ایرانیان می گویند هیچ به اعدام

نوامبر 2019 تظاهرات بزرگترین بودند پس از استقرار جمهوری اسلامی ، فقط در چند روز دولت ایران کشته شدن چند صدها ن

توسط NEWSATROPAT در 10 مرداد 1399

نوامبر 2019 تظاهرات بزرگترین بودند پس از استقرار جمهوری اسلامی ، فقط در چند روز دولت ایران کشته شدن چند صدها نفر و 1500 نفر به گفته سازمان عفو بین الملل و مهر.

پس از اعتراض دولت تا به حال را نشان می دهد اجرای این سه نفر است. این سه نفر نه گی و نه فعالان سیاسی برای اقلیت قومی یا مذهبی آنها بدیهی است که نه زنان و به سختی می توان طبقه بندی شده سیاسی است. نمادین چه این به معنای برای بسیاری از ایرانیان این است که دولت به پرداختن به همه معترضان و گفت: "من در حال حاضر اجرای قابل قبول ترین چهره های این جنبش به طوری که شما می توانید تمام خود را در قرعه کشی عواقب." و در واقع میلیون ها نفر از ایرانیان در واکنش به این پیام.

بسیاری از افغان ها نیز یک بخش فعال از مبارزات انتخاباتی حتی اگر آنها تاثیر منفی می گذارد ساختاری و اجتماعی نژادپرستی در ایران. با اینحال این کمپین نیز به شدت مورد انتقاد تعدادی از اقلیت های قومی فعالان زمانی که تنها دو روز قبل دو زندانی کرد اعدام شدند اما دریافت مقدار توجه و بسیاری دیگر از جمله کردها و اعراب در حال اعدام و می تواند اجرا در هر زمان.

با وجود تمام کاستی ها و با توجه به تمام نقد آن را دریافت یک چیز مثبت برای مشاهده این است که مردم استفاده می شود که این کمپین با هشتگ نه تنها در مورد مراقبت از این سه نفر است. در واقع بسیاری از مردم با شناسایی این سه مرد به حدی است که آنها نوشته اند در مورد تجارب خود را با دولت ایران و سازمان یافته خشونت دولت است. این شامل خشم در مورد این واقعیت است که دو نفر از مردان محکوم به اعدام سعید Tamjidi و محمد رجبی بودند تبعید از ترکیه با وجود داشتن برای درخواست پناهندگی در ترکیه است.

ایران را تجربه کرده است یک روز آرام از نوامبر سال 2019 شورش. در ماه دسامبر به عنوان تشدید تنش بین ایران و ایالات متحده به نقطه ای از یک possibile جنگ مردم بودند و هنوز هم یادگیری چگونه بسیاری از کشته و بازداشت در ماه نوامبر شد. سپس سپاه پاسداران سقوط هواپیمای اوکراینی هواپیمای مسافربری و کشتن 156 نفر از جمله بسیاری از ایرانیان. مدت کوتاهی پس از آن Coronavirus آمار ایران و تا به امروز این کشور شده است به شدت تحت تاثیر این بیماری همه گیر.

در حالی که بسیاری از در حال مرگ هستند و هر روز به دلیل شکست دولت در مدیریت Coronavirus بحران دولت هنوز هم می خواهد برای اجرای این بازداشت در ماه نوامبر. این است که چرا این "هیچ" است که مردم اعلام می رود فراتر از "نه به اعدام".

یک نسخه از این مقاله برای اولین بار در آلمان در Der Freitagtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن