لوکاشنکا اشتباهات را بلاروس نزدیک به دموکراسی

لوکاشنکا نخست رقبای Viktar Babaryka والری Tsepkala و Sviatlana Tsikhanouskaya از سوی دیگر لذت بردن از حمایت بی سابقه ای از بلاروس ، Babaryka نمرات بالاتر از 50% در همان مستقل نظرسنجی و جمع آوری کرده است 435,000 امضا در حمایت از خود را با کمک از دومین ابتکار گروه (پس از لوکاشنکا). این است که به طور قابل توجهی بیش از 100,000 امضاهای مورد نیاز برای ثبت نام به عنوان نامزد ریاست جمهوری و بیش از هر دیگر نامزد حزب دموکرات قبلا موفق به جمع آوری. در واقع حتی لوکاشنکا خود را جمع آوری کمتر امضا در سال 1994 و 2001 تا زمانی که او شروع به در حال حاضر بیش از یک میلیون در هر انتخابات از سال 2006 – یک رقم قابل مقایسه با چگونه بسیاری از ولادیمیر پوتین معمولا جمع آوری در روسیه است. Tsepkala و Tsikhanouskaya نمره از 10% به 20% در نظر سنجی و جمع آوری شده در اطراف 220,000 و 150,000 امضا شد. این امر به ویژه قابل توجه با توجه به اندازه کوچک خود ابتکار عمل شدند.

جای تعجب نیست که این وضعیت در لوکاشنکا اعصاب. واقعی مبارزات انتخاباتی است و حتی آغاز شده و هنوز نامزد نشده اند رسما (نه)ثبت شده اما آنها در حال حاضر رو سرکوب – چیزی است که قبلا دیده نشده و حتی در بلاروس. گروه ابتکار عمل از Sviatlana Tsikhanouskaya شوهر, محبوب یوتیوب و بلاگر Siarhei Tsikhanouski – که در ابتدا برنامه ریزی شده به اجرا برای رئيس جمهور رد شد ثبت نام. و Siarhei خود زندانی شد در ارتباط با آنچه که سازمان عفو بین الملل در نظر یک با انگیزه های سیاسی صورت.

Viktar Babaryka رئیس سابق یک کشور بزرگترین بانک نیز در بر داشت خود را در وسط یک پرونده جنایی مربوط به پول شویی فرار مالیاتی و رشوه خواری. او و پسرش ادوارد (که سر از پدرش ابتکار گروه) در حال حاضر در بازداشت به تحقیقات همچنان ادامه دارد. Babyrka تیم نمی تواند در نتیجه ارائه تمام 435,000 امضا برای انتخابات کمیته به عنوان Viktar و ادوارد خود را به حال به حال برخی از آنها. در عین حال حتی در خارج از 361,654 امضا رسیده است که این کمیته در حدود 200,000 تلقی می شد نامعتبر (دوباره چیزی نهان در تاریخ اخیر از بلاروس انتخابات). هنوز این برگ بیش از اندازه کافی امضا برای Babaryka به ثبت نام به عنوان نامزد اما با توجه به این که تعداد امضا ها نه تنها نیاز نیست آن را تضمین کند. حیاتی هر چند باطل از امضا stirs تا نارضایتی که مردم صدای اساسا نادیده گرفته می شود.

Screen Shot 2020-07-05 at 20.55.59.png
Viktar Babaryka می دهد مصاحبه با آناستازیا Barentseva | منبع: یوتیوب

والری Tsepkala ثبت شده 160,000, امضا, اما بیش از نیمی از آنها تلقی شده است نامعتبر است بیش از حد. بر خلاف Babaryka این برگ Tsepkala عملا هیچ شانسی برای ثبت نام – جذاب تصمیمات انتخاباتی کمیته های معروف بی ثمر. بیشتر بلاروس اجرای قانون آغاز بازرسی از Tsepkala امور پس از اتهامات جدیدی از بی نظمی های مالی بیش از یک بالا مشخصات آن انکوباتور در مینسک است.

علاوه بر فشار قرار داده و در پتانسیل نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بیش از 600 شهروندان – از جمله فعالان سیاسی, وبلاگ نویسان, اعضای گروه ابتکار عمل و فعالان حقوقی اعتصاب علیه – را دریافت اداری بازداشت یا جریمه و یا تبدیل شدن به افراد در تعقیب کیفری. با توجه به Viasna مرکز حقوق بشر وجود دارد در حال حاضر 22 زندانیان سیاسی در بلاروس – یکی از بالاترین تعداد در تاریخ دولت.

در حالی که یک فعال دولت در پاسخ به ظهور جامعه مدنی در واقع غیر معمول و شاید بیشتر از آن است که اثر آن. پس از یک مظنون به تحریک در یک حقوقی اعتصاب در شهر گرودنو قرار داده بلاگر Siarhei Tsikhanouski در بازداشت صف از مردم حاضر به امضا خود را در حمایت از همسرش Sviatlana تنها افزایش یافته است. زمانی که رسیدگی به Babaryka سابق بانک پدید آمده بانکدار را پشتیبانی امتیاز مشخصی به حدود 70 ٪ است. (Babaryka تبدیل به یکی از محبوب ترین افراد در کشور – حداقل با توجه به تعداد جستجوهای گوگل.) بیشتر بازداشت Babaryka و پسر خود را افزایش داد به “زنجیره ای از همبستگی” اقدامات – شاید بزرگترین اعمال تظاهرات عمومی در بلاروس از سال 2010. به طور کلی بیشتر دولت به سرکوب مقاومت بیشتر آن را معکوس.

بازداشت Siarhei Tsikhanouski در گرودنو, مارس 2020

این الگو در بلاروس نگاه نمی کند تعجب آور در نمایش های اخیر مقاله توسط Daniel Treisman, “دموکراسی اشتباه: چگونه خطاهای Autocrats باعث انتقال به آزادتر دولت”. همانطور که از عنوان پیداست این مطالعه با هدف توضیح دهید که چگونه اشتباهات کمک دموکراسی به ظهور. Treisman در نظر گرفته شده تمام فرآیندهای دموکراسی از سال 1800 و به این نتیجه رسیدند که تنها یک سوم از آنها رخ داده است با توجه به انتخاب آگاهانه. دو سوم او ادعا شد که نتیجه اشتباه استراتژی است که رهبران خودکامه به تصویب رسید در تلاش خود را برای حفظ قدرت است.

لوکاشنکا به وضوح شده است اشتباه. اولین و اساسی ترین چیزی است که Treisman خواستار “انتخابات نادرست”. رئيس جمهور وقت تصمیم گرفت برای اجرای انتخابات ریاست جمهوری درست در لحظه ای که خود تصویب امتیاز کاهش یافته و به یک ظاهرا همه وقت کم نور تا حد زیادی منفور پاسخ به COVID-19 بیماری همه گیر. در واقع لوکاشنکا می تواند اجرای این انتخابات در سال 2019 اما به جای آن تصمیم گرفت برای ادامه یک به طور سنتی بیشتر آرام و ناچیز انتخابات پارلمانی. باید لوکاشنکا باید اجرا برای رئيس جمهور در سال گذشته او به احتمال زیاد در بر داشت خود را در کمتر از شرایط استرس زا است. تاسف انتخابات نادرست با توجه به Treisman یکی از رایج ترین اشتباهات است که به ارمغان می آورد میبخشد – این عامل اختصاص حدود 22% از موارد مورد بررسی قرار گرفت.

اشتباه دوم این بود “اجرای معکوس خشونت” – دلیل دیگر 22 درصد از رژیم تغییرات. لوکاشنکا شخصا آغاز دستگیری Siarhei Tsikhanouski و پس از آن پلیس $900,000 نقدی پشت مبل در خانه اش – و در عین حال به طرز مشکوکی تنها در خانه سوم جستجو (که اتفاق افتاده در شب). بسیاری از بلاروس باور نمی کند این پول واقعا متعلق به Tsikhanouski و یا خانواده خود را. پرونده Viktar Babaryka پرورش عمومی مخالفت بیش از حد هواداران خود را آغاز طومار درخواست برای آزادی فوری. بعلاوه بررسی فرایند بسیار بحث برانگیز مصادره قطعات ارزشمند از هنر از سابق بانک collection – نقاشی مارک شاگال خایم Soutine و دیگر نقاشان برجسته متصل به بلاروس. ارزش کل این مجموعه است که تصور می شود حدود 20 میلیون دلار است. همانطور که در Tsikhanouski را مورد عفو بین الملل معتقد دستگیری Babaryka با انگیزه های سیاسی.

اما در حالی که وبلاگ نویسان برجسته نیز دستگیر شده اند آنچه مهم است این است که نه تنها فعالان مدنی و سیاستمداران در میان کسانی که بازداشت شده اند. تصادفی عابران در تظاهرات جریمه محکوم کرده و موضوع را به بازداشت اداری. برای مثال یک مورد که گرفتار چشم های عمومی درگیر یک جراح انکولوژی در مینسک دریافت جریمه برای “شرکت در تظاهرات توده ای” در حالی که تنها چت با یک دوست. بسیاری از افراد بازداشت شده در حالی که در صف برای یک فروشگاه که مبادرت به فروش لباس و محصولات با ملی بلاروس نمادها Symbal.by. این حوادث باعث شد بسیاری از چهره های مشهور و غیر منتظره ای از جمله تلویزیون دولتی میزبان به صحبت کردن در برابر خشونت پلیس و سرکوب سیاسی. برخی از آنها مواجه اند تحریم ها در محل کار و یا شغل خود را از دست به طور کامل.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de