جنگ در موزامبیک: یک گاز برکت تبدیل نفرین

جهان را فرا گرفته است با مبارزه با COVID 19 شیوع بیماری های مختلف جنگ گوری نسبت در حال پخش است در منطقه شمال موزامبیک صفحه اصلی به یکی از جهان های اخیر ثروتمندترین گاز می یابد. منطقه Cabo Delgado, مرز تانزانیا است بازی میزبان به موجی از خشونت خوردگی نیروهای دولتی علیه شورشیان داخلی شناخته شده به عنوان RENAMO و شورشیان ادعا لینک کلیک کنید برای داعش. این خشونت موج آغاز شد و در اکتبر سال 2017 اما با وجود سیگنال های هشدار اولیه در مورد تروریسم در موزامبیک از اتحادیه آفریقا (AU) در فوریه جامعه توسعه جنوب آفریقا (گلشیفته فراهانی) در نهایت اذعان کرد وجود یک بحران واقعی در آن اجلاس فوق العاده سران در 19 مارس این سال است.

جنگ یک فاجعه تهدید به نشت در سراسر مرزها به دیگر کشورهای عضو است. با وجود این شرکت های چند ملیتی مانند فرانسه شرکت نفت, مجموع, ایالت متحده EXIM Bank اکسون موبیل BP و Shell در میان دیگران ریختن میلیاردها دلار به پروژه های گاز در Cabo Delgado. با تلفات در حال اجرا به هزاران مرگ و میر بهره وری از نهادهای منطقه ای در حل تعارض و نفوذ شرکت های چند ملیتی در این بحران یک مسئله اخلاقی است که باید از جهانی نگرانی است.

مختصر و مفید

Cabo Delgado استان شد هنگامی که هسته Mozambican آزادی ملی مبارزه پرتغالی حکومت استعماری. شد سنگ بنای گسترش سوسیالیسم به عنوان یک ملی ایدئولوژی سیاسی. در حال حاضر آن است که کانون از فعالیت های عجیب و غریب.

در سال 2010 کشف گاز سپرده در Rovuma حوضه های زیر دریایی در اعماق آبهای اقیانوس هند توسط ایالات متحده شرکت انرژی Anadarko جذب توجه سرمایه جهانی است. در سال 2011 شرکت انرژی ایتالیایی ENI SpA نیز کشف عظیم میدان گازی در این منطقه است.

نصب شواهد حاکی از این واقعیت است که کشف گاز خارجی شرکت های چند ملیتی و پس از آن ریختن میلیاردها دلار از سرمایه گذاری می تواند یک عامل در جنگ وحشیانه که شکسته است در Cabo Delgado استان است. شرکت های چند ملیتی اسلامگرا افراط گرایان و دولت موزامبیک به دنبال پول نقد در اکتشافات صرف نظر اجتماعی و سیاسی هزینه های. افزایش مقیاس از حملات علیه دولت امکانات نظامی و ساختمان های دولتی این است که یک آینه ماهیت پیچیده جنگ خوردگی نیروهای دولتی علیه شورشیان اسلامگرا و البته با غیر مستقیم تاثیر سرمایه خارجی است .

در اوایل این ماه کاتولیک اسقف پمبا Luiz Fernando لیسبون صحبت کردن در برابر تخریب های محلی مردم ایران, تاریخ و فرهنگ به دلیل این درگیری اضافه کرد که آن را به طور فزاینده ای به نظر می رسد به عنوان اگر Cabo Delgado استان است که در حال تقسیم و تقسیم شده به شرکت های بزرگ چند ملیتی.

ايلام Rawoot از Justica Ambiental/دوستان زمین موزامبیک هماهنگ از هیچ به گاز! کمپین معتقد است که وجود یک ارتباط بین حضور شرکت های چند ملیتی و کشنده درگیری ها بازی کردن. جمعیت های محلی در این استان که نه بهره مند از گاز اکتشافات احساس می کنید که هزاران نفر از نیروهای پلیس مستقر هستند وجود دارد تنها به حفاظت از منافع شرکت های خارجی به جای شهروندان است. در اوایل این سال بیشتر سربازان مستقر شدند به این استان به طور خاص به درخواست اکسون موبیل و توتال که می ترسید برای سرمایه گذاری های خود را. تنها یک حمله علیه یک شرکت ثبت شده است بیش از دو سال گذشته وام اعتبار به ادعا می کند در مورد حضور شرکت های خارجی دامن زدن به جنگ.

جنگ به اوج خود رسید در تصرف دو شهر توسط شورشیان Mocimboa da Praia و Quissanga در ماه مارس این سال است. رفتن به نام Ahlu سنت Wa-Jama (ع), ترجمه به معنی ” پیروان نبوی, سنت,’ حمله خود را طبقه بندی به عنوان جسورانه ترین حمله در Mocimboa da Praia است که حدود 90 کیلومتر از عمده گاز مایع گاز طبیعی (LNG) پروژه به ارزش حدود USD60 میلیارد دلار است.

ماه آینده بیش از 50 نفر کشته در خون سرد یا سر بریده, برای کاهش, برای پیوستن به رتبه و فایل از شورشیان ارتش در Xitaxi در Muidumbe منطقه.

تشدید وضعیت این واقعیت است که Mozambican نیروهای امنیتی و فقدان آموزش در ضد افراطی عملیات و کافی ندارند هوش به طور موثر مقابله با ع به تنهایی.

نیروهای امنیتی موفق به دفاع یا مقاومت در برابر اشغال دو شهر Mocimboa da Praia و Quissanga. برخی از سربازان و حتی اجتناب مبارزه با ریختن لباس خود را در ترکیب با غیر نظامیان.

دولت همچنین طناب مزدور در لباس از آفریقای جنوبی برای کمک به سرکوب شورشیان با هیچ شانس. برای مثال حدود 150 روسی مزدوران مستقر در سال گذشته, با روابط به ولادیمیر پوتین مرتبط واگنر گروه شبه نظامی واحد شناخته شده برای آن سایه مشارکت در جنگ اعم از جمهوری آفریقای مرکزی سوریه و لیبی.

واگنر گروه مجبور شدند به ضرب و شتم یک عقب نشینی شتابزده پس از تحمل تلفات.

این Mozambican دولت در پاسخ بسیار militarised و سنگین-دست و صورت در استان با مردم محلی که احساس می کنید که آنها شده اند به سمت صف ملی در برنامه های توسعه. تحلیلگران امنیتی فرض است که با اجرای سرکوب مبارزات نظامی دولت خطرات تکرار همان اشتباهات در مقابله با افراطی شورش به عنوان مورد در نیجریه که در آن بوکوحرام terrorises و الشباب در سومالی. آنها استدلال می کنند که چنین سنگین دست تاکتیک اغلب سرند با ناخالص نقض حقوق بشر را تنها نتیجه معکوس و ارائه عالی پرورش زمینه را برای شورش استخدام. در مقایسه با دیگر استان, Cabo Delgado سال است که در یک penurious دولت و مردم محلی دسترسی ندارند به آموزش و پرورش و بهداشت و خدمات اجتماعی.

به تازگی طالبان سوار بر یک مبارزه را به نفع خود قلب و روح مردم محلی توسط غارت مغازه ها و توزیع غارت اقلام به صورت رایگان به شهروندان است. نارضایتی از دولت است که در حال حاضر بالا به عنوان یک شکست خورده زمین و اسکان مجدد برنامه چپ هزاران نفر از خانواده ها و معیشت وابسته به کشاورزی و ماهیگیری آواره.

درگیری های مسلحانه مکان و رویداد اطلاعات پروژه گزارش داد که آدم ربایی و گردن بودند مرتکب شده توسط شورشیان در این ماه. در 8 ژوئن, 2 غیرنظامی در Tapara, Quissanga منطقه. یکی کشته شد برای داشتن یک تفنگ را در خانه اش در حالی که دیگر به قتل رسید برای اینکه یک مسیحی است. شورشیان سپس ربوده شده 3 زنان و با خاک یکسان کرد به زمین.

پس یک دولت نظامی روز بعد شورشیان عقب نشینی از شمال Marere و ربوده شده 2 دختران از مزارع اطراف Mpanga.

شورشیان همچنین راه اندازی چهار حملات در Macomia منطقه که در آن آنها به نام 11 نفر با نام و سر بریده همه آنها را. آنها پس از ربوده شدن 7 دختر در یک روز حمله. بعد در شب شورشیان راه اندازی یک حمله دیگر در Nacutuco که در آن آنها به کشته شدن شش غیر نظامی در یک حمله شبانه و سوخته خانه در این نزدیکی هست Ingoane.

وزیر خارجه بریتانیا Dominic Raab با بیان این که بریتانیا تمایل به حمایت از موزامبیک عملیات های ضد شورشی در طی یک تماس تلفنی با موزامبیک, رئیس جمهور فیلیپ Nyusi.

در خلاصه مصاحبه Mozambican روزنامه نگار Dercio Tsandzana شده است که پس تحولات در زمین گفت که حقیقت از حقایق مربوط به استخدام تعاونی محلی شناخته نشده است.

“هیچ کس واقعا آن را تائید می کند… تنها مثال من می توانم به این است که وجود دارد برخی از شورشیان که پنهان در خانه های مردم محلی” گفت: Tsandzana.

ردیابی دنباله پول

با وجود افزایش حملات شورشیان در استان این منصرف است چند ملیتی سرمایه گذاران از ریختن پول به گاز مربوط به پروژه های. جای خود را به نگرانی شده در مورد کاهش سرعت در کسب و کار با توجه به COVID 19 رکود جهانی قیمت نفت و آشکار بیش از عرضه گاز طبیعی در بازار جهانی.

گاز طبیعی اکتشاف دریایی است اما پشتیبانی از امکانات خشکی باقی می ماند و به شدت آسیب پذیر به حملات از سوی شورشیان.

در اوایل این ماه یک کنسرسیوم آفریقا شرکت های بزرگ و سرمایه گذاری بانک (RMB) اعلام کرد که یک گاز مایع گاز طبیعی (LNG) پروژه در موزامبیک است انتظار می رود برای دریافت USD15 میلیارد ارزش مالی تعهدات. امضای رویداد انتظار می رود برای شروع در اواخر این ماه.

موزامبیک LNG پروژه خواهد بود رهبری کل SA با انتظارات از آینده نسل درآمد بالا USD40 میلیارد دلار است.

نه به outdone موزامبیک ملی نفت موسسه به تازگی اعلام کرد که تصمیم نهایی در تصمیم گیری سرمایه گذاری (FID) برای آن برنامه ریزی شده USD30 میلیارد Rovuma گاز طبیعی مایع و پروژه گرفته خواهد شد توسط اکسون موبیل در سال آینده. این FID برنامه ریزی شده برای نیمه اول این سال اما با توجه به COVID 19 همه گیر و هزینه های سرمایه کاهش این تا به حال به دوباره. اکسون موبیل را سرمایه گذاری برای این سال است و پیش بینی می شود در مورد USD23 میلیارد و 43 درصد از USD33 میلیارد قبلا گزارش شده است.

وام دهندگان همچنان به حمایت از مجموع این موزامبیک LNG پروژه با توجه به موقعیت استراتژیک آن در اقیانوس هند برای سهولت در صادرات و حجم سپرده ها در چشم.

شرکت آمریکایی Anadarko شرکت نفت خریداری شد توسط Occidental Petroleum Corporation و این پروژه به فروش می رسد به مجموع در سال 2019. مجموع کامل کسب Anadarko که برگزار شد 26.5 درصد از سهام خود در موزامبیک LNG پروژه دلار 3.9 میلیارد دلار است.

تحلیلگران می گویند که با 150 plus تریلیون فوت مکعب از ذخایر این اساس برای یک جدید در سطح جهانی قابل توجهی انرژی حوزه قضایی است. اکسون را Rovuma LNG سرمایه گذاری مجاور به کل است و می تواند از این ظرفیت برای صادرات بیش از 90 میلیون تن LNG در سال است.

در ماه مه این سال ما بانک EXIM اصلاح آن قبلا تایید 2019 مستقیم وام حمایت از صادرات ایالات متحده برای توسعه و ساخت و ساز از کل اداره LNG پروژه واقع در Afungi شبه جزیره در شمال موزامبیک.

اصلی دامنه دلار 4.7 میلیارد دلار وام برای پروژه اصلاح شد از این به طور انحصاری خشکی بخشی از کارخانه LNG شامل حدود 1 دلار.8 میلیارد دلار برای حمایت از پروژه های دریایی و تولید. ما EXIM رئیس بانک کیمبرلی نی گفت که این موسسه تامین مالی برای پروژه LNG انعکاسی است از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن رستگار آفریقا ابتکار برای باز کردن فرصت های کسب و کار ایالات متحده در آفریقا است.

دولت موزامبیک به تازگی ارائه شده USD2.25 میلیارد تضمین به همکاران در موزامبیک LNG با اطمینان که آن را دولت پرداخت شرکت نفت سهام سهم اگر مورد نیاز است. همکاران توافق به حل و فصل برای تضمین دولت در ازای فوری سهام سهم از دولتی ملی هیدروکربن شرکت (ENH.)

وجود دارد روش به گلشیفته فراهانی را لرزشی?

به عنوان شورشیان همچنان به تکامل در Cabo Delgado, با تاکتیک های جدید و روش های عملیات گسترده در این منطقه باقی مانده است بسیار آسیب پذیر به اسلامگرای افراطی گری از طریق مرزهاي.

از یک منطقه ای دیدگاه های افراط گرایی خشونت آمیز شده اند باید مقابله سال پیش.

این واقعیت است که آن را در زمان دو سال و نیم برای Mozambican دولت به طور رسمی درخواست کمک از جامعه توسعه جنوب آفریقا می گوید زیادی در مورد کشورهای عضو’ اعتماد به نفس در منطقه ای نهاد. این کشور تصمیم به رویکرد خصوصی پیمانکاران نظامی از روسیه و آفریقای جنوبی و همچنین تصمیم به رویکرد برخی از کشورهای عضو در ظرفیت های فردی خود را نه به عنوان یک بلوک. برای مثال Mozambican جمهور فیلیپ Nyusi برای اولین بار ملاقات با رئیس جمهور زیمبابوه Emmerson Mnangagwa در ماه آوریل برای بحث در مورد بدتر شدن وضعیت امنیتی قبل از گلشیفته فراهانی فوق العاده ای هر دسته سه تایی نشست ماه زیر است.

در 33rd اجلاس سران اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا برگزار شد در فوریه سال جاری اتحادیه آفریقا رهبران مطرح ‘کاملا تهدید جدید که رسیده بود ‘سطح بی سابقه ای’ در جمهوری موزامبیک.

اما او نمی تواند بلافاصله دخالت در آشکار بحران با توجه به دو عامل. در یک طرف Mozambican دولت در زمان طولانی به اذعان گرانش از وضعیت ترجیح می دهند برای اشاره به آن به عنوان یک مسئله داخلی. از سوی دیگر اصل subsidiarity حاکم بر روابط بین AU منطقه ای و اقتصادی جوامع بدان معنی است که گلشیفته فراهانی به حال برای مقابله با این موضوع ،

Cabo Delgado بزرگ قاچاق مجرا برای مواد مخدر مانند قهرمان از افغانستان, حیات وحش و, طلا نما, یک تهدید برای ثبات منطقه.

Liesl Louw-Vaudran محقق ارشد با موسسه مطالعات امنیت پرتوریا معتقد است که اگر چه موزامبیک نشسته روی AU صلح و امنیت شورا (PSC) وضعیت بعید است که برای رسیدن به دستور کار رسمی شورا هر زمان به زودی.

Louw-Vaudran معتقد است که ارتباط بین حکومت های ضعیف و توسعه اقتصادی و رشد گروه های تروریستی است که به طور فزاینده به دست آوردن کشش.

این موسسه معتقد است که افزایش بی رحم خشونت در شمال موزامبیک از جمله انتشار دکمه موس از زنان و کودکان به ارسال سیگنال های روشن است که خشونت جهادی جنبش در حال تحول است در جنوب آفریقا.

یک بیانیه منتشر شده پس از فوق العاده گلشیفته فراهانی عضو اجلاس میزبانی در هراره در 19 مارس ابراز همبستگی با موزامبیک اما هیچ چیز خاص ارائه شد.

با وجود یک بیانیه در محکومیت این حملات هنوز هم وجود دارد هیچ نشانه ای به گلشیفته فراهانی را برنامه عمل.

در مصاحبه موزامبیک بر اساس سخنران و مفسر در Universidade Pungue فرانسیس Madhanzi گفت که بسیاری از کشورها در منطقه گلشیفته فراهانی در حال حاضر در مبارزه با COVID 19 همه گیر بنابراین هر گونه تاخیر در عمل باید نمی توان رد کرد.

“مردم در مناطق تحت محاصره نمی تواند انجام هر گونه قابل توجهی در فعالیت های اقتصادی,” او گفت:, و اضافه کرد که کشاورزی و خدمات اجتماعی و آموزش و پرورش باید همه آورده شده است را متوقف کند.

“دولت موزامبیک به نظر می رسد متعهد (تا پایان جنگ) اما ارتش ناتوان است. ارتش و سرویس های امنیتی نیاز به بازسازی اصلاح و بهبود در رفتار خود. سربازان در حال بیروحیه, demotivated یا خراب با ظهور جنگ اقتصاد” گفت: Madhanzi.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de