صدها نفر به سوی صربی مجلس به عنوان اعتراض حرارت تا

توسط: AP | بلگراد | به روز شده: ژوئیه 11 سال 2020 8:11:09 am

مردم نشستن در طول یک تظاهرات در مقابل صربستان ساختمان پارلمان در بلگراد, صربستان,دوشنبه, جولای 9, 2020. (AP Photo/Darko Vojinovic)

پلیس با شلیک گاز اشک آور در صدها نفر از تظاهر کنندگان که سعی در طوفان پارلمان صربستان روز جمعه در چهارمین شب از اعتراضات علیه این کشور بالکان رئیس جمهور به طور فزاینده ای به حکومت استبدادی.

تظاهرکنندگان شدند و در هجوم ممنوعیت تجمع جرم در میان سنبله در عفونت ویروس — پرتاب بطری و سنگ و عود در پلیس امنیت گنبد ساختمان پارلمان در مرکز بلگراد و حذف نرده های فلزی در مقابل آن. دود رز بالاتر از ورود به راه پله.

پلیس ابتدا با استفاده از سپر خود را برای عقب راندن معترضان و جلوگیری از آنها را از ورود به ساختمان. اما پس از حملات مکرر آنها به شلیک گاز اشک آور برای متفرق کردن جمعیت و پس از آن به پایان رسید تا در حال اجرا در جنگ با تظاهر کنندگان.

چندین نفر دستگیر شدند و بسیاری از خبرنگاران زخمی شدند عمدتا در حملات شدند.

برخی از رهبران اپوزیسیون باید گفت که خشونت بود و این کار دور از حق ملی تظاهرکنندگان کنترل شده توسط دولت با هدف بی اعتبار ساختن تظاهرات مسالمت آمیز آغاز شد که در پاسخ به رئیس جمهور Aleksandar Vucic تلاش برای reimpose مستند محدودیت در برابر ویروس. اما آنها به سرعت رشد کرد و به بیان سرخوردگی گسترده تر با خط قانون است.

Vucic را رد کرده است که “اراذل و اوباش” که دیده می شد ضرب و شتم معترضان مسالمت آمیز در اوایل این هفته تحت کنترل خود ادعا آنها آورده بودند توسط مخالفان. در عصر روز جمعه گفت که طرفدار دولت در صورتی که تمام کسانی که بودند و حمله به “شجاع” پلیس دستگیر خواهد شد.

“ماسک افتاده اند” Vucic گفت: توصیف معترضان به عنوان ترکیبی از غولهای و قلدر “که می خواهید را به بیش از قدرت است.”

پیش از آن در روز Vucic گفت که او نگران از دست دادن قدرت سیاسی در میان تظاهرات در نظر گرفته شدید ترین پس از سرنگونی سابق صرب قدرتمند سال میلوسویچ در سال 2000. او به جای ابراز ترس در مورد گسترش ویروس توسط تظاهرکنندگان.

“آن است که بسیار غیر مسئولانه را بر مردم به جمع آوری و نشان می دهد که ما با آن مواجه وحشتناک ترین شماره از عفونت از coronavirus” Vucic به خبرنگاران گفت: در طول دولت فرانسه دیدار کرد.

“من از مردم خواهش لطفا بیایید در حفظ سلامت ما امن است. هیچ کس در حال رفتن به گرفتن قدرت توسط نیروی. قدرت گرفته شده است در انتخابات. شما می توانید در اعتراض به همان اندازه که شما می خواهید زمانی که این بیماری همه گیر است,” او گفت:.

صربی نخست وزیر اعلام کرد که بالاترین روزانه تعداد مرگ و میر, 18 روز جمعه پس از شروع این بیماری همه گیر در کشور بالکان. او گفت: 386 جدید تایید شد موارد ثبت شده در 24 ساعت گذشته. که به ارمغان می آورد در مجموع به بیش از 17,300 مورد تأیید و 352 مرگ و میر ناشی از مارس.

روز جمعه ناآرامی های پس از تظاهرات مسالمت آمیز در روز پنج شنبه — هر چند وجود دارد همچنین خشونت در اوایل این هفته.

اعتراضات آغاز شده در روز سه شنبه هنگامی که Vucic اعلام کرد که بلگراد خواهد بود قرار داده شده در زیر یک سه روز مستند پس از موج دوم تایید عفونت کروناویروس. آنها ادامه داد: حتی اگر Vucic به حالت تعلیق برنامه های خود را برای به اجرا درآوردن مستند. به جای دولت خود را ممنوع کرده است تجمع بیش از 10 نفر در پایتخت.

در ابتدا پس از دست زدن به همه گیر نسبتا خوب Vucic و دولت او متهم شده اند اجازه می دهد بحران به چرخش خارج از کنترل به منظور برگزاری 21 ژوئن انتخابات است که سخت تر قدرت را در دستان خود.

در طول نزدیک به سه سال در دفتر Vucic تثبیت کرده مقدار زیادی از قدرت در انتخابات ریاست جمهوری, نقش است که قبلا تنها تشریفاتی.

مخالفان سرزنش رئیس جمهور برای کمک به سنبله بزرگ در مرگ و میر و موارد جدید پس از او به طور کامل برداشته قبلی بسیار تنگ مستند اقدامات است. تجمع جرم در فوتبال و تنیس مسابقات و در کاباره ها اجازه داده شد با وجود هشدارهای کارشناسان که این می تواند منجر به افزایش عفونت.

صربی مقامات را محکوم کرد تظاهرات به عنوان تلاش برای سرنگونی دولت و تضعیف Vucic موقعیت در اتحادیه اروپا به واسطه مذاکرات در کوزوو سابق استان که در سال 2008 اعلام استقلال بلگراد به رسمیت نمی شناسد.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de