مونتانا دانشمند " نامرئی دشمن در مناظر با میکروسکوپی پرتره از coronavirus

بیش از سه دهه گذشته فیشر 58 و تیم او در کوه های راکی آزمایشگاه بخشی از موسسه ملی بهداشت موسسه ملی آلرژی و بیما

توسط NEWSATROPAT در 4 خرداد 1399

بیش از سه دهه گذشته فیشر 58 و تیم او در کوه های راکی آزمایشگاه بخشی از موسسه ملی بهداشت موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی را دستگیر و ایجاد برخی از تصاویر دراماتیک از خطرناک ترین در جهان است عوامل بیماری زا.

"من می خواهم برای دریافت تصاویر در خارج وجود دارد به تلاش برای انتقال است که این نهاد سعی کنید به رفع ابهام آن, بنابراین این چیزی است که بیشتر ملموس برای مردم گفت:" فیشر یکی از کشور های پیشرو الکترون microscopists.

در حال حاضر به عنوان تفاسیر از coronavirus فلش در سراسر صفحه نمایش در سراسر جهان او گفت: "شما اغلب می شنوید که مردم در تماس با آن نامرئی دشمن. آن را تلاش برای قرار دادن که در صورت خارج وجود دارد." مشغول به کار در یکی از کشور 13 "ایمنی زیستی سطح 4" آزمایشگاه — کسانی که مجهز به با خیال راحت رسیدگی خطرناک ترین پاتوژن — فیشر و تیم او تجسم مرگبارترین در جهان, آفت از ابولا به HIV سالمونلا به SARS-CoV-2 کروناویروس که باعث COVID-19.

این تصاویر خیره کننده اجازه می دهد تا مردم به دیدن یک ویروس به عنوان پیچیده بیولوژیکی سازه ها با نقاط ضعف است که می تواند مورد بهره برداری قرار بازده سرنخ برای محققان در مورد چگونه به منظور توسعه درمان و واکسن.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

"اگر وجود دارد یک بیماری است که ما آن را دیده اند," او گفت:.

در اصل از Evergreen, Colo., فیشر تکمیل شده در رشته زیست شناسی در دانشگاه کلرادو-بولدر و فکر رفتن به دانشکده پزشکی قبل از تصمیم گیری به جای پیوستن به سپاه صلح. او تدریس ریاضی و علوم برای دو سال در لیبریا و سپس در زمان زمان برای سفر از طریق شرق آفریقا و آسیا از جمله سفر به هیمالیا.

بازگشت به کلرادو او غوطه ور خود را در جهان بیرون از منزل او را دوست داشت. او را به عنوان یک راهنمای قایق سواری در رودخانه آرکانزاس برای چند تابستان و به عنوان یک مربی اسکی در شاه کوه اسکی رفت و آمد مکرر در طول زمستان است.

او بعد از ثبت نام در دانشگاه به فکر او ممکن است آموزش زیست شناسی. اما زمانی که او در زمان دوره های ميکروسکوپ الکترونی او رو.

آن را به دادگاه تجدید نظر به او حس ماجراجویی های عجیب و غریب. "شما به دنبال در جهان است که اکثر مردم نمی کنید برای دیدن" او گفت:. او تغییر چرخ دنده ها و تکمیل مدرک کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی.

پس از فارغ التحصیلی او خود را ارسال رزومه به ملی میکروسکوپ قرار دادن کار و به زودی دریافت تماس از کوه های راکی آزمایشگاه. در سال 1994 او نقل مکان کرد و با خانواده اش به همیلتون, یک شهر کمتر از 5000 نفر در حدود 50 مایلی جنوب Missoula, سپس کار راه خود را به تبدیل شدن به رئیس آزمایشگاه میکروسکوپ واحد.

برخی از تصاویر خیره کننده از coronavirus — 10,000 بار کوچکتر از عرض یک تار موی انسان — که از فیشر را میکروسکوپ.

A view of coronavirus using an electron microscope. Submitted photo / Elizabeth Fischer

نمایی از coronavirus با استفاده از یک میکروسکوپ الکترونی است. ارسال عکس / الیزابت فیشر

یکی فیشر عکس از ذرات ویروسی منتشر شده از مرگ یک سلول آلوده به ویروس.

به عنوان NIH مدیر دکتر فرانسیس کالینز به تازگی مشخص شده در وبلاگ خود عکس را نشان می دهد نارنجی-قهوه ای و چین و برآمدگی در سطح یک پستاندار کلیه سلول های مبتلا به SARS-CoV-2. ده ها تن از کوچک آبی حوزه در حال ظهور از روی سطح این ذرات ویروس خود را. (تصاویر تولید شده توسط میکروسکوپ الکترونی سیاه-و-سفید پس فیشر دست آنها را برای هنرمندان تجسمی است که رنگ آمیزی تصویر به کمک به شناسایی بخش های مختلف سلول و برای تشخیص این ویروس از آن هاست.)

"این تصویر به ما می دهد یک پنجره را به چه devastatingly موثر SARS-CoV-2 به نظر می رسد در co-امید بستن به یک میزبان همراه ماشین آلات" کالینز نوشت. "فقط یک سلول آلوده قادر به آزاد کردن هزاران تن ذرات ویروس جدید است که می تواند به نوبه خود منتقل می شود به دیگران است."

“I like to get images out there to try to convey that this is an entity, to try to demystify it, so this is something more tangible for people,” says Elizabeth Fischer, one of the country’s leading electron microscopists, pictured here in 2008. Submitted photo / Elizabeth Fischer

"من می خواهم برای دریافت تصاویر در خارج وجود دارد به تلاش برای انتقال است که این نهاد سعی کنید به رفع ابهام آن, بنابراین این چیزی است که بیشتر ملموس برای مردم می گوید:" الیزابت فیشر یکی از کشور های پیشرو الکترون microscopists تصویر اینجا در سال 2008. ارسال عکس / الیزابت فیشر

دانشمندان مانند فیشر استفاده از میکروسکوپ الکترونی به کشف جهان غیب از ویروس ها و باکتری ها قدمت آن به دهه 1930 ، در دو دهه گذشته, اما, فن آوری های جدید را به راه انداخته رزولوشن انقلاب اجازه می دهد محققان برای دیدن به نزدیکی سطح اتمی. Microscopists باید آمد تا با راه های بهتر برای آماده سازی نمونه برای مشاهده و نوشته اند پیچیده برنامه های نرم افزاری برای تیز کردن تصاویر.

از طریق آزمایشگاه فیشر دریافت نمونه ها از سراسر جهان فرستاده شد ویروسی مواد در اوایل فوریه از یکی از اولین متحده بیماران آلوده با رمان coronavirus. اغلب او نمونه آمده از ویال که ذخیره شده در فریزر برای چند دهه و یا از فرهنگ ها به طور معمول رشد در یک آزمایشگاه. "این بسیار جدی هنگامی که شما می دانید آن را از یک انسان بیمار است."

برای مثال در سال 2014 یک خواهر آزمایشگاه در مالی ارسال بیش از یک ابولا نمونه از 2 سال است که زندگی کرده بود در گینه زمانی که مادر او درگذشت این بیماری است. مادر بزرگ او سفر کرد از مالی برای شرکت در مراسم تشییع جنازه که شامل لمس کردن و حمام کردن بدن و دختر را با خود به خانه او. هر دو رو آلوده آورده و این ویروس با آنها را به عنوان آنها در بازگشت به پاریس با حمل و نقل عمومی. هر دو آنها فوت کرد.

In 2014, Elizabeth Fischer received a sample of Ebola from a 2-year-old girl in Mali. The cell border and nucleus shape resemble the shape of Africa. Submitted photo / Elizabeth Fischer

در سال 2014 الیزابت فیشر دریافت یک نمونه از ویروس ابولا از 2 سال در Mali. مرز سلول و هسته شکل شبیه شکل از آفریقا است. ارسال عکس / الیزابت فیشر

"این یکی خاص همراه آن نگاه مانند قاره آفریقا" فیشر به یاد می آورد. "این بسیار قدرتمند حاضر است. شما می بینید که ویروس در حال رشد در آن وجود دارد در آن طول می کشد شما را به اطراف نه تنها در آزمایشگاه کار می کنیم اما که وجود دارد تاثیر بر سلامت انسان است."

با وجود مرگبار طبیعت از ویروس ها او هنوز هم قدردانی "زیبا تقارن در بسیاری از آنها" او گفت: "آنها بسیار ظریف است و آنها نه مخرب و از خود. آنها فقط انجام آنچه انجام می دهند."

قیصر سلامت نیوز (KHN) یک طرح ملی سلامت و سیاست اخبار سرویس. این یک سرمقاله مستقل برنامه هنری بنیاد خانواده کایزر جواد که با وابسته نیست و Kaiser Permanente.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن