بشر رژیم و همچنین تغییر و آمریکا هویت به عنوان یک حقوق بشر حفاظت و حمایت از کشور است. نقض حقوق بشر هنجارها و تلاش برای تضعیف نهادهای حقوق بشری عبارتند از:

به عنوان یک نتیجه از این نقض بین المللی برداشت از ما تغییر کرده است. David Kramer سابق دستیار وزیر امور خارجه در امور حقوق بشر در دولت جورج دبلیو بوش (که تا به حال مشکلات خود را با حقوق بشر) می گوید که "مردم دفاع و مبارزه برای دموکراسی و حقوق بشر و آزادی در سراسر جهان در حال سرخورده توسط دولت ایالات متحده و مشاهده نمی دولت فعلی به عنوان یک شریک واقعی." Pompeo به تازگی به رهبری سودای انتقاد از چین و روسیه) است و به عنوان مثال با انتقاد چین برای درمان آن از Uyghurs و جدید امنیت ملی قانون در هنگ کنگ است. در حالی که این انتقادات استقبال آنها باید در چارچوب وسیع تری از ژئواستراتژیک maneuverings و نه به عنوان یک موضع اصولی در حقوق بشر است.

در همین حال در پی جورج فلوید کشتار های گروه بین المللی بحران که به طور منظم منتشر هشدار در مورد بی ثباتی و نقض حقوق بشر در کشور دچار جنگ و درگیری های خشونت آمیز در زمان مرحله بی سابقه ای از انتشار بیانیه ای در توصیف "ناآرامی" در کشور و دعوت از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای توقف استفاده از "آتش بس." این زبان است که معمولا برای کشورهایی که ممکن است به عنوان قانون شکنان.

این کمیسیون گزارش را تایید بسیاری از ترس های برجسته بالا. آن را فراهم می کند یک تاریخی (یا شاید غیرتاریخی) و توجیه نظری برای تمرکز بر کاهش مجموعه ای از حقوق است که سازگار با یک محافظه کار مذهبی و اقتصادی در دستور کار است. در حالی که بسیاری از به اصطلاح "حقوق" که بخشی از آن در دستور کار – از جمله حقوق بشر – نه به صراحت هدفمند برای تنزیل رتبه به غیر unalienable وضعیت (و با توجه به برجستگی از حقوق بشر در دستور کار است و نه کنجکاو است که این ذکر نشده بود حتی یک بار) پیام روشن است: وجود چند هسته ای "unalienable" حقوق که مرکزی به آمریکا ایده آل – مذهبی آزادی و حقوق مالکیت و حقوق مربوط به مشارکت دموکراتیک.

دیگر سخت-برنده آزادی مشروط منوط به فرایندهای دموکراتیک. در حالی که جدی وجود دارد بحث بود در مورد منبع و وضعیت حقوق اين گزارش را ندارد مشارکت معنی دار. بلکه آن است که بسیار سیاسی سند به وضوح در نظر گرفته شده برای توجیه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت امریکا برای اولین بار در دستور کار خود ناسیونالیستی و پوپولیستی تاکيد بر ما حاکمیت و استثنایی.

امریکا اول – آنچه در این گزارش می گوید

این گزارش اختصاص داده است اول 20 صفحه در یک بحث عمیق از نقش ما در توسعه آنچه در آن خواستار "متمایز آمریکایی حقوق سنت است." بسیار وجود دارد که بحث از خدا اگر چه این گزارش دقیق است که شامل ذکر است از "دلیل". اما پیام روشن است: "بسیار ایده از طبیعت انسان و دلیل و هدف و خالق خدا آمده اند به بی احترامی در میان روشنفکران." این گزارش یک تلافی به آن "روشنفکران."

این گزارش مذاکرات زیادی در مورد اعلام استقلال از جایی که واژه "unalienable" می آید. هیچ اشاره ای به انقلاب فرانسه و یا روشنگری شکل گرفته است که پس زمینه برای اعلامیه استقلال. آن را اشاره به "آموزه های کتاب مقدس" را به عنوان به خوبی به عنوان کلاسیک رم و لیبرالیسم کلاسیک اما اشتباه نکنید – آن کسانی که دلیر استعمارگران آگاهانه با خدا که آمد تا با ایده آزادی که برای ما یک "چراغ امید" امروز".tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de