جدا اما برابر با: ریشه تاریخی کنونی ما تظاهرات

در 12 ژوئن Rayshard بروکس کشته شد, یک افسر پلیس در یک Wendys’ پارکینگ, آمریکا, رستوران های زنجیره ای. جورج فلوید کشته شد در 25 مه هنگامی که زانو سفید افسر پلیس دستگیری او را خفه او را در برابر آسفالت. Breonna تیلور کشته شد در مارس 13 در حالی که او خواب بود و افسر پلیس سفید شکست را به آپارتمان او. در فوریه 23, Ahmaud Arbery کشته شد توسط یک مرد سفید پوست در حالی که آهسته دویدن در محله خود. Stephon کلارک در خود کشته شد مادر بزرگ حیاط خلوت در سال 2018 توسط یک پلیس سفید پوست که اخراج بیش از 20 عکس در فکر او تا به حال یک تفنگ; Stephon تا به حال روی تلفن همراه خود را در دست. در سال 2014 اریک گارنر کشته شد توسط یک پلیس سفیدپوست که خفگی او و نه آزادی او با وجود جلب شفاعت برای هوا. در سال 2014 مایکل براون 18 ساله ای که به ضرب گلوله کشته شد چندین بار توسط یک افسر پلیس در وسط خیابان در فرگوسن میسوری نیز کشته شد برای راه رفتن در پیاده رو. و لیست در می رود.

جورج فلوید قتل بود نه یک حادثه جدا آن اضافه شده به این شرکت آماری: از سال 2015 تا سال 2020 سی از هر میلیون, سیاه, نفر کشته شده اند توسط پلیس نسبت به 12 هر میلیون مردم سفید. اجتماعی خشم تولید شده توسط 8 دقیقه, 46 ثانیه تصویری از یک پلیس سفید پوست برگزاری زانو خود را در برابر فلوید را گردن او را به قتل می آید به عنوان جای تعجب ندارد. اما این مهم است به درک که اعتراضات صورت گرفته در سراسر کشور نه تنها در برابر خشونت پلیس بلکه و به ویژه در برابر نهادینه شده و سیستماتیک نژاد پرستی است که اجازه می دهد تا موارد مانند کسانی که از فلوید بروکس, تیلور, Arbery, Clark, گارنر, قهوه ای و بسیاری از بیشتر به رخ می دهد و باقی می ماند, برای, ترین, بخش, بدون مجازات.

چرا سیستمیک و نژاد پرستی نهادینه شده وجود دارد در ایالات متحده?

ایالات متحده یک کشور است که تا به حال برده داری در درون خود هسته اصلی. اگر چه آن را به طور رسمی لغو در سال 1865 با تصویب 13th متمم قانون اساسی که منتشر شده حدود 3 میلیون برده در زمان برده داری در زمان اشکال دیگر بیشتر از حد منتشر, اما مداوم است.

جنوب و یا آنچه که به عنوان شناخته شده بود کنفدراسیون در آن زمان تمایلی به ترک تمرین کنار گذاشته و قبول کسانی که قبلا خود را به عنوان برابر است. این مقاومت به وجود آورده آنچه شناخته شده به عنوان “Jim Crow قوانین”: مجموعه ای از قوانین است که نژاد پرستی نهادینه شده در زیر این ایده از “جدا اما برابر” و تداوم نابرابری وجود داشته است که تحت بردگی است. این قوانین را تکذیب کرد نژادهای حق رای حق دسترسی به برخی مشاغل, محله ها, آموزش و پرورش, در میان بسیاری حقوق دیگر.

اول از Jim Crow قوانین سیاه و سفید “کدهای”: کدهای که دستور نژادهای کجا و چه مقدار از آنها می تواند کار کند, تلاش برای حفظ شکل پنهانی برده داری. به عنوان بسیاری از جوامع سیاه مهاجرت به شهرها در جستجوی شرایط بهتر زندگی و مقاومت افزایش یافته و همراه با آن قوانین است که تفکیک و تبعیض علیه سیاه پوستان: حمام و سرویس بهداشتی, رستوران, پارک, اتوبوس, آب, چشمه, مدارس, بیمارستان ها تنها سیاه یا سفید پوستان است. مجازات برای عدم رعایت این قوانین به همان اندازه اهانت آمیز از lynchings و خشونت پلیس را کاملا نامتناسب زندان محکوم شد.

مقاومت از جوامع به این تبعیض نیست صبر کنید یا نه و پس از سال 1889 چهره های تاریخی که تبدیل به آیکون سیاه و مقاومت به وجود آمد مانند Ida B. چاه که در برابر تغییر قطار. او به زور برداشته شود و اگر چه او برنده طرح دعوی در دادگاه آن بود و بعد از آن معکوس شود. تابستان سال 1919 شناخته شده به عنوان “قرمز تابستان” برای تعدادی از تظاهرات در برابر این اقدامات منجر به مقامات – سفید – متهم جامعه سیاه مایل به توطئه علیه ایالات متحده است.

سالها تبعیض و بدرفتاری بر اساس این قوانین منجر به نهادینه شدن و اسلوبی از نژاد پرستی در ایالات متحده که به نوبه خود تبدیل به ساختاری. سیاه پوستان به حال فرصت کمتری برای دسترسی به کیفیت آموزش و پرورش فرصت کمتری برای تحرک اجتماعی کمتر فرصت های مناسب برای مشاغل فرصت کمتری برای زندگی در محله های مرفه و محروم بودند ، به همین ترتیب این قوانین شروع به شکل آمریکایی ناخودآگاه که در آن سیاه پوستان بودند به سادگی دیده می شود که پایین تر.

مسائل تغییر کرد و با ورود جنبش حقوق مدنی از 1940s و 1950s با چهره های برجسته مانند مارتین لوتر کینگ جونیور یا مالکوم X. علاوه بر پرونده های حقوقی که به دیوان عالی کشور مانند Brown v. هیئت مدیره آموزش و پرورش در سال 1954 که در آن پدر یک دختر خواسته است که دختر خود را برای دسترسی به آموزش و پرورش ارائه شده توسط سفید پوستان-فقط مدرسه موفق به دریافت تفکیک شیوه های مقرر به عنوان قانون اساسی.

در سال 1964 رئیس جمهور لیندون جانسون امضا مدنی, حقوق قانون, پایان دادن به تبعیض نژادی است. در سال 1965 و 1968 رای دهندگان قانون حقوق و نمایشگاه مسکن عمل به ترتيب امضا شد پایان دادن به دیگر اشکال تبعیض. یا حداقل این بود که قصد.

چه عواقب اتحاد نژادپرستی به ارمغان آورد?

2013 یک مطالعه نشان می دهد که چگونه در مکان های که در آن برده داری بود و بالاترین وجود دارد که کمتر تحرک اجتماعی.

N2QX5LRLTAI6JDIK3DBXCJJH7U.jpg
نیویورک تایمز

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de