زلزله قدرتمند می لرزد جنوب مکزیک حداقل 5 مرده

توسط: AP | مکزیک | منتشر شده در تاریخ: 24 ژوئن 2020 7:19:58 am یک پلیس حذف قلوه سنگ از ساختمان های آ

توسط NEWSATROPAT در 4 تیر 1399
توسط: AP | مکزیک | منتشر شده در تاریخ: 24 ژوئن 2020 7:19:58 am
Powerful earthquake shakes southern Mexico, at least 5 dead یک پلیس حذف قلوه سنگ از ساختمان های آسیب دیده زلزله در اوآخاکا, مکزیک روز شنبه 23 ژوئن 2020. زلزله شد محور نزدیک رفت و آمد مکرر از هواتولکو در جنوب ایالت اوآخاکا. (عکس از آسوشیتدپرس)

یک زلزله قدرتمند محور در نزدیکی سواحل مکزیک رفت و آمد مکرر از هواتولکو روز سه شنبه به کشته شدن حداقل پنج نفر تحت تأثیر ساختمان در شهر مکزیک و ارسال هزاران نفر در حال فرار را به خیابان.

رئیس مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador گفت: یک نفر کشته شد در یک ساختمان سقوط در هواتولکو, Oaxaca است. در غیر این صورت او گفت: گزارشها از آسیب های جزئی از بزرگی 7.4 زلزله از جمله پنجره های شکسته و فروریخته دیوار. Oaxaca رژیم صهیونیستی است. Alejandro Murat گفت: نفر دوم کشته شد در یک ظاهری خانه سقوط در کوه ایجاد کرد San Juan Ozolotepec و یک سوم درگذشت و در شرایط او توضیح نمی دهد.

فدرال مدنی دفاع مقامات گزارش دو مرگ و میر بیشتر: یک کارگر در دولتی شرکت نفت پمکس سقوط به مرگ خود را از پالایشگاه ساختار و یک مرد مرده در, Oaxaca روستای سن آگوستین Amatengo زمانی که یک دیوار بر روی او سقوط کرد.

پمکس همچنین گفت: این زمین لرزه باعث آتش سوزی در پالایشگاه خود در سواحل اقیانوس آرام در شهر سالینا کروز نسبتا نزدیکی مرکز. آن گفت: یکی از کارگران مجروح شد و شعله های آتش به سرعت خاموش. کلیساها پل ها و بزرگراه ها نیز دچار آسیب در طول زلزله.

لوپز Obrador از این گفته شده بود بیش از 140 پس لرزه بسیاری از آنها کوچک است.

Powerful earthquake shakes southern Mexico, at least 5 dead کارکنان ایستاده در خارج از محل کار ساختمان پس از زلزله 7.5 در مکزیکو سیتی روز شنبه 23 ژوئن 2020. (عکس از آسوشیتدپرس)

لرزه ای آلارم صدا midmorning با به اندازه کافی هشدار دهنده برای ساکنان برای خروج از ساختمان. قدرت زدم شد به برخی از مناطق.

هلیکوپتر پرواز بر فراز مرکز شهر مکزیکو سیتی و گشت های پلیس صدا خود را sirens.

گروه از مردم هنوز جات اطراف در نزدیکی در خیابان ها و پیاده رو در برخی از محله های پایتخت حدود یک ساعت پس از زلزله. بسیاری از آنها با پوشیدن ماسک های گذشته با وجود درخواست از مقامات شهرداری برای آنها را به انجام این کار به عنوان یک راه برای جلوگیری از گسترش این کروناویروس جدید.

در داخل یک شهر مکزیک پادگان نظامی تبدیل به COVID-19 بیمارستان, پزشکی, کارکنان مناسب در تجهیزات حفاظتی سعی در آرام کردن اضطراب بیماران. قادر به تخلیه جداسازی مناطق بيماران نشسته اند در زیر پرتو بزرگ در بخش زنان را در حالی که یک پرستار سعی در آرام کردن یک داشتن یک حمله وحشت.

ترزا جوارز فقط می تواند آن را برای تصویب به سرعت از تخت بیمارستان که در آن او غیر روحانی متصل به اکسیژن است. دیابتی و فشار خون بالا جوارز گفت که او فکر او پنج فرزند. "این وحشتناک, شما اینجا هستید, و شما نمی دانید که چه چیزی را به انجام," او گفت:.

ایالات متحده بررسی زمین شناسی گفت: این زلزله آمار در 10:29 صبح (11:29 صبح شرقی) همراه مکزیک جنوبی ساحل اقیانوس آرام در عمق 16 کیلومتر (26 متر). کانون بود و 7 مایل (12 متر) جنوب-جنوب غربی سانتا ماریا Zapotitlan در اوآخاکا دولت

آن احساس می شد در گواتمالا و در سراسر جنوب و مرکز مکزیک.

در هواتولکو پشت گذاشته, ساحل, مقصد شناخته شده برای گشت و گذار و محافظت coves زلزله زدم کالاهای کردن قفسه ها و برخی از قلوه سنگ از ساختمان.

Mari گنزالز از شاهزاده خانم Mayev هتل در هواتولکو گفت: کارکنان و مهمانان قادر به تخلیه این ساختمان قبل از زلزله اما 45 دقیقه پس از اولیه زلزله آنها هنوز هم در خارج به عنوان قوی پس لرزه ها ادامه داد.

"این قوی بسیار قوی," او گفت:.

گونزالس گفت: وجود برخی قابل رویت شکسته شیشه و آینه اما بدون آسیب عمده. کارکنان منتظر پس لرزه به پراکنده قبل از اینکه به طور کامل ارزیابی اموال.

محلی رسانه های خبری گزارش آسیب به برخی از ساختمان ها در پایتخت ایالت اوآخاکا شهرستان. مقامات وزارت امور خارجه گفت: آنها به دنبال آسیب.

USGS تخمین زده است که حدود 2 میلیون نفر احساس قوی یا متوسط تکان دادن و یکی دیگر از 49 میلیون و احساس ضعف و یا نور دادن.

این زلزله, آمار زلزله خیز منطقه که در آن چهار زیرزمینی صفحات تکتونیکی با هم آمده است. در 35 سال گذشته شده اند وجود دارد حداقل هفت قدر 7 و یا بیشتر زمین لرزه کشته شدن حدود 10000 مردم — بسیاری از آنها در یک سال 1985 8.0 زلزله.

"این پتانسیل را دارد که یک زلزله و آسیب قابل توجهی ایجاد" ایالات متحده سازمان زمین شناسی زلزله شناس پل ارل گفت. "این منطقه قادر است و تا به حال بزرگتر زلزله در گذشته است."

"وجود خواهد داشت پس لرزه های" Earle گفت. "این است و نه غیر منتظره به دیدن قدر 6 در این نقطه و یک شماره کوچکتر."

این زلزله اتفاق افتاد که کوکوس صفحه است که به سمت جنوب غربی منطقه تضعیف تحت آمریکای شمالی صفحه ارل گفت.

"شما باید تمام انواع صفحات و آنها در حال حرکت به سرعت" Earle گفت. "نکته مهم این است که چگونه سریع صفحات در حال حرکت نسبت به یکدیگر است."

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.tinyurlis.gdclck.ruulvis.net