چین را تهدید می کند محدودیت های ویزا در آمریکا بیش از تبت

توسط: AP | پکن | به روز شده: ژوئیه 8 سال 2020 9:38:24 pm

China's Foreign Ministry spokesperson Zhao Lijian چین سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian. (منبع: توییتر/@MFA_China)

چین روز چهارشنبه گفت آن را تحمیل محدودیت های ویزا در آمریکا افراد پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تحمیل ممنوعیت سفر مقامات چینی را متهم به محدود کردن خارجی’ دسترسی به تبت.

چینی, سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian گفت: حرکت خواهد هدف “ما افراد با فاحش رفتار مربوط به مسائل تبت” اما داد بدون جزئیات.

“ما اصرار ما برای جلوگیری از دخالت چین در امور داخلی با تبت مسائل مربوط به … بنابراین به عنوان برای جلوگیری از آسیب بیشتر به چین و آمریکا روابط” ژائو به خبرنگاران گفت: در اخبار روزانه توجیهی.

در حالی که چین را تشویق می کند سفر به منطقه هیمالیا آن را اتخاذ کرده است “مدیریت خاص و اقدامات حفاظتی برای خارجی بازدید از تبت طبق قانون و مقررات” همراه با توجه به تبت “خاص جغرافیایی و شرایط آب و هوایی” ژائو گفت.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خود را اعلام کرد جدید سفر بان کی مون روز سه شنبه هدف قرار دادن تعداد نامشخص مقامات چینی با محدودیت های ویزا, محدود کردن و یا به طور کامل از بین بردن توانایی خود را برای سفر به ایالات متحده است.

اعلام محدودیت های, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo متهم چین به طور منظم مانع سفر دیپلمات های خارجی, روزنامه نگاران و گردشگران به تبت در حالی که بازدید کنندگان چینی “لذت بردن از دور دسترسی بیشتر به ایالات متحده است.”

“دسترسی به تبت مناطق به طور فزاینده ای حیاتی برای ثبات منطقه داده شده (چین) نقض حقوق بشر وجود دارد و همچنین پکن را شکست برای جلوگیری از تخریب محیط زیست در نزدیکی headwaters of Asia عمده رودخانه” Pompeo گفت.

این بیانیه نه نام هر یک از کسانی که هدف و نه آن را تعدادی از کسانی که تحت تاثیر قرار, اما گفت که این ممنوعیت می تواند به دولت چین و حزب کمونیست مقامات که یافت می شود “قابل ملاحظه ای درگیر در تدوین یا اجرای سیاست های مربوط به دسترسی برای خارجی ها به تبت مناطق است.”

چین نیاز به مجوز خاص برای خارجی ها برای سفر تبت که در آن فعالان حقوق بشر می گویند پکن درگیر در یک دهه مبارزات انتخاباتی به سرکوب محلی فرهنگ بودایی و اقلیت ها ،

آخرین ما حرکت در می آید آن را به عنوان دستمزد همزمان جنگ بیش از پکن سیاست در هنگ کنگ, حقوق بشر در غرب سین کیانگ استان, جهانی, تجارت, شیوه ها و پرخاشگری در دریای چین جنوبی است.

چین ادعا می کند تبت شده است بخشی از خاک خود را برای قرن ها اگر چه بسیاری از تبتی می گویند زمین های خود را در اصل یک کشور مستقل برای بسیاری از آن زمان است. نیروهای کمونیست اشغال منطقه زیر تشنج خود را از چین در سال 1949 و 10 سال بعد خرد شده یک قیام نافرجام ارسال رهبر معنوی دالایی لاما و بیش از 80,000 تبتی به تبعید در هند و کشورهای دیگر.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de