ناپایدار انتقال? آبی و ارسال-Covid بازیابی در گرجستان

این Covid-19 بحران ارائه شواهد بیشتر از عواقب دراماتیک از تخریب بزرگ در اکوسیستم های ناشی از توسعه سریع در بخش

توسط NEWSATROPAT در 9 مرداد 1399

این Covid-19 بحران ارائه شواهد بیشتر از عواقب دراماتیک از تخریب بزرگ در اکوسیستم های ناشی از توسعه سریع در بخش های بزرگی از جهان است. به عنوان لیست در حال رشد از کشورهای متاثر از این بیماری همه گیر در حال تلاش برای کاهش آن عمیق اجتماعی و اقتصادی تاثیر سرمایه گذاری در زیرساخت های مورد ستایش قرار داد توسط برخی به عنوان پایه ای برای یک "سبز معامله جدید" قادر به پرورش بهبود پایدار.

در واقع پیش از بحران ساخت و ساز نیروگاه های برق آبی در حال حاضر پشتیبانی شده توسط بانک های بزرگ بین المللی و دولت ها به طور یکسان به عنوان یکی از تعدادی از راه های پرورش انتقال پایدار و اقتصاد سبز است. به عنوان سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر شده اند رو به افزایش جهانی ظرفیت نصب شده نیروگاه های برق آبی رسیده 1,308 گیگاوات در سال 2019.

در میان کشورهایی که به دنبال این سبز توسعه مسیر گرجستان به دنبال بیشتر از آن کوهستانی قلمرو برنامه ریزی کمتر از یک صد پروژه در سراسر آبراه های آن. اما یک نگاهی از نزدیک در برخی از این بزرگ آبی پروژه های خود را برجسته ناپایداری بالا بردن سوال در مورد گسترده تر ایده انتقال به یک اقتصاد سبز فراهم می کند که خود را توجیه.

Namakhvani HPP

در 22 ژوئیه این سال جمعیت معترضان با تجمع در کوتائیسی گرجستان به صدای مخالفت خود را با ساخت دو شرکت بزرگ برق آبی مجتمع: این Oni آبشار و Namakhvani HPPs در منطقه کوهستانی از لختاقی در مرکزی گرجستان است.

این Namakhvani HPP تشکیل شده است از دو به هم پیوسته سدها و آن را در حال حاضر بزرگترین پروژه برق آبی در کشور پیش بینی شده کل ظرفیت 400 مگاوات در هزینه با ما$750 متر است. این مجوز برای ساخت این HPP آمد تا حدودی ناگهان در ابتدای سال تقریبا یک دهه پس از این پروژه برای اولین بار اعلام کرد در سال 2010.

اولیه با این نسخهها کار برای این مگا زیربنایی آغاز شده در آغاز ماه ژوئن در شهرداری T'sageri. به عنوان کارگران از ترکیه شرکت انکا انرژیهای تجدید پذیر اکثر سرمایه گذار در پشت زیرساخت در کنار شرکت نروژی انرژی پاک شروع به گذاشتن یک پل کوچک در Rioni رودخانه گروهی از روستاییان با تجمع در نزدیکی ساختمان سایت به میزبان جشنواره شراب و تجمع خود را جشن سنت و به بحث در مورد سد در دست ساخت است. یکی از شرکت کنندگان گرفته می شود تا میکروفون یک سوال مطرح شده: "چرا چنین عجله ؟ که زمان آن است که این پروژه در حال اجرا است؟"

با وجود طولانی بارداری و چند وقفه از این مگا پروژه به این سوال ساده قطاری موضوع در هسته اصلی مخالفت با این انتقال زیرساخت - یعنی عدم تعامل پروژه با خاک در نظر گرفته شده است برای تبدیل. در سال های اخیر مراحل مختلف پروژه را تصویب – هدف گذاری, ارزیابی اثرات زیست محیطی (EIA) و مشاوره – عجله شده اند از طریق اغلب غیرقانونی با توجه به محلی منتقدان. در همان زمان برآورد خسارت وارده که ممکن است متحمل از ساخت و ساز شده اند به حداقل رسیده است.

The Lajanuri HPP reservoir 1.jpg
Lajanuri HPP مخزن | منبع: اندرو بری

در واقع با توجه به گرجستان محیط زیست EIA فرستاده شده توسط این شرکت انکا انرژیهای تجدید پذیر تصویب شد که دولت گرجستان با وجود فاقد طیف وسیعی از اجباری نظرسنجی. اگر چه جمعیت دره کوچک است مخالفت برای این پروژه به تدریج رشد کرده و با گرد هم آوردن جوامع محلی فعالان زیست محیطی پژوهشگران و سازمان های غیر دولتی از داخل و خارج از گرجستان است.

در پی آغاز به کار این پروژه های زیست محیطی غیر دولتی جایگزین سبز است و خواستار ابطال آن اجازه. پس از تظاهرات های "جنبش عمومی برای نجات Rioni دره" منتشر شده یک لیست از خواسته ها خطاب به رئیس جمهور گرجستان سالومه Zurabishvili درخواست وقفه از آثار ابطال از توسعه مجوز و استعلام به خسارت ناشی از جزئی سقوط یکی دیگر از سد این Shuakevi HPP است که توسعه یافته توسط انرژی پاک نیز درگیر در Namakhvani. اگر ساخت و ساز پیش می رود به عنوان برنامه ریزی شده عواقب ناشی از این شتاب روند ممکن است فاجعه بار و کشش بسیار فراتر از دره ای که در آن گیاهان به افزایش است.

خطرات لرزه ای

به عنوان تحقیقات از موسسه علوم زمین در تفلیس نشان داده است, اصلی قفقاز محوری کمربند فعال ترین تکتونیکی واحد از منطقه تولید بالاترین قدر زلزله ثبت شده در قفقاز در سال 1991 که باعث شده عمده رانش زمین و مدفون شدن دو روستا.

این رطوبت بالا شیب توپوگرافی و زمین شناسی پیچیده تنظیمات لختاقی منطقه که شامل Rioni دره که در آن HPPs برنامه ریزی شده باعث می شود آن را بسیار آسیب پذیر به فرایندهای زمین لغزش در حالی که بالا آسمانی در این منطقه باعث می شود دامنه کوه های شیب دار ناپایدار است. برای مثال در سال 1987 بر اثر رانش زمین مسدود Rioni رودخانه به مدت 15 دقیقه به طور موقت تشکیل یک سد در نزدیکی Mekvena یک روستا خواهد شد که بخشی از آب گرفتگی پیشنهادی Namakhvani مخزن. به عنوان چای Godoladze مدیر گرجستان موسسه علوم زمین معتقد است, جاری شدن سیل در دره نیز ممکن است بیشتر القاء و بسیار بزرگتر از لغزش تا کنون رخ داده است با توجه به فشار تولید شده به عنوان دره دیوار تبدیل به تدریج اشباع شده است.

خطرات مشخص شده توسط Godoladze نمی شد به طور جدی در نظر گرفته شده توسط EIA تایید شده توسط گرجستان وزیر محیط زیست است. زمین شناسان بارها و بارها به نام برای دقیق ژئوفیزیکی و زمین شناسی بررسی دره انجام می شود و برای اطمینان از یک سیستم موثر ژئوفیزیک نظارت در محل قرار داده است. ساخت سدها اما در حال حاضر شروع به ترک این حیاتی ارزیابی تنهایی.

تاثیر بر اقتصاد محلی

در حالی که توسعه این پروژه شتاب از جوامع محلی با این حال به نظر می رسد ماده کمتر است.

برای کل یک دهه هنوز unrealised طرح به سیل بخشی از Rioni دره متوقف شده نوسازی و نگهداری از زیرساخت های موجود اتصال آن به سایر نقاط کشور و در نتیجه مترقی انزوا دره و ساکنان آن است. با وجود آن زیربنایی و اجتماعی و اقتصادی پوسیدگی دره باقی مانده است که این سایت برای تولید چندین بومی ارزش محصولات کشاورزی مهم ترین آن است Tvishi شراب. شراب را به نام یکی از روستاهای که در آن تولید شده است یک نیمه شیرین شراب سفید بسیار محبوب هر دو در گرجستان و در بازار بین المللی به خصوص در روسیه است. آن را مدیون شیرینی آن به محلی terroir, مشخصه رطوبت بالا هستند. در سال های اخیر و در موازی با برنامه ریزی از سد چند سازان ایجاد کرده اند آلی تاکستان در دره, بهره گیری از یارانه های دولتی.

tvishi wine vineyards. in Khorenishi.jpg
Tvishi تاکستان | منبع: اندرو بری

شراب این است که نه تنها ارزش محصول بومی موجود در منطقه است. دامنه Khvamli عظیم که برج بیش از دره خانه را به انواع مختلفی از گیاهان دارویی است که مردم محلی جمع آوری را به چای و پماد و چاشنی. زنان و مردانی که جمع آوری و تبدیل گیاهان و شراب سازان در حال حاضر در خط مقدم تظاهرات علیه ساخت این سد به عنوان آنها استدلال می کنند که تغییرات در خاک ناشی از مخازن را به طور دائم تحت تاثیر قرار سطح رطوبت خراب محلی terroir و از بین بردن آن گیاهان و جانوران بومی. این غنی محلی تخصص است تا به این روز شده است به شدت طرد در حساب از سد پروژه های آینده از این شرکت و دولت است.

عجله از طریق انتقال

به جای عجله توسعه پروژه های زیربنایی مانند این دولت گرجستان باید یاد بگیرند دیدنی و جذاب از شکست های اخیر برخی آبی تحولات است.

دو تا از بزرگ HPPs به تازگی ساخته شده در کشور در حال حاضر ذکر Shuakevi HPP در آجارستان و کوچکتر Dariali HPP اند تا حدی فرو ایجاد آسیب های گسترده ای به اکوسیستم محلی و در مورد Dariali تنگه کشتن نه نفر. در حالی که این فرو می ریزد و نمی شد پیش بینی شده توسط شرکت های پیشرو در توسعه خود را - در میان آنها است که انرژی پاک یکی از شرکت های در حال حاضر درگیر در Namakhvani پروژه جوامع محلی دانشمندان و سازمان های غیر دولتی بوده است هشدار در مقابل خطرات برای سال قبل به تحولات' اتمام است.

در آن زمان این شکایات کاهش یافته بود در گوش ناشنوا از جمله کسانی که از سرمایه گذاران بین المللی حمایت از پروژه های. بانک اروپایی برای بازسازی و توسعه که قرار است "انتقال به یک اقتصاد سبز" را به عنوان یک اولویت برای توسعه چشم انداز حمایت از توسعه پروژه های شکست خورده و تا زمانی که به تازگی به حال شده است با توجه به ارتکاب به حمایت از Namakhvani HPP.

در اواخر سال 2019 در EBRD پس از یک نامه رسمی از سبز جایگزین سازمان غیردولتی تصمیم گرفت در برابر حمایت از این پروژه و گزارش شده که با توجه به آن ارزیابی منفی از سد' تاثیر در خطر انقراض جانوران از Rioni رودخانه. رودخانه ذکر شده بود در میان سایت های بالقوه را شامل می شود در "زمرد شبکه" محافظت شده توسط کنوانسیون برن اما آن نامزدی بوده است و پس از آن خارج توسط دولت به منظور اجازه می دهد تا استفاده از آن برای تولید برق آبی. با وجود عدم درگیر در این پروژه خاص EBRD است نقش کلیدی در ترویج این ایده از انتقال بر اساس آن سرمایه گذاری در نیروگاه های برق آبی شده اند توجیه در گرجستان و در جای دیگر در شرق اروپا و اتحاد جماهیر شوروی سابق.

تشکیل شده پس از فروپاشی شوروی EBRD هسته ماموریت بوده است به تقویت گذار به اقتصاد بازار در فضای سمت چپ توسط سوسیالیستی بلوک. اخیرا این اصلی تماس با یکپارچه شده است توسط یک جدید انتقال مفهوم که " تعریف یک عملکرد خوب اقتصاد بازار به بیش از فقط رقابتی; باید آن را فراگیر, به خوبی اداره, سبز, انعطاف پذیر و یکپارچه به عنوان خوبی است. در زیر این بنر این بانک تامین مالی در پنج سال گذشته بیش از 60 پروژه های برق آبی در جنوب شرق اروپا و قفقاز. به عنوان Bankwatch گزارش های بسیاری را موجب آسیب جدی به اکوسیستم شکننده است که میزبانی آنها.

برای سه دهه گذشته و گرجستان توسعه اجتماعی و اقتصادی شده موجود در این جهش چارچوب گذار. ضرورت انتقال و بازار محور زدایی در هسته آن را در برخی از راه های جایگزین پیش نویس بتن استراتژی توسعه برای کشور است. در مورد بخش انرژی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه گزارش داد که با وجود قرارداد شرکت مشاوره مک کینزی و شرکت برای کمک به تولید انرژی استراتژی توسعه در سال 2018 گرجستان است با این وجود در این روز موفق به اتخاذ یک چارچوب جامع.

توسعه Namakhvani HPP توصیف شده توسط گرجستان وزیر اقتصاد Natia Turnava در صورت لزوم به انرژی این کشور امنیت, اما, به عنوان UNECE یادداشت های خود را در گزارش اخیر در صورت عدم وجود یک استراتژی ملی انرژی و حمایت از سیاست های آن را دشوار است به ارزیابی پروژه های انرژی' سازگاری با ملی عرضه و تقاضا روند و همچنین به عنوان انرژی نگرانی های امنیتی و طولانی مدت اهداف زیست محیطی. در عجله برای تکمیل مدتها در انتظار انتقال(s) بنابراین گرجستان به نظر می رسد به تخفیف بسیار شیوه را قادر خواهد ساخت که جمعیت خود را به درو مزایای آن بسیاری از سرمایه گذاری های زیربنایی.

جهانی گسترش coronavirus باید یک درس در مورد عواقب غیر قابل برگشت از بهره برداری از اکوسیستم است که در آن زندگی می کنیم. تنزیل تاثیر است که پروژه های زیربنایی باید در محیط خود به منظور رسیدن به توسعه اقتصادی است که اقتصاد نادرست عواقب ناشی از آن اغلب تنها به رسمیت شناخته شده پس از آن. اگر آن اتفاق می افتد, ساخت Namakhvani HPPs خواهد منجر به یک سری از اینتر مرتبط با توسعه اجتماعی-اقتصادی و زیست محیطی و تغییرات ژئوفیزیکی است که هم ممکن است مخرب و عواقب غیر قابل پیش بینی به صورت محلی.

می تواند وجود دارد هیچ خوب انتقال بدون عمیق تعامل با همه عناصر این پازل پیچیده است. به همین دلیل به عنوان دانشمندان متعهد به حمایت از ایجاد توسعه پایدار در جهان ما پیوستن به کسانی که برای تماس فوری وقفه در ساخت و ساز از Namakhvani HPP و Oni آبشار.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن