برای تونس معترضان دموکراسی کافی نیست

دموکراتیک و اخلاق و عمل ارائه چارچوبی برای گفت و گو ثابت بین دولت و جامعه رای دهندگان و مقامات. بازگشت به, بن علی-عصر تاکتیک های طولانی که به وزارت کشور بد نام در تونس و جاهای دیگر در جهان عرب نمی مربع خوبی با دموکراسی.

در این دموکراتیک لحظه تونس می یابد خود را مضاعف محاصره. داخلی Elyes Fakhfakh دولت چالش از hirak و جوانان سرسختانه حلق آویز بر روی (امضا) دولت متعهد به تحویل کالا به عنوان آن بودند. جلسه هیئت دولت در اواخر هفته گذشته بحث اصلی تعهد ومیگوید نزدیک به جلسه Kamour معترضان تقاضا برای شغل. بحرانزده ساعت نیز مشغول رو به رشد ‘تضاد منافع آمریکا شد. خارجی تونس است که عمیق تر در بدهی از همیشه قبل از. یک بهر محاسبه بدهی انباشته فقط در طول ماه گذشته از COVID-19 بحران به سرعت برگه به بیش از 1 میلیارد دلار.

که در حال رفتن به پرداخت این وام و در جایی که این COVID-19 کمک می گذرد ؟ در نهایت دموکراسی ایجاد دهانه برای حل مشکلات مردم به خصوص زمانی که فرصت های بوجود می آیند. این بیماری همه گیر شد و یکی از این فرصت است. این آخرین اعتراضات در داخل کشور و جنوب هستند دیگر. اگر جوانان نارضایتی در ادامه به چرک در این کشور به حاشیه رانده شده (و مرز) مناطق هر شیفتگی با دموکراسی است که در سمت چپ ممکن است محو شدن. این جوانان علنا اصرار آرامش قانونی و justness از خواسته های خود و تاکتیک های خود را. دولت باید نه از دست دادن آنها را به عنوان طرف برای مقابله با مشکلات کشور. قبل از Fakhfakh این Chahed دولت اعتبار از دست رفته با عدم رضایت بخش تحقق آن Kamour وعده. قفصه را indignants موفق به امن حتی چنین میانجیگری.

این دولت به نظر می رسد به دنبال یک سیاست تاخیر و پوسیدگی. است که تعویق انداختن عدالت توزیعی و غرق شدن در فلج سیاسی. رئیس جمهور جدید, Kais سعید به نظر می رسید به عمل فعالانه جلسه با Kamour معترضان. نه مقدار محقق شده است از آنجا که روبرو می شوند. به جای او فقط امن کشور آخرین قسط وام: $350 میلیون از فرانسه در سفر اخیر. در انجام این کار, او رنگ خود را از چشم رسانه ها تور توسط رقیب در یک مصاحبه در France24 که حکومت فرانسه در تونس بود یک تحت الحمایه) و نه یک شغل. تونس بود و نه استعمار راه الجزایر بود و او اصرار داشت. بیشتر سلطنتی از پادشاه در یک کلمه سعید دوباره نوشت و پاک تونس تاریخچه و متعدد مبارزات و فداکاری در برابر استعمار فرانسه.

یا نه “تحت الحمایه” است دقیق قانونی تعیین است که در کنار نقطه. زبان به معنی قدرت—همیشه. آن است که بی نزاکت و نامطلوب است که یک رئیس جمهوری تونس خواهد تکثیر زبانی understatements از استعمار گفتمان آزمايشهاي دهه فیزیکی و فرهنگی خشونت است. Kais سعید نشان داد و نه فقط عدم وجود خود را از پختگی اما سردی از تونس جامعه است. او نشان داد تمایل به هر دلیل به شفاهی نقض مسلمات از چند آوازی تونس هویت که بسیار پست-coloniality جعلی در فداکاری از زندگی و اندام, و به خاطر آزادی.

شاید رئیس جمهور باید به عقب بروید و بخوانید Frantz Fanon و ادوارد گفت. او را به re-غوطه ور خود را در صدای محلی مقاومت کنندگان و تونس صداها مانند Abdelaziz Al-Tha’albi, Farhat Hashad حبیب Bourgiba به نام چند که تلاش نوشت سازمان یافته و مبارزه علیه استعمار. همه این ها به کنار حتی بیشتر آسیب رساندن به سعید را معقول بوده است خود را از پا کشیدن در ساخت خوب در وعده های خود را به Kamour جوانی که او ملاقات کرد در ماه ژانویه.

یک پریشان مجلس

مجلس ضرب وشتم کاملی در ماه ژوئن را “نبرد ” دادخواست” از جمله یکی در ژوئن 9 اسپانسر شده از طرف عزت ائتلاف خواستار عذرخواهی از فرانسه برای آن جرایم استعماری. آنچه از دست رفته است یک اخلاق محترمانه گفت و گو میان نمایندگان مجلس از احزاب رقیب (حتی در درون دولت teetering ائتلاف حاکم). به جای شهروندان شاهد ارزان نمایشگری و پیروی از عواطف واحساسات ایدئولوژیک قطبش و تمایل به نوبه خود مجلس را به یک میدان نبرد جدید برای منطقه-درگیری های گسترده ای در آن تلویزیونی جلسه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>