موزه به حذف روزولت مجسمه تقبیح سفید برتری

توسط: AP | نیویورک | منتشر شده در تاریخ: 22 ژوئن 2020 11:38:55 am در این Nov. 17, 2017 عکس فایل, باز

توسط NEWSATROPAT در 2 تیر 1399
توسط: AP | نیویورک | منتشر شده در تاریخ: 22 ژوئن 2020 11:38:55 am
Museum to remove Roosevelt statue decried as white supremacy در این Nov. 17, 2017 عکس فایل, بازدید کنندگان به موزه آمریکایی تاریخ طبیعی در نیویورک از نگاه یک مجسمه از تئودور روزولت flanked توسط یک بومی آمریکایی و آفریقایی ، مجسمه خواهد بود که پس از این موزه پیشنهاد حذف آن را تایید توسط شهر (AP Photo/مریم Altaffer فایل)

آمریکا موزه تاریخ طبیعی حذف خواهد شد برجسته مجسمه تئودور روزولت از ورودی آن پس از سالها اعتراض که این نماد استعمار و گسترش تبعیض نژادی, شهردار, بیل د Blasio روز یکشنبه گفت.

این مجسمه برنزی که ایستاده بود در موزه مرکزی پارک ورودی غربی پس از سال 1940 به تصویر می کشد روزولت سوار بر اسب با یک بومی آمریکایی و آفریقایی مرد ایستاده در کنار اسب.

"آمریکا موزه تاریخ طبیعی خواسته است به حذف تئودور روزولت مجسمه به دلیل آن را به صراحت به تصویر می کشد سیاه و مردم بومی به عنوان اسیر و نژاد پست تر" د Blasio گفت: در یک بیانیه نوشته شده است.

"شهر پشتیبانی از موزه درخواست. این تصمیم درست است و زمان مناسب برای حذف این مشکل مجسمه."

موزه جمهور الن Futter, نیویورک تایمز گفت که این موزه را "جامعه شده است عمیقا نقل مکان کرد همیشه در حال گسترش جنبش برای عدالت نژادی که پدید آمده پس از کشته شدن جورج فلوید."

"ما را تماشا کرده اند که توجه جهان است و این کشور به طور فزاینده ای تبدیل به مجسمه به عنوان قدرتمند و مضر نمادهای سیستمیک نژادپرستی" Futter گفت: بار. به گفته مقامات آن نشده است تعیین می شود زمانی که روزولت مجسمه حذف خواهد شد و که در آن خواهد شد.

"ترکیب سوارکاری مجسمه منعکس نمی کند تئودور روزولت میراث" تئودور روزولت IV, بزرگ نوه رئیس جمهور در بیانیه ای گفت ،

"وقت آن است که به حرکت مجسمه و حرکت رو به جلو است."

Futter گفت: در این موزه اشیاء به مجسمه اما نه به روزولت یک پیشگام حفاظت از منابع طبیعی بود که پدرش یکی از اعضای موسس موسسه و کسانی که در خدمت به عنوان نیویورک فرماندار قبل از تبدیل شدن به 26 جمهور.

او گفت: این موزه نامگذاری آن سالن از تنوع زیستی برای روزولت "در به رسمیت شناختن خود را در حفاظت از میراث."

در سال 2017, معترضان پخش مایع قرمز رنگ در مجسمه پایه به نمایندگی از خون و انتشار بیانیه ای خواستار حذف آن را به عنوان یک علامت از مردسالاری, سفید برتری و مهاجر-استعمار.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن