علامت های تجاری بزرگ و ارزان قیمت لباس در غرب هستند خبر بد برای کارگران اوکراین

یک سال پیش بود وجود دارد یک وضعیت مشابه در یک کارخانه نساجی در Zolochevo شرق اوکراین که در آن کارگران حتی برگز

توسط NEWSATROPAT در 17 تیر 1399

یک سال پیش بود وجود دارد یک وضعیت مشابه در یک کارخانه نساجی در Zolochevo شرق اوکراین که در آن کارگران حتی برگزار شد strike – یک رویداد نادر در اوکراین لباس بخش امروز.

با توجه به کارگران و مدیریت توضیح می دهد که تاخیر در پرداخت با استناد به خود مشکلات مالی: بدیهی است یک نام تجاری است که در این کارخانه مشغول به کار با ورشکسته شد در اوایل سال 2019 با توجه تقریبا £12,000 برای در حال حاضر سفارش اجرا شده است.

به عنوان یک نتیجه صدها نفر از کارکنان در کارخانه شده اند خود را دریافت و پرداخت برای بیش از یک سال در dribs و drabs و هیچ ایده چه اتفاقی خواهد افتاد. "ما بسیاری از مادران مجرد اینجا کار بدون حمایت" تاتیانا می گوید. "آنها در حال درخواست برای هر چیزی فقط آنچه آنها به دست آورده ایم."

بسیاری از مردم در حال ترک که در بسیاری از کارخانه های دیگر – جستجو برای شغل دیگر در شهرها و یا به دنبال کار در لهستان و کشورهای دیگر. اما تاتیانا نشده است قادر به پیدا کردن هر چیزی بهتر است – داشتن فرزند بدان معنی است که او نه می تواند حرکت به نزدیکترین شهر یا به دنبال کار در خارج از کشور, اما هر چیزی که او می تواند پیدا کردن محلی است و کمتر مناسب یا به دلیل پرداخت یا ساعت.

تاتیانا شوهر را بدست آورده و دو بار به عنوان بسیاری, اما آنها هنوز هم نمی تواند همیشه پایان می رسد دیدار. در زمستان آنها صرف بیش از 65 درصد از تاتیانا درآمد آب و برق و به امساک کردن و ذخیره کنید. کار در کارخانه تولید پوشاک تاتیانا خرید پوشاک و کفش "اعتباری" در بازار محلی است.

سهمیه شغل های عجیب و غریب (به عنوان در مورد تاتیانا) برخی از کوچک حمایت دولت در قالب منافع اجتماعی و حقوق بازنشستگی و یارانه – کسانی هستند که اصلی تکمیلی منابع متکی با لباس کارخانه سورس. اما نه هر کس می تواند کمک گرفتن از خانواده خود را در حالی که دولت با مزایای اجتماعی به طور مستمر قطره و به "بهینه سازی" (به خصوص پس از بحران سال 2014). و اضافه کاری و سهمیه تنها تشدید بحرانی کمبود وقت و گاهی نیز مسائل مربوط به سلامت.

پس از دو سال کار به سختی و با هر بار خاموش تاتیانا تا به حال به رها کردن در کنار او کار به دلیل بروز مشکلات بهداشتی مزمن و کمبود وقت برای خانواده اش:

"سال گذشته من کار می کرد مانند یک اسب سمت راست به سال جدید و شروع به داشتن مشکلات جدی با سلامت من – من پاهای من برگشت. من مزمن خسته و از آن بدتر و نه دور. گاهی اوقات اگر من رفتن به رختخواب زمانی که من به خانه آن هنوز هم کمک نمی کند. در آن طول می کشد مقدار زیادی از زمان برای خستگی به تصویب. آن را مانند شما در حال رفتن به کار و شما برافروخته و شما نمی توانید خانواده خود را و شما بدون استراحت."

کلید توسعه است ؟

با توجه به سازمان ملل متحد اصول راهنما در کسب و کار و حقوق بشر, مارک های تجاری باید مسئولیت مستقیم برای نقض حقوق بشر در تولید زنجیره ای از جمله نقض در اتحادیه حقوق و شرایط کار نرمال و درست و کافی جبران خسارت مالی است که ارائه یک زندگی مناسب و معقول.

اما دولت اوکراین همچنین دارای یک نقش کلیدی در ترویج این نوع رفتار توسط شرکت. دولت و همچنین به عنوان دولت از بسیاری دیگر از کشورهای فقیر شده اند که تحت فشار قرار دادند به انتخاب یک صادرات-جهت گیری مدل توسعه قرار داده اند اعتماد خود را بر جذب سرمایه گذاری در بازگشت از نیروی کار ارزان. به خاطر سرمایه گذاری, حقوق کارگران را می توان کاهش می یابد و چشم بسته در کل نقض قانون کار. رفاه اجتماعی را تضمین ظاهرا باید نگه دارید تا با گذر زمان و سرمایه گذاری باید تحویل کافی حقوق و پر کردن بودجه دولت است. اما واقعیت این لباس کارخانجات – و بسیاری از بخش های دیگر– رد این منطق است.

دولت اوکراین بوده است فقیر تنظیم بازار و درآمد: برای چند سال آن را برگزار کردن حداقل دستمزد در یک سطح پایین تر از موثر هزینه زندگی برای یک نفر. علاوه بر ریاضت اقتصادی است که در چارچوب اوکراین سیاستهای اجتماعی است که منجر به کاهش حمایت اجتماعی و بخش عمومی اقتصاد - دومی است که همیشه تحت سلطه اشتغال زنان. با تشکر از این اقدامات بسیاری از زنان شاغل باید به طور موثر بدون جایگزین و بسیاری از آنها به توسل به slaving در "تظاهر".tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب