آمازون دهنده از زندگی رها همه گیر

توسط: نیویورک تایمز | منتشرشده: ژوئیه 26 سال 2020 3:07:21 pm یک مرد از بومی Yanomami گروه قومی دارای م

توسط NEWSATROPAT در 5 مرداد 1399
توسط: نیویورک تایمز | منتشرشده: ژوئیه 26 سال 2020 3:07:21 pm
یک مرد از بومی Yanomami گروه قومی دارای محافظ خود ماسک صورت میان گسترش بیماری کروناویروس (COVID-19). (ایسنا/آدریانو ماچادو)

این ویروس از طریق منطقه مانند گذشته آفت است که سفر رودخانه با استعمارگران و شرکت های بزرگ.

این گسترش با ستاره شرق قایق حامل خانواده ها از شهر به شهر ماهیگیری dinghies با تند موتورهای این کشتی در حال حرکت کالا برای صدها مایل بسته بندی شده با مسافران خواب در حمكس در کنار هم برای چند روز در یک زمان.

رودخانه آمازون در جنوب امریکا ضروری زندگی, منبع پر زرق و برق شاهراه که از طریق کاهش قاره است. این شریان مرکزی در یک شبکه گسترده ای از شاخه های فرعی که حفظ برخی از 30 میلیون نفر در سراسر هشت کشور در حال حرکت لوازم مردم و صنعت به مناطق جنگلی اغلب دست نخورده جاده ها است.

اما یک بار دیگر در دردناک اکو از تاریخ آن نیز آوردن بیماری است.

به عنوان همه گیر assails برزیل قریب به اتفاق آن را با بیش از 2 میلیون عفونت و بیش از 84,000 مرگ و میر — دوم تنها به ایالات متحده — این ویروس است که مصرف فوق العاده بالا و تلفات در منطقه آمازون و افرادی که وابسته به فراوانی آن برای نسل های.

در برزیل شش شهرستانها با بالاترین coronavirus قرار گرفتن در معرض در رودخانه آمازون با توجه به گسترده مطالعه جدید از محققان است که با اندازه گیری آنتی بادی در جامعه است.

اپیدمی گسترش یافته است تا به سرعت و به طور کامل در امتداد رودخانه که در دور ماهیگیری و جوامع کشاورزی مانند Tefé مردم شده اند که احتمال دارد به این ویروس را در شهر نیویورک به یکی از بدترین شیوع بیماری.

"این همه بسیار سریع گفت:" ایزابل Delgado, 34, که پدر Felicindo درگذشت این ویروس در مدت کوتاهی پس از سقوط بیمار در شهرستان های کوچک از کری. او تا به حال متولد شده است بر روی رودخانه مطرح شده خانواده خود را با آن ساخته شده است و زندگی خود را تهیه مبلمان از چوب در بانک های آن است.

در چهار ماه گذشته به عنوان اپیدمی سفر از بزرگترین شهر برزیل آمازون مانائوس با آن بالا افزایش می یابد و کارخانه های کوچک به ظاهر جدا روستاها در کشور شکننده سیستم مراقبت های بهداشتی است buckled تحت حمله. شهرستانها و شهرهای کوچک در امتداد رودخانه برخی از بالاترین مرگ و میر سرانه در کشور — اغلب چندین برابر میانگین ملی است.

تایلر هیکس یک عکاس برای نیویورک تایمز هفته را صرف بر روی رودخانه, مستند گسترش ویروس. در مانائوس شد دوره وجود دارد که هر COVID بخش کامل و 100 نفر در حال مرگ بودند یک روز در سوق دادن این شهر به برش جدید در زمینه دفن از جنگل. قبر سنج دراز ردیف تابوت در ترانشه حک شده در تازه تبدیل زمین است.

پایین رودخانه ، hammocks تبدیل شده اند برانکارد حمل بیمار از جوامع با پزشکان به قایق آمبولانس که careen از طریق آب. در از راه دور می رسد از رودخانه حوضه medevac هواپیماهای زمین در airstrips قطعه قطعه به شکوه چشم انداز تنها برای پیدا کردن که بیماران خود را فوت کرد در حالی که انتظار برای کمک به.

این ویروس است که سخت به خصوص عوارض بالا در مردم بومی موازی به گذشته است. پس 1500s امواج از کاشفان سفر کرده اند رودخانه به دنبال طلا, زمین و تبدیل — و بعد لاستیک یک منبع است که به کمک سوخت انقلاب صنعتی در حال تغییر جهان است. اما با آنها این خارجی ها آورده خشونت و بیماری هایی مانند آبله و سرخک و کشتن میلیون ها و پاک کردن تمام جوامع است.

"این یک محل است که تولید ثروت بسیار برای دیگران" گفت: Charles C. مان یک روزنامه نگار که نوشته شده است به طور گسترده در تاریخ آمریکا "و نگاهی به آنچه اتفاق می افتد به آن است."

مردم بومی شده اند و حدود شش بار به احتمال زیاد به شما با coronavirus به مردم با توجه به برزیل مطالعه و در حال مرگ هستند در پرت و دور افتاده رودخانه روستاهای دست نخورده توسط برق است.

حتی در بهترین زمان های آمازون در میان غفلت نقاط کشور یک محل که در آن دست دولت می تواند احساس دور حتی وجود ندارد.

اما این منطقه توانایی مقابله با این ویروس شده است بیشتر تضعیف رئیس جمهور Jair Bolsonaro که عمومی واخراج از این بیماری همه گیر را verged در زمان, در, مسخره, حتی اگر او دارای آزمایش مثبت خود را.

این ویروس فعال دولت او را آشفته و بدون زرق و برق دیده بان پاره شدن از طریق ملت است. از اولین روز در دفتر Bolsonaro روشن ساخته است که حفاظت از رفاه جوامع بومی بود اولویت او نیست برش خود را از بودجه کم دور خود را حمایت و تشویق مداخله های غیر قانونی به قلمرو خود را.

به خارجی های انبوه و جنگلی منطقه در امتداد رودخانه آمازون به نظر می رسد غیر قابل نفوذ قطع از بقیه جهان.

اما این انزوا فریبنده است گفت: تاتیانا Schor برزیل جغرافیا استاد که زندگی کردن یکی از شاخه های فرعی رودخانه.

"وجود دارد هیچ چیز مانند جوامع جدا در آمازون," او گفت:, "و این ویروس نشان داده است."

این قایق که تقریبا همه متکی گاهی اوقات شلوغ با بیش از 100 مسافر برای چند روز پشت گسترش ویروس, محققان می گویند. و حتی به عنوان دولت های محلی باید رسما محدود سفر مردم را به ادامه را به آب چون تقریبا همه چیز — مواد غذایی و پزشکی و حتی سفر به پایتخت به انتخاب کنید تا کمک های اضطراری — بستگی به رودخانه.

محققین با اشاره به زندگی در آمازون به عنوان یک "دوزیست راه بودن است."

بحران در آمازون برزیل آغاز شد و در مانائوس شهرستان از 2.2 میلیون نفر است که افزایش یافته است در خارج از جنگل در یک نامطلوب فوران از بتن و شیشه کاهش تدریجی در لبه های آن به خوشه هایی از خانه های چوبی نشسته در stilts بالاتر از سطح آب است.

مانائوس, پایتخت, Amazonas, دولت, در حال حاضر صنعتی نیروگاه اصلی تولید کننده موتور سیکلت با بسیاری از کسب و کار خارجی. آن تنگاتنگی متصل به بقیه جهان — فرودگاه بین المللی می بیند در مورد 250,000 مسافران یک ماه و از طریق رودخانه به مقدار از منطقه آمازون.

مانائوس,' اولین مستند مورد تایید در مارس 13, آمد, از, انگلستان است. بيمار با علائم خفیف و قرنطینه در خانه یک ثروتمند بخشی از شهر با توجه به شهرستان مقامات بهداشتی.

به زودی, اگر چه این ویروس به نظر می رسید به همه جا.

"ما نمی هر گونه تخت و یا حتی صندلی" دکتر آلوارو کیروش, 26, گفت: از روز هنگامی که او در بیمارستان دولتی در مانائوس به طور کامل کامل. "مردم هرگز متوقف آینده."

گرترود فریرا دوس سانتوس, زندگی در شهر شرقی لبه در یک محله فشرده در برابر آب است. او می گفت که او چیز های مورد علاقه در جهان بود به سفر رودخانه با قایق. با نسیم بر روی صورت خود, او گفت که او احساس رایگان.

سپس در ماه مه دوس سانتوس, 54, بیمار. روز بعد او به نام کودکان خود را به تخت او آنها را وعده به هم بچسبند. او به نظر می رسید به دانستن است که او در مورد به مرگ است.

Eduany, 22 او جوانترین دختر با او در آنجا ماند که شب. در اوایل صبح به عنوان Eduany کردم تا به یک استراحت او خواهر Elen, 28, التماس او را به عقب می آیند.

مادر خود تنفس متوقف شده بود. خواهران در اوج ناامیدی تلاش دهان به دهان (cpr). 6 صبح, طلوع خورشید در بالای شهر dos Santos درگذشت در سلاح های خود را.

زمانی که مردان در لباس محافظ وارد بعد برای حمل و دور بدن او خواهران شروع به ناله کردن.

دوس سانتوس شده بود یک مادر تنها. زندگی همیشه آسان نبوده است. اما او تا به حال حفظ یک حس تعجب چیزی او را تحسین است. "در همه چیز او" الن گفت: "او شاد شود."

او را از مرگ مادر گواهی ذکر شده در بسیاری از شرایط اساسی از جمله طولانی مدت مشکلات تنفسی نسبت به زنان است. آن را نیز ذکر شده نارسایی تنفسی یک شاخص کلیدی است که یک فرد فوت شده از coronavirus.

اما او را باور نمی کند او قربانی یک بیماری همه گیر. او قطعا از علل دیگر فوت آنها گفت. خدا نمی خواهد که به او داده شده مانند یک بیماری است.

در امتداد رودخانه مردم گفت: کارهای مشابه بارها و بارها تمایلی به اعتراف به امکان سرایت حتی به عنوان سلامت خود را خواهر و برادر و پدر و مادر کاهش یافته است. بسیاری از به نظر می رسید فکر می کنم خانواده های آنها خواهد بود دوری که تشخیص خواهد به نوعی لکه در غیر این صورت زندگی شرافتمندانه.

اما به عنوان این ننگ رهبری مردم را به بازی کردن علائم این ویروس از ترس پزشکان گفت: این بیماری همه گیر پخش شد به سرعت.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن