در آمازون کتابخانه ها در حال شعله ور مجموعه

Amâncio Ikõ Munduruku رئیس ویسنت و Martinho BorõAmâncio Ikõ Munduruku یکی از اصلی رهبران Munduruku از وسط Tapa

توسط NEWSATROPAT در 31 تیر 1399

Amâncio Ikõ Munduruku رئیس ویسنت و Martinho Borõ

Amâncio Ikõ Munduruku یکی از اصلی رهبران Munduruku از وسط Tapajós. او خود را صرف مبارزه با زندگی خود را برای دسترسی مردم به بهداشت و درمان خاص آموزش و پرورش خاک و هویت. او تاسیس Munduruku Pariri انجمن در سال 1998 اساسی در مبارزه برای حقوق Munduruku مردم است. بد گرفته, او تا به حال به صبر برای سه روز قبل از یک تخت مراقبت ويژه در دسترس ساخته شده بود 550 مایل دور در پایتخت کشور بلم; سپس توسط خود سطح اکسیژن کاهش یافته بود بنابراین به شدت او را به صبر یک شب دیگر چون او نمی خواهد که جان سالم به در پرواز است. "ما نمی خواهیم پدر من به مرگ خود گفت:" پسر خود را Arlisson Ikõ Biatpu. خانواده خود را مجبور به مبارزه به طوری که Arlisson برادر آندره می تواند اجازه داده می شود به همراه پدرش به بلم.

Amâncio را ایجاد کرد Praia do Mangue واقع در حومه شهر سانتا ککیلیا در وسط Tapajós که با بیش از یک صد هزار نفر تا به حال تنها چهار تخت های مراقبت ويژه تا هفته گذشته زمانی که در بیمارستان بود که در گذشته افتتاح (از آن است که هنوز هم به طور کامل به پایان رسید). حدود یک هزار Munduruku زنده در وسط Tapajós منطقه است.

در امتداد بالا Tapajós که در آن حدود 13 هزار Munduruku زندگی می کنند نزدیک ترین شهر به جمعیت هشت هزار است جکریکنگا. بیمارستان آن بدون تخت های مراقبت ويژه و تا کنون هیچ Munduruku بستری وجود دارد با covid اتحاد چپ بیمارستان زنده است. این باعث شده است که برخی از Munduruku خانواده ها به نوار بستگان خود را از فرستاده شدن وجود دارد.

گسترش سریع covid-19 در میان Munduruku روستاها در بالا Tapajós تا حد زیادی به انجام با نفوذ goldmining عملیات در منطقه است. در ماه آوریل به عنوان SARS-CoV-2 گسترش یکی از Munduruku سرزمین (ترا Indígena Munduruku) بیشتر بود deforested از همه بومی زمین در برزیل به عنوان غیر قانونی goldminers در زمان استفاده از برزیل دولت ضمنی تایید: نیروهای امنیتی متوقف شد از بودن مستقر در اقدامات برای کنترل تهاجم به طور سنتی سرزمین های اشغالی و سرزمین های عمومی است. پس از سرب از برزیل (ضد)-وزیر محیط زیست ریکاردو Salles – که در جلسه کابینه در تاریخ 22 آوریل پیشنهاد همه گیر استفاده می شود به عنوان یک فرصت برای تضعیف حفاظت محیط زیست در حالی که مطبوعات نگاه راه دیگر – مهاجمان رفته اند و نه در مستند بلکه ساخت شده اند بسیاری از این لحظه به بیشتر دستاوردهای خود را.

پس از goldminers تظاهراتی در جکریکنگا و تشویق Munduruku از روستاهای اطراف از جمله سای Cinza برای شرکت رئیس Vicente – که تا به حال به سمت چپ خود ایجاد کرد – قرارداد ویروس و درگذشت. گرفته شده به جکریکنگا برای درمان او قادر به مشورت یک شمن قبل از مرگ و به خاک سپرده شد وجود دارد به جای در خود ایجاد کرد. این نشان دهنده یک آسیب زا نقض سفارشی به عنوان Munduruku سنت نگه دارید که مرده نیاز به نگهداری و نگاه پس از زندگی.

Martinho Borõ یک مورخ معلم و اقتدار است. پرواز به جکریکنگا از روستای خود در Tropas رودخانه (انشعاب از بالا Tapajós) با مشکلات تنفسی او داده شد بحث دارو هیدروکسی کلروکین که برزیل جمهور Jair Bolsonaro است اصرار بر ترویج. وزارت بهداشت دستورالعمل تصریح می کند که رضایت بیماران و یا خانواده خود را مورد نیاز است اما جای تردید است که آیا Martinho شده اند که در یک موقعیت به توافق برسند در حالی که همراه او به احتمال زیاد به اند مسلط در پرتغالی. گفته شده است که بدتر از وضعیت خود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن