طلا در برابر ماهی قزل آلا: یک آلاسکا معدن پروژه فقط یک افزایش

توسط: نیویورک تایمز | منتشرشده: ژوئیه 25 سال 2020 2:19:17 pm رئیس جمهور, باراک اوباما, پروژه مسدود شده

توسط NEWSATROPAT در 4 مرداد 1399
توسط: نیویورک تایمز | منتشرشده: ژوئیه 25 سال 2020 2:19:17 pm
istanbul, estonia, georgiam armenia, alaska, indianexpress.com, indianexpress, bucketlist, travel spots, رئیس جمهور, باراک اوباما, پروژه مسدود شده بود در سال 2014 توسط آژانس حفاظت از محیط زیست تا حد زیادی بیش از نگرانی در مورد خطرات به ماهی قزل آلا. (منبع: گتی ایماژ/Thinkstock)

از هوا آن را مانند به نظر می رسد فقط یک دستگاه از آلاسکا, بی roadless تندرا pockmarked با دریاچه ها و حوضچه ها با پراکندگی برخی از دولت کوه های ناهموار.

اما این نوار از زمین به جستجوگری خرس و تخم ریزی ماهی قزل آلا در حدود 200 مایلی جنوب غربی, Anchorage, شده است به یک میدان نبرد برای سال.

مبارزه بیش از آنچه که درست در زیر سطح: یکی از غنی ترین ذخایر مس و طلا و دیگر فلزات ارزشمند در جهان است. این مجموعه دو دولت مهم ترین صنایع و معدن, ماهیگیری, در برابر هر یک از دیگر.

معدن شرکت قصد دارد به حفر گودال بیش از 1 مایل مربع و یک سوم از یک مایل عمق بیش از دو دهه برای به دست آوردن فلزات تخمین زده می شود ارزش حداقل 300 $میلیارد دلار است.

هواداران می گویند این پروژه شناخته شده به عنوان سنگ ریزه معدن خواهد بود اقتصادی افزایش برای یک منطقه دور افتاده که از دست رفته را در شمال شیب رونق نفت و دیگر منابع استخراج و توسعه در دولت بیش از نیم قرن گذشته. این امر استخدام نزدیک به 1000 نفر و کانادا شرکت های مستقر در شمال سلسله مواد معدنی خواهد پرداخت هزینه برای بهبود زیرساخت ها در برخی از بومیان آلاسکا روستاها و ارائه سود سهام نقدي جمعا حداقل 3 میلیون دلار به مردم در این منطقه است.

اما مخالفت شده است گسترده هر دو در منطقه و در سطح ایالت با نگرانی در مورد آسیب های زیست محیطی و پتانسیل برای آسیب رساندن به دیگری بحرانی منابع: ماهی قزل آلا. ماهی اصلی است سنتی امرار معاش مواد غذایی برای بسیاری از بومیان آلاسکا در منطقه و اساس هر دو پر رونق ورزشی-ماهیگیری صنعت و در نزدیکی خلیج بریستول یکی از بزرگترین تجاری ماهی قزل آلا وحشی شیلات در جهان است.

معدن واقع خواهد شد در دو حوضه که خوراک ماهی تخم ریزی به رودخانه ، مخالفان می گویند باطله به جا مانده از عملیات استخراج تهدیدی اگر فلزات سنگین و آلاینده های دیگر از آنها صافی به آب های زیرزمینی و یا اگر سد برگزاری باطله شکست در زلزله.

تام ذغال سنگ, مدیر اجرایی نقش ونگار ریگی دادن مشارکت شمالی سلسله تابعه در حال توسعه این پروژه گفت: معدن طراحی شده برای به حداقل رساندن آن و خطرات دیگر.

سپرده کشف شد در اواخر 1980s و برنامه ریزی برای یک معدن به صورت جدی آغاز شد و در حدود 15 سال پیش. آن را به خود جلب کرد مخالفان از رهبران در هر دو طرف از شروع به خطوط نبرد بین معدن و ماهیگیری تاسیس شد. اما این پروژه با کمک نرم افزار-معدن موضع استاندار در زمان سارا پیلین است.

رئیس جمهور, باراک اوباما, پروژه مسدود شده بود در سال 2014 توسط آژانس حفاظت از محیط زیست تا حد زیادی بیش از نگرانی در مورد خطرات به ماهی قزل آلا.

اما نقش ونگار ریگی دادن معدن به دست اورد جدید شتاب تحت ریاست جمهوری دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بیشتر صنعت-سیاست دوستانه. در حالی که در ادامه انتقاد خود را از این پروژه سازمان حفاظت محیط زیست در نهایت معکوس اوباما-دوران تصمیم به مسدود کردن آن.

روز جمعه Army Corps of Engineers صادر نهایی بیانیه اثرات زیست محیطی و یا EIS برای این پروژه است. در روال عادی عملیات سپاه نوشت: این پروژه خواهد شد "تغییرات دراز مدت در سلامت تجاری شیلات در خلیج بریستول."

در علاوه بر این به باز گودال معدن, طرح شامل بزرگ dammed حوضچه باطله برخی از آنها سمی حاصل از استخراج معادن و تمرکز فلزات; 80 مایل از جاده و خط لوله برای حمل کنسانتره به یک بندر جدید در طبخ ورودی و 165 مایل گاز خط لوله برای تولید گیاه به قدرت بهره برداری است.

در مصاحبه این هفته کلیر توصیف انتشار نهایی تاثیر بیانیه به عنوان "مهم ترین روز در 15-عجیب و غریب-سال سابقه از نقش ونگار ریگی دادن پروژه است."

"این واقعا برای اولین بار است که یک آژانس فدرال به انجام دقیق علمی بررسی پروژه های خاص و سنگریزه می خواهد برای ساخت," او گفت:. این نتیجه رسیدند که مال من بود نمی خواهید به آسیب شیلات ماهی قزل آلا خواهد بود "صریح" او اضافه شده است.

اما در نظرات عمومی در پیش نویس بیانیه اثرات زیست محیطی در سال گذشته مخالفان پیشنهاد کرد که بررسی بود و نه دقیق. آنها با اشاره به متعدد خطرناک خطرات از جمله پتانسیل برای یک سد باطله شکست است که می تواند آلوده آبراه استفاده می شود تخم ریزی ماهی ها و آسیب های خلیج بریستول شیلات که در مورد استخدام 15000 نفر.

آلاسکا است که مهمترین لرزه حالت فعال در کشور و منتقدان گفت: سپاه از مهندسین گرفته نشده بود کافی حساب از خطر زلزله و یا فعالیت های آتشفشانی که در آن به تجزیه و تحلیل از سد طرح شد و ناکافی است. برخی از سدها خواهد بود صدها نفر از فوت بالا.

باطله سد شکست می تواند از بند باز کردن ناگهانی سیل آلوده به دوغاب با اثرات فاجعه آمیز. یک 2019 شکست در یک معدن آهن در برزیل برای مثال کشته شدن بیش از 250 نفر است. با توجه به نقش ونگار ریگی دادن معدن از راه دور محل خطر به مردم ممکن است کم باشد اما فلزات سنگین و سایر آلاینده ها می تواند در نزدیکی رودخانه سمی برای ماهی.

در این سال پس از سپاه فرستاده اولیه نسخه نهایی تاثیر بیانیه فدرال و سازمان های دولتی و گروه های دیگر این انتقادات ادامه داد: با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده توسط مخالفان این پروژه است. خدمات شیلات و حیات وحش دانشمندان برای مثال نوشت که نسخه شکست خورده به اذعان کرد که تخریب زیستگاه از توسعه معدن "خواهد ساییده شدن نمونه کارها از زیستگاه تنوع و مرتبط با تاریخ زندگی تنوع است که ثبات سالانه ماهی قزل آلا بازگشت به Bristol Bay منطقه است."

در اخبار جلسه این هفته دیوید Hobbie رئیس سپاه', آلاسکا, منطقه نظارتی بخش گفت: "ما انجام بهترین های ما به آدرس تمام نظرات ما را دریافت کرده ام."

در یک ماه و یا شاید دیگر سپاه را به یک تصمیم نهایی در مورد اینکه آیا اجازه می دهد تا این پروژه به ادامه. تصویب رود.

که تقریبا به طور قطع نمی تواند پایان داستان ،

حتی پس از سپاه' آخرین نقد و بررسی "EIS است بنابراین فاقد و کاملا ناکافی من پیش بینی چالش های قانونی گفت:" برایان Litmans حقوقی مدیر امنا برای آلاسکا غیر انتفاعی منافع عمومی حقوقی.

این پروژه نیاز به مجوز, بیشتر از دولت است که می تواند سه سال برای به دست آوردن. و باید تهمت از دست دادن انتخاب مجدد یک دولت دموکراتیک می تواند حرکت می کند برای جلوگیری از این پروژه یک بار دیگر.

در آلاسکا ایالت افکار عمومی مردم همواره نشان داده بیشتر مخالفان از حمایت و محلی ضد معدن احساسات هستند و حتی قوی تر. "مخالفت قاطع در سراسر خلیج" Litmans گفت.

مخالفان در حال تمرکز بر روی یک یازدهم-ساعت تغییر به یکی از جنبه های این پروژه است. در سپاه اعلام کرد آن را به حال خود را تغییر تعیین آنچه که به نام "حداقل سازگار با محیط زیست مضر عملی جایگزین" برای حمل و نقل مسیر بین معدن و طبخ ورودی.

شرکت و سپاه هم مورد علاقه یک مسیر است که شامل عبور کشتی از Iliamna دریاچه یکی از بزرگترین در ایالات متحده است. اما پس از شنیدن نگرانی در مورد تاثیر بالقوه در سفر در زمستان و مهر و موم شکار در دریاچه, سپاه در حال حاضر می گوید: زمین-تنها مسیر در امتداد لبه شمالی دریاچه ارجح است اگر چه آن را می تواند نابود کردن چندین هزار هکتار از تالاب.

بریستول خلیج بومی Corp. یکی از 13 منطقه ای شرکت های تاسیس شده در سال 1970 در حل و فصل بومی آلاسکا ادعا می کند برای این سرزمین صاحب زیرسطحی حقوق در زمین است که مسیر عبور کند.

"ما اعتقاد داریم که زیرسطحی خواهد بود نهفته" توسط ساخت و ساز از جاده ها و خطوط لوله گفت: Daniel Cheyette شرکت معاون رئیس جمهور برای زمین و منابع است. "ما داده نشده نقش ونگار ریگی دادن اجازه به استفاده از آن و یا تاثیر آن."

که آیا این شرکت ممکن است مذاکره در موضوع Cheyette گفت که در حالی که او نمی تواند صحبت می کنند و برای خود هیات مدیره "من باور دارم که nonnegotiable."

"ما شده است و مبارزه با این کار را برای یک مدت زمان طولانی ادامه خواهد داد و به مبارزه با آن" او گفت:.

دیگر بومی آلاسکا گروه از جمله ایجاد شرکت پدرو خلیج در Iliamna دریاچه و همچنین برنامه ریزی برای خودداری از دسترسی به زمین های خود را.

اما نه همه بومی آلاسکا گروه های مخالف این پروژه است.

یک کنسرسیوم متشکل از پنج روستا شرکت های بزرگ در این منطقه انتظار برای تبدیل شدن به یک پیمانکار حمل و نقل برای معدن. و روستا شرکت برای Iliamna حدود 20 مایل از محل معدن در حال حاضر مذاکره با توسعه اجازه می دهد تا دسترسی به 68,000 هکتار از زمین صاحب آن.

"ما نمی بینیم ریگ مخرب منطقه مانند همه ادعا گفت:" لیزا Reimers یک عضو هیئت مدیره شرکت Iliamna بومی Ltd. "نقش ونگار ریگی دادن به آن را درست انجام دهد چرا که بسیاری از مردم به تماشای آنها."

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن