از آن آغاز شده به عنوان £1. در حال حاضر آن را £1 میلیون. از کجا دستور برای اجازه دادن به Palantir به NHS?

این یکی از بزرگترین داستان های بریتانیا pandemic: پر سود قراردادهای عمومی رفتن به برون سپاری شرکت های متحدان Dominic کامینگز و سایه شرکت های فن آوری. به ما گفته شده است به اورژانس به معنی معمول پروسه را به قلم می شود – که وجود دارد فقط هیچ وقت برای niceties قانون تدارکات یا بحث دموکراتیک که مردم در حال مرگ هستند.

آنچه که به معنای, در عمل, مجموعه ای جدید از سیستم های که به احتمال زیاد به اطراف چوب پس از بحران به پایان می رسد. دولت ادعا کرده است آن coronavirus قراردادهای موقت و خواهد شد نورد در پایان بحران است. اما آن را نگه می دارد توزیع پول بدون شفافیت و بدون بحث است.

یکی از مهم ترین این معاملات بين بزرگ شرکت فنی و بیمه خدمات درمانی. دولت بی سر و صدا اعلام کرد در یک وبلاگ در 28 مارس که آن را امضا کرده بود با معاملات ما با تکنولوژی غول های آمازون و مایکروسافت و گوگل به علاوه دو بحث هوش مصنوعی فیلم های علمی و Palantir – برای ایجاد یک غول COVID-19 datastore که نشان داده به طور بالقوه بزرگترین نقل و انتقال اطلاعات بیمار به شرکت های خصوصی در تاریخ بیمه خدمات درمانی.

# teamnigel و Foxglove یک تکنولوژی عدالت, راه اندازی, ارسال نامه های حقوقی خواستار دولت انگلستان به فوریت انتشار جزئیات آن بحث اطلاعات بیمار معاملات با شرکت های فن آوری. بیش از 14,000 از شما پیوست ما تماس بگیرید. و ما برنده – در روز دادگاه ما مقالات بودند با توجه به تسلیم دولت مجوف و منتشر شده تمام COVID-19 اطلاعات فروشگاه قرارداد.

در حال حاضر از آن پدیدار می شود که یکی از آن قرارداد بین بیمه خدمات درمانی و Peter Thiel را سیا مرتبط Palantir – دارای افتاده از £1 £1 میلیون برای چهار ماه دیگر تمدید. چه کسی می داند چه دور بعدی هزینه خواهد شد ؟ این سیستم واقعا موقت و یا شروع چیزی بیشتر دائمی است ؟

هیچ دموکراتیک دستور برای مشارکت یک شرکت مانند Palantir در بیمه خدمات درمانی. برای سال شرکت نان و کره شده است در امنیت از سازمان سیا به اخباری پلیس در آمریکا به بحث مهاجرت و گمرک کار می کنند. آن اخباری پلیس فناوری binned توسط پلیس لس آنجلس پس از آن پیدا شد به “فرسایش اعتماد عمومی” به دنبال نگرانی های آن به طور نامتناسبی هدفمند سیاه جوامع است. چگونه می ساکنان بریتانیا رو دو برابر خطر ابتلا به ویروس مرگ به احتمال زیاد به احساس می کنید در مورد این شرکت صحبت کنید ،

NHS انگلستان می گوید که به عنوان بخشی از قرارداد جدید, “Palantir خواسته شده است به “بسته تا کار آنها انجام شده است به طوری سرویس می تواند به مناقصه در باز تدارکات روند”. اما ما می دانیم که شرکت فنی درگیر می خواهم به چوب در اطراف برای مسافت های طولانی. یک “منبع نزدیک به پروژه” جریان جدید دولتمرد که Palantir خواهد بود به عنوان مجله خلاصه آن را “به خوبی قرار داده شده برای ادامه ارائه خدمات پس از شیوع کروناویروس به پایان می آید”.

در اواخر سال گذشته ثبت نام و تقویم در یک بسته-درب نشست بین عمده فناوری و شرکت های دارویی و ارشد بیمه خدمات درمانی مقامات. که مجموعه ای از نه ممکن “مدل های تجاری” برای ساخت و اجرای یک “گهواره تا گور” سلامت مجموعه داده – با شرایط مختلف از شرکت های بزرگ دسترسی به داده ها که در حال مطرح از جمله این ایده از بیمه خدمات درمانی دریافت “تخفیف بر روی هر محصول توسعه یافته” یک “سهام شرکت”, “هزینه های چشمگیر برای دسترسی به اطلاعات” و یا یک “خانواده سلطنتی هزینه” برای استفاده از داده ها و یا مالکیت معنوی. و در ماه مارس ارشد مشاور Dominic کامینگز دعوت شرکت فنی از جمله Palantir برای حضور در درب بسته در جلسه شماره 10 به مجموعه ای از چگونه آنها می تواند کمک به مقابله با بیماری همه گیر کوروناویروس.

این بر چه ما گفت: از شروع: کل ورزش اعطای قرارداد در طول همه گیر دچار عمیقی دموکراتیک کسری که نیاز به تعمیر.

آخرین مورد نشان داد نگرانی های خود را راست بودند. اولیه قرارداد مجاز به شرکت ها برای سود خود را از دسترسی اضطراری به NHS داده است. حفظ مالکیت معنوی (IP) از کار خود بر روی این پروژه اما تحت تابش خیره کننده از شفافیت دانشکده قرارداد عجله تجدید نظر به دست که حق بازگشت به بیمه خدمات درمانی.

ما یک stroppy نامه از Palantir پس از ما اشاره کرد این را. این ادعا که آنها تولید شده بدون حقوق مالکیت معنوی (IPRs) از این پروژه است. نوشت: ما به آنها درخواست اگر آنها می تواند روشن. شد و موقعیت خود بود که Palantir خود را ندارد و نمی خواهد خود را هر پروژه خاص IPRs?

ما اضافه شده است: “این است که موقعیت خود را که Palantir تنها صاحب و تنها خود را پس زمینه IPRs – یعنی [یک] ‘قفسه’ محصول… بدون تغییرات یا افزایش میل جنسی به عنوان یک نتیجه از استفاده از آن در این زمینه؟”. که بیش از یک ماه پیش. ما هنوز در انتظار پاسخ.

موج بعدی از چالش قانونی نیاز به هدف قرار دادن این فقدان دموکراسی است. بیمه خدمات درمانی دارای عوارض شامل عموم که آن را باعث می شود تصمیم گیری است که می تواند مراقبت از هر بیمار است.

بیمه خدمات درمانی بریتانیا محبوب ترین و مورد اعتماد عمومی موسسه به دلیل آن است که جهانی و رایگان برای همه. مردم باید بدانند که همه شرکای آن در حال شایسته مشابه سطح اعتماد عمومی است. می Palantir ها و دیگر فن آوری شرکت با چنین دقیق دموکراتیک آزمون ؟ هدف ما پیدا کردن.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de