آتش در ایران آمار سایت آمار جدید سانتریفیوژ تاسیسات تحلیلگران می گویند

توسط: AP | دبی | منتشرشده: ژوئیه 3 سال 2020 12:33:13 am

tehran fire, iran explosion, iran nuclear site fire, iran news, latest news آتش نشانان در بازرسی از محل یک انفجار در یک کلینیک پزشکی در شمال پایتخت ایران تهران (خبرگزاری تسنیم/جزوه طریق رادیو فردا)

ما بر اساس تحلیلگران به آسوشیتدپرس گفت که آنها باور دارند که یک آتش سوزی در یک ایران هسته ای, سایت زده جدید سانتریفیوژ تولید تسهیلات. آتش سوزی رخ داده در اوایل روز پنج شنبه در نطنز یک تاسیسات زیرزمینی که در آن ایران اورانیوم غنی.

دو تحلیلگران می گویند که آنها بر این باورند که آتش زده تولید, بر اساس عکس منتشر شده توسط ایران, سایت آتش و تصاویر ماهواره ای.

آنها Fabian Hinz یک محقق در جیمز مارتین مرکز مطالعات منع گسترش در Middlebury موسسه مطالعات بین المللی در مونتری کالیفرنیا و دیوید آلبرایت از موسسه علوم و امنیت بین المللی. هر دو مطالعه در ایران است.

هسته ای ایران مقامات, پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در این تحلیلگران پیدا کردن. این آتش سوزی در اوایل روز پنج شنبه در یک ساختمان فوق در ایران زیرزمینی نطنز هسته ای غنی سازی تسهیلات هر چند به گفته مقامات آن تاثیر نمی گذارد آن سانتریفیوژ عملیات و یا هر علت انتشار تابش.

به سازمان انرژی اتمی ایران به دنبال تطهیر آتش خواستار آن است که یک “حادثه” است که تنها تحت تاثیر یک زیر ساخت “صنعتی ریختن” سخنگوی بهروز Kamalvandi گفت. هر دو Kamalvandi و رییس سازمان علی اکبر صالحی با عجله پس از آتش سوزی به نطنز است که هدف خرابکاری در مبارزات در گذشته است.

Kamalvandi نیست شناسایی آسیب دیده ساختمان هر چند نطنز فرماندار Ramazanali فردوسی گفت: “آتش” زده, سایت, با توجه به گزارش semiofficial خبرگزاری تسنیم.

یک عکس بعد منتشر شده توسط انرژی اتمی آژانس نشان داد یک ساختمان آجری با علامت تاول و سقف آن ظاهرا نابود شده است. این روشن نیست که اگر بود “ریختن” که Kamalvandi اشاره شده. باقی مانده بر روی زمین و یک درب است که نگاه منفجر کردن لولا پیشنهاد یک انفجار همراه با شعله.

داده های جمع آوری شده توسط ما ملی اقیانوسی و جوی دولت های ماهواره ای پیشنهاد آتش سوزی حدود 2 صبح به وقت محلی در گوشه شمال غربی نطنز ترکیب. شعله های آتش از فروغ بودند به اندازه کافی روشن به شناسایی ماهواره ای از فضا است.

“فیزیکی وجود دارد و خسارت مالی و ما در حال بررسی برای ارزیابی” Kamalvandi گفته تلویزیون دولتی ایران. “علاوه بر این شده است وجود دارد بدون وقفه در کار غنی سازی سایت. با تشکر از خدا, سایت ادامه کار خود را به عنوان قبل از.”

وجود نداشت قبلا اعلام کرد کار ساخت و ساز در نطنز اورانیوم غنی سازی مرکز برخی از 250 کیلومتری جنوب پایتخت, تهران. نطنز شامل امکانات زیر زمین دفن شده در زیر برخی از 7.6 متر از بتن, که ارائه می دهد حفاظت از حملات هوایی.

نطنز, همچنین شناخته شده به عنوان خلبان سوخت کارخانه غنی سازی در میان سایت های در حال حاضر تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از ایران 2015 هسته ای ایران با قدرت های جهان.

آژانس در بیانیه ای گفت: از آن آگاه بود گزارش از آتش است. “ما در حال حاضر پیش بینی هیچ تاثیری در آژانس بینالمللی انرژی تدابیر راستی آزمایی فعالیت های” وین مستقر در آژانس گفت. واقع در مرکزی ایران در استان اصفهان در نطنز میزبان اصلی این کشور به غنی سازی اورانیوم تسهیلات. وجود دارد سانتریفیوژ به سرعت در حال چرخش اورانیوم هگزا فلوراید گاز به غنی سازی اورانیوم.

در حال حاضر آژانس بینالمللی انرژی اتمی می گوید ایران غنی اورانیوم به حدود 4.5 درصد خلوص بالا از نظر هسته ای اما بسیار پایین تر از سلاح های درجه سطح 90 درصد است. همچنین انجام تست های پیشرفته سانتریفیوژ با توجه به آژانس.

آمریکا تحت ریاست جمهوری دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک جانبه خارج از ایران در ماه مه سال 2018 راه اندازی ماه از تنش میان تهران و واشنگتن است. ایران در حال حاضر در حال شکستن تمام تولید محدودیت های تعیین شده توسط معامله اما هنوز هم اجازه می دهد تا بازرسان آژانس و دوربین به تماشای آن خبر.

اما نطنز را تبدیل به یک نقطه از جنجال سال گذشته به عنوان مقامات ایرانی حاضر اجازه می دهد تا یک بازرس آژانس به این تاسیسات در ماه اکتبر پس از گفته تست مثبت مشکوک اثری از مواد منفجره نیترات. نیترات رایج کود. اما زمانی که مخلوط با مقادیر مناسب از سوخت این مواد می تواند تبدیل به یک انفجاری را به عنوان قدرتمند به عنوان TNT.

سواب آزمون مشترک در فرودگاه ها و دیگر امکانات امن می تواند تشخیص حضور آن بر روی پوست و یا اشیاء. نطنز همچنان از نگرانی های خاص در تهران عنوان شده است هدفمند برای خرابکاری قبل از. استاکس نت ویروس های کامپیوتری به طور گسترده ای اعتقاد بر این آمریکا و اسرائیل ایجاد اختلال و تخریب سانتریفیوژ در نطنز در میان ارتفاع غربی نگرانی خود را از برنامه هسته ای ایران.

تصاویر ماهوارهای نشان می دهد یک انفجار جمعه گذشته که لرزاند, ایران پایتخت آمد از یک منطقه در شرق آن کوه که تحلیلگران بر این باورند پنهان یک سیستم تونل زیرزمینی و موشکی تولید سایت. ایران را مقصر این انفجار در یک نشت گاز در آنچه در آن به توصیف یک “منطقه عمومی.”

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de