زنان در زیر نشان داده شده در کتاب های درسی مدرسه نشان داده شده که بیشتر در نقش های سنتی: یونسکو گزارش

توسط: PTI | دهلی نو | منتشر شده در تاریخ: 29 ژوئن 2020 2:29:30 pm جهانی آموزش و پرورش نظارت گزارش (G

توسط NEWSATROPAT در 9 تیر 1399
توسط: PTI | دهلی نو | منتشر شده در تاریخ: 29 ژوئن 2020 2:29:30 pm
Women under represented in school textbooks, shown mostly in traditional roles: UNESCO report جهانی آموزش و پرورش نظارت گزارش (GEM گزارش) توسعه یافته توسط یک تیم مستقل و منتشر شده توسط یونسکو است.

زنان و دختران زیر ارائه شده در کتاب های درسی مدرسه و یا زمانی که شامل به تصویر کشیده شده در نقش های سنتی در بسیاری از کشورها در سراسر جهان با توجه به جهانی آموزش و پرورش نظارت بر گزارش یونسکو است.

گزارش سالانه چهارم edition به تازگی راه اندازی اشاره می کند که نه تنها تعدادی از تصاویر از شخصیت های موجود در کتاب های درسی بسیار کمتر در مقایسه با تصاویر مردان و زنان نیز نشان داده شده در "کمتر معتبر" مشاغل و به عنوان درونگرا و منفعل.

در حالی که مردان به عنوان پزشکان و زنان به عنوان پرستاران تنها به تصویر کشیدن زنان در موضوعات مربوط به مواد غذایی مد یا سرگرمی و نشان دادن زنان در نقش داوطلبانه و مردان در پرداخت مشاغل از جمله کلیشه های جنسیتی اشاره کرد در این گزارش آن را نیز طول می کشد توجه داشته باشید از تلاش چند کشور برای تجدید نظر در این کتاب تصاویر به منعکس کننده تعادل جنسیتی.

"در افغانستان بودند تقریبا وجود ندارد و از درجه 1 کتاب های درسی منتشر شده در 1990s. از سال 2001 آنها تر بوده است اما در حال حاضر منفعل و داخلی نقش به عنوان مادران و مراقبان و دختران و خواهران. آنها عمدتا به عنوان نماینده وابسته با آموزش که تنها حرفه ای به آنها می باشد".

"یک نقد و بررسی از 95 اولیه و ثانویه اجباری آموزش و پرورش کتاب های درسی در جمهوری اسلامی ایران نشان داد که زنان اختصاص 37 pc از تصاویر. حدود نیمی از تصاویر نشان دادن زنان به ترتيب مربوط به خانواده و آموزش و پرورش در حالی که محیط های کار به نظر می رسد در کمتر از 7 کامپیوتر. وجود دارد تصاویری از زنان در حدود 60 pc از کتاب های درسی به صورت فارسی و زبان های خارجی, 63 برای pc علم و 74 برای کامپیوتر علوم اجتماعی" به آن اضافه شده است.

این گزارش همچنین طول می کشد توجه داشته باشید این نسخه از بسیاری از تصاویر کتاب درسی به حذف کلیشه های جنسیتی توسط ایالت ماهاراشترا اداره کتاب درسی تولید و برنامه درسی تحقیق در 2019.

"مثلا درجه 2, کتاب های درسی نشان می دهد مردان و زنان های کارهای خانگی همراه با یک زن و یک مرد آشپز. از دانش آموزان خواسته به یاد داشته باشید این تصاویر و بحث در مورد آنها می باشد".

جهانی آموزش و پرورش نظارت گزارش (GEM گزارش) توسعه یافته توسط یک تیم مستقل و منتشر شده توسط یونسکو است. این رسمی دستور نظارت بر پیشرفت در نشست توسعه پایدار هدف در آموزش و پرورش است.

این گزارش فراهم می کند در عمق تجزیه و تحلیل عوامل کلیدی برای خروج از زبان آموزان در سیستم آموزش و پرورش در سراسر جهان از جمله پس زمینه هویت و توانایی جنسیت و سن و محل سکونت و فقر و ناتوانی قومیت indigeneity, زبان, مذهب, مهاجرت یا جابجایی وضعیت گرایش جنسی یا هویت جنسیتی بیان حبس باورها و نگرش.

"سهم زنان در دبیرستان زبان انگلیسی کتاب درسی متن و تصاویر 44 کامپیوتر در مالزی و اندونزی 37 کامپیوتر در بنگلادش و 24 کامپیوتر در استان پنجاب پاکستان است. یک مالزی مدرسه ابتدایی کتاب درسی پیشنهاد دختران در معرض خطر بودن خجالت و طرد مگر اینکه آنها خود را محافظت کرده است."

وزارت آموزش و پرورش اذعان کرد ضعف در کنترل کیفیت و ارسال برچسب برای پوشش گرافیک در سوال در 2019.

"پاسخ دهندگان به یک مشاوره عمومی در تبعیض جنسیتی در کتاب های درسی در جمهوری کره با اشاره به این که پزشکان و دانشمندان نشان داده شد که عمدتا مرد رقصنده زنان خانه دار و پرستاران که عمدتا زن. در اوایل دوران کودکی آموزش و پرورش کتاب های درسی به تصویر کشیده خرگوش و روباه به عنوان زن و شیرها و ببرها به عنوان مرد" آن را گفت.

طبق گزارش یک مطالعه مقدماتی اقتصاد کتاب های درسی در ایالات متحده یافت می شود که 18 pc از شخصیت های ذکر شده بودند عمدتا به تصویر کشیده شده در رابطه با مواد غذایی, مد و یا سرگرمی.

"تجزیه و تحلیل چگونه زنان تاریخچه منعکس شد در پیش دبستانی ابتدایی و متوسطه مطالعات اجتماعی یافت می شود که 53 pc از اشاره از زنان در حالت استاندارد با اشاره به داخلی و نقش خانواده و 2 pc برای ورود به نیروی کار است."

"شیلی درجه 4 کتاب های درسی تاریخ تا به حال 2 شخصیت زن برای هر 10 مرد و تاریخی سهم نشان داده شد با کلیشه views مربوط به کارهای داخلی. کلاس 6 علوم کتاب درسی به حال 2 زن در مقابل 29 نر شخصیت" آن را گفت.

زنان تحت نمایندگی نیز مشاهده شده در ایتالیا با وجود مشارکت خود را در اتحادیه اروپا پروژه که در آن کتاب ناشران توافق به یک کد به بهبود برابری جنسیتی در سال 2017.

در اسپانیا به اشتراک گذاری از شخصیت زن بود 10 کامپیوتر در مدرسه ابتدایی و 13 pc در مدرسه متوسطه کتاب های درسی. یک پنجم از بیش از 12000 تصاویر از زنان است.

یک تجزیه و تحلیل از پیش دبستانی کتاب های درسی در مراکش یافت می شود که 71 pc از تصاویر به تصویر می کشد و زنان را به آنها نشان داد انجام کار داوطلبانه و 10 pc انجام کار پرداخت می شود. "در ترکیه, مدرسه ابتدایی, کتاب های درسی ارائه شده نابرابر اجتماعی نقش و مردسالار درک درستی از خانواده بی هیچ حرفی و متوسطه کتاب درسی زبان به نمایش گذاشته جنسیتی."

در اوگاندا دبیرستان فیزیک کتاب های درسی به طور کلی اشاره نمی کند جنسیتی از اشیاء و افراد. اما استفاده از جنسیتی اسم ها و ضمایر به متن جنسیتی معانی در حالی که تصاویر با اشاره به مردان" در این گزارش است.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.tinyurlis.gdclck.ruulvis.net