آلمان و فرانسه و انگلستان مطبوعات ایران به ارائه اتمی دسترسی به سایت

توسط: AP | برلین | منتشر شده در تاریخ: ژوئن 20, 2020 8:18:05 am


Explained: Iran's nuclear programme as its atomic deal with world powers unravels از آنجا که ایالات متحده عقب نشینی یک جانبه از معامله در سال 2018 دیگر امضا کنندگان — آلمان فرانسه انگلیس روسیه و چین — شده اند در تلاش برای آن را ذخیره کنید.(دیو ساندرز/نیویورک تایمز)

هیئت سازمان ملل متحد’ دیده بان اتمی سازمان در روز جمعه قطعنامه ای خواستار ایران به ارائه دسترسی بازرسان به سایت های که در آن کشور به فکر ذخیره می شود و یا با استفاده از مواد هسته ای اعلام نشده روسیه نماینده است.

میخائیل Ulyanov روسیه سفیر ایران در سازمان های بین المللی در وین توییتی که کشورش و چین برابر قطعنامه رای داده بودند که آلمان و فرانسه و بریتانیا پیشنهاد در جلسه آژانس بین المللی انرژی اتمی مدیره.

“ما اعتقاد داریم که این قطعنامه می تواند معکوس شود” Ulyanov گفت: در حالی که همچنین “تأکید کرد که باید برای تهران و آژانس به حل و فصل این مشکل و بدون تاخیر.”

در اوایل این هفته به اظهارات مدیر کل رافائل Grossi تصریح کرد: نگرانی که برای بیش از چهار ماه ایران تا به حال او را رد کردند بازرسان دسترسی به دو محل ” برای روشن شدن سوالات ما مربوط به امکان اعلام نشده هسته ای و مواد هسته ای مربوط به فعالیت است.”

جزئیات| توضیح داد: توافق هسته ای ایران به شدت به دور از; چه اتفاقی می افتد بعدی

فعالیت در این سایت ها بوده است از اوایل 2000s قبل از ایران امضا 2015 هسته ای ایران با قدرت های جهان. ایران حفظ آژانس بین المللی انرژی اتمی است و هیچ پایه و اساس قانونی برای بازرسی آنها.

آژانس گفته است که ایران همچنان به ارائه دسترسی به سایت های تحت پوشش ایران, شناخته شده به عنوان طرح جامع اقدام مشترک یا JCPOA.

ایران و نماینده آژانس کاظم Gharibabadi گفت کشورش را رد کرد و این قطعنامه است.

“ما را در نظر نمی این رزولوشن قابل قبول در همه,” او گفت:. “این قطعنامه نمی تواند در ایجاد هر گونه تعهد قانونی برای جمهوری اسلامی ایران در همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی به اعطای دو دسترسی دارد.”

از آنجا که ایالات متحده عقب نشینی یک جانبه از معامله در سال 2018 دیگر امضا کنندگان — آلمان فرانسه انگلیس روسیه و چین — شده اند در تلاش برای آن را ذخیره کنید.

در ضمن ایران شده است نقض محدودیت های آن از جمله میزان اورانیوم آن می تواند به غنی سازی و خلوص غنی سازی به سعی کنید به فشار این کشورها به ارائه اضافی اقتصادی امداد برای جبران آمریکایی تحریم.

روشن نیست که چه اثر قطعنامه جدید را در JCPOA اما ایران تهدید نامشخص عواقب.

“جمهوری اسلامی ایران را به اقدام مناسب و در پاسخ به این قطعنامه” Gharibabadi گفت.

ایران وزارت امور خارجه در توصیف این قطعنامه به عنوان یک “unconstructive, غیر مسئولانه و غیر قابل قبول اقدام” دولت-اجرای خبرگزاری ایرنا گزارش شده است. سخنگوی وزارت عباس موسوی متهم بریتانیا و فرانسه و آلمان از ایجاد تنش بین ایران و آژانس بینالمللی انرژی اتمی و تلاش برای جلوگیری از “مسئولیت های خود بر اساس توافق هسته ای.”

در یک صدای جیر جیر, وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف خواست سه کشور به “جمع اوری شجاعت به دولت علنا آنچه آنها اعتراف خصوصی: شکست خود را به انجام برسانند و حتی خود JCPOA وظایف با توجه به مجموع ناتوانی در مقاومت در برابر ما قلدری.”

چین سفیر ایران در سازمان های بین المللی وانگ Qun گفت: اعضای هیئت مدیره او “عمیقا نگران” در مورد هر دو Grossi تصمیم به ابراز نگرانی در مورد دسترسی و قطعنامه ای که تصویب شد.

او گفت: با توجه به یک کپی از بیانیه ارائه شده به آسوشیتد پرس که آن می تواند “مندرج در یک فرآیند تحت شرایط فعلی که ممکن است مسئله هسته ای ایران به یک چهارراه پر از عدم قطعیت است.”

وزرای خارجه آلمان و فرانسه و بریتانیا در مورد ایران در یک نشست در برلین بعد از جمعه و با صدور بیانیه و اشاره کرد که این قطعنامه به تصویب رسید با یک “بسیار قوی اکثریت.”

آمریکا نماینده جکی Wolcott گفت: آمریکا تا به حال به حمایت از قطعنامه و که توپ در حال حاضر در ایران در دادگاه.

“واقعیت این است که این است به طور کامل در ایران تصمیم,” او گفت: در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران. “آنها می تواند در حل این مشکل یک شبه اگر آنها فقط می خواهد تصمیم به پیروی از تعهدات خود با آژانس.”

آلمان و فرانسه و بریتانیا در ماه ژانویه به استناد حل اختلاف مکانیزم طراحی شده برای حل و فصل مسائل با 2015 معامله و یا ارجاع آنها به شورای امنیت سازمان ملل. روز جمعه خود را به وزرای خارجه گفت که “ما به دنبال یک جلسه وزراء به اصرار ایران به همکاری و سهام را از جایی که ایستاده ایم” در این فرآیند.

اگر هیچ وضوح یافت می شود این روند می تواند منجر به از سرگیری ملل و اتحادیه اروپا, تحریم ها علیه ایران است. اما وزرای هشدار داد در برابر تلاش برای وادار کردن reimposition از تحریم.

“ما قویا بر این باورند که هر یک طرفه تلاش به ماشه U. N. تحریم snapback را جدی عواقب نامطلوب” در شورای امنیت سازمان ملل گفتند. “ما نمی خواهد حمایت از چنین یک تصمیم خواهد بود که ناسازگار با زمان ما تلاش برای حفظ JCPOA.”

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de