چگونه به منظور بهبود جنسیتی مبتنی بر پژوهش است ؟

تحقیق در مورد خشونت مبتنی بر جنسیت (GBV) می تواند یک کار پیچیده است. سیاستگذاران اغلب ترجیح می دهند اعداد که فرض بر این به ارائه شواهد روشن از مقیاس مشکل. اما کمی تجزیه و تحلیل خطر جدا کردن این اطلاعات از آن متن فرهنگی و اجتماعی و تجارب زندگی می کردند از جمله خشونت است. مطمئن شوید که سیاست در پاسخ به بازماندگان نیازهای بسیار مهم است که تجارب خود را گرفته است.

اما تحقیقات کیفی به ویژه هنگامی که مربوط به بازماندگان GBV دارای چالش های خاص خود را. این نشان میدهد خطرات جسمی و روحی ایمنی از شرکت کنندگان به ویژه هنگامی که بازماندگان به بازشماری تجارب خود را بارها و بارها. آن همچنین می تواند تولید احساسات از بهره برداری از زمانی که محققان – یا روزنامه نگاران که برای ماده – پیشبرد حرفه خود را با داستان که جلب توجه گسترده عمومی که منجر به چند تغییر به بازماندگان’ وضعیت. شنیدن دلخراش حساب از خشونت می تواند چالش برانگیز نیز برای محققان و منجر به ثانویه traumatisation.

این خطرات مرکب هستند که تحقیقات طول می کشد محل در پایین و کشورهای با درآمد متوسط (LMICs) که در آن بازماندگان اغلب خود را در وخیم اجتماعی و اقتصادی موقعیت و حتی بیشتر از آن زمانی که آن را انجام شده است و یا بودجه توسط محققان و یا موسسات از شمال جهان. این روابط نابرابر قدرت این باعث ایجاد و افزایش خطرات ناشی از بهره برداری پدر سروری یا حتی نئو استعمار شده اند به طور گسترده ای مورد بحث از جمله در باز کردن دموکراسی است.

با این مشکلات در ذهن ما پروژه با هدف توسعه بهترین راهنمای عمل در تحقیق GBV در LMICs با تمرکز خاص بر استفاده از مشارکتی و روش های خلاق. پژوهش مشارکتی دارای پتانسیل های مهم برای تعامل با تحت تاثیر جمعیت و توسعه محلی ظرفیت پژوهشی و جبران عدم تعادل قدرت است که زیر بنای خشونت و نابرابری های جنسیتی که در حال حاضر تحقیقات در مورد این مسائل. به عنوان co-محققان شرکت کنندگان می توانند تصمیم گیری در مورد آنچه آنها می خواهند به تحقیق و چه تغییرات آنها می خواهند به عنوان یک نتیجه.

اولین گام به سوی توسعه دستورالعمل های ما بود و حوزه نقد و بررسی علمی و خاکستری ادبیات در روشهای مشارکتی به تحقیقات GBV در LMICs که به تازگی منتشر شده است. این حوزه نقد و بررسی همراه با تحقیقات تجربی انجام شده در کنیا تشکیل اساس یک کارگاه آموزشی بین المللی است که در تابستان گذشته برگزار شد که در آن ما توسعه پیش نویس دستورالعمل.

ما در حال حاضر اعتبار این در یک رویکرد مشارکتی با شرکای خود از گواتمالا کنیا و اوگاندا خواهد شد و به طور رسمی راه اندازی آنها را به زودی. در ضمن ما می خواهیم برای به اشتراک گذاشتن بینش های مهم ما آموخته اند که در این قطعه از آنها می تواند برای دیگران مفید انجام پژوهش در GBV در سراسر جهان است.

عناصر کلیدی برای اخلاقی و رویکردهای مشارکتی به GBV تحقیقات در LMICs

هنگامی که ما بررسی ادبیات موجود در آن قابل توجه بود به یاد بگیرند که در حال حاضر وجود دارد هیچ پروتکل های خاص و یا بهترین راهنمای عمل است که تمرکز و صراحت مشارکتی و خلاق تحقیقات در LMICs با بازماندگان GBV. دستورالعمل ها وجود دارد در تحقیقات با بازماندگان GBV و سایر پروتکل ها با تمرکز بر پژوهش مشارکتی به طور گسترده تر به خصوص در رابطه با بومی یا به حاشیه رانده جوامع است.

اما کسانی که از پروتکل های مورد پژوهش در LMICs در نظر گرفته پژوهش مشارکتی به عنوان یکی از روش ممکن است و نه به عنوان یک اصل اساسی برای پژوهش در این زمینه. ما تصمیم به بررسی مقالات که با برخورد حداقل دو نفر از سه موضوع است که دستورالعمل های ما به آدرس – مشارکتی/خلاق, روش های GBV و جنوب جهان/جوامع بومی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de