پاکستان: چین مورد حمایت طرحهای برقآبی irk, محلی, محیط زیست

توسط: | اسلام آباد | به روز شده: ژوئیه 25 سال 2020 3:04:37 pm هند وزارت امور خارجی (MEA) ناودان کار س

توسط NEWSATROPAT در 4 مرداد 1399
توسط: | اسلام آباد | به روز شده: ژوئیه 25 سال 2020 3:04:37 pm
Pakistan rejects Indian protest against Gilgit-Baltistan Order هند وزارت امور خارجی (MEA) ناودان کار ساخت و ساز در Diamer-Bhasha سد است که در آن اعلام شد در ماه مه. (بازنمودی تصویر)

نخست وزیر عمران خان در هفته گذشته قول داد برای ساخت "بزرگترین سد در تاریخ پاکستان" پس از افتتاح ساخت Diamer-Bhasha سد است در گلگت-بلتستان منطقه است. او گفت که این پروژه به نفع مردم ساکن در این منطقه است. "تصمیم به ساخت این سد در نظر گرفته شد 50 سال پیش. می تواند وجود دارد هیچ بهتر سایت برای ساخت یک سد است; آن است که یک سد طبیعی" برتر گفت.

بحث سد ساخته شده است که به طور مشترک توسط یک چینی, دولتی, شرکت, چین, قدرت, و مرزی آثار سازمان (FWO) از ارتش پاکستان با توجه به گزارش های رسانه ها.

تعدادی دیگر از پروژه های برق آبی نیز در جریان در این منطقه با Kohala و Neelum جهلم پروژه انگیز ترین هستند. سابق است که هنوز هم تحت ساخت و ساز در حالی که دومی به پایان رسید بیش از یک سال پیش.

پاکستان مواجه شده است یک بحران برق برای چند سال. در اثر معناداری وجود دارد برق ریختن بار در حال اجرا در سراسر کشور در مناطق شهری و روستایی. این کمبود منجر به بسیاری از تعطیلی کارخانه و دلسرد سرمایه گذاری خارجی در کشور در نتیجه کاهش اشتغال و اقتصادی تولید و صادرات است.

عمومی نارضایتی رو به رشد است باعث تظاهرات توده ای و تخریب اموال عمومی و زمان دوباره. هنوز مشکل این است که انتظار می رود به بدتر در سال های آینده به عنوان عدم توازن بین انرژی عرضه و تقاضا در کشور پیش بینی شده است به گسترش.

در سال 2015 در پکن اعلام کرد که چین و پاکستان کریدور اقتصادی (CPEC) که بخشی از آن بین قاره ای کمربند و جاده ابتکار (BRI) با هدف گسترش نفوذ خود در پاکستان و در سراسر آسیای مرکزی و جنوبی. CPEC شامل برنامه هایی برای ایجاد جاده و راه آهن و خط لوله نفت لینک کلیک کنید برای بهبود اتصال بین چین و خاورمیانه از طریق پاکستان است. به عنوان پاکستان است دست و پنجه نرم کردن با حاد بحران اقتصادی کارشناسان می گویند که CPEC پتانسیل تحریک بسیار مورد نیاز فعالیت های اقتصادی در کشور است.

مخالفت با پروژه های

احزاب مخالف در گلگت-بلتستان و کشمیری ملی و محیط زیست باید نگرانی در مورد ساخت این سد گفت: این پروژه ها خواهد شد از بین بردن محیط زیست و معیشت مردم محلی است.

"بدترین ترس ما را به حقیقت می پیوندند. این [Neelum] رودخانه خشک شده است در تعدادی از نقاط وادار کردن مردم به مهاجرت به نقاط دیگر. بیش از 800,000 مردم خواهد بود تحت تاثیر این پروژه ها در آینده 25 تا 30 سال است. اول هند منحرف حدود 21 درصد از آب از منطقه ما و در حال حاضر در پاکستان است و همچنین در نظر گرفتن دور آب ما" Tauqeer گیلانی سر جامو و کشمیر جبهه آزادی در پاکستان-اداره کشمیر گفت: DW.

"این است که نه تنها در مورد تخریب محیط زیست. ما باید که فراموش نکنید که این منطقه [پاکستان-اداره کشمیر و گلگت-بلتستان] است مورد مناقشه با رزولوشن انتظار با سازمان ملل متحد. چگونه می تواند به پاکستان اجازه می دهد چین برای ساخت هر پروژه در اینجا؟" گیلانی گفت.

هند وزارت امور خارجی (MEA) ناودان کار ساخت و ساز در Diamer-Bhasha سد است که در آن اعلام شد در ماه مه.

"موضع ما سازگار است و روشن است که تمام قلمرو سرزمین های اتحادیه جامو و کشمیر و لاداخ اند و ادامه خواهد داد تا جدایی ناپذیر و مسلم بخشی از هند" MEA سخنگوی Anurag Srivastava به خبرنگاران گفت: در 14 ماه مه.

"ما باید به طور مداوم به ما منتقل اعتراضات و نگرانی های مشترک با دو کشور پاکستان و چین در تمامی این پروژه ها در سرزمین های تحت پاکستان را اشغال غیر قانونی" او گفت:.

خطرات زیست محیطی

محیط زیست می گویند که سدهای بزرگ در منطقه در حال آسیب رساندن به منابع آب باعث کمبود شدید آب برای مردم محلی است.

"این [Neelum-jehlum واقع] پروژه عجله ساخته شده است. مقامات نادیده گرفته و همه توصیه های از پاکستان, آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) و دولت نمی زحمت به انجام اولیه محیط زیست ارزیابی اثرات هر معتبر بین المللی شرکت" امجد علی خان سخنگوی رودخانه حفاظت جنبش در پاکستان-اداره کشمیر گفت: DW.

"این Kohala پروژه را نیز برهم زدن اکوسیستم. ما با دیدن انبوه زباله و فاضلاب در بخش هایی از رودخانه ای که خشک شده اند تا به عنوان یک نتیجه از این پروژه" خان اضافه شده است.

به گفته برخی از کارشناسان این Neelum-Jhelum منطقه زلزله خیزی است که باعث می شود آن را نامناسب برای ساخت سدها. در سال 2005 قدر 7.6-زلزله به لرزه در منطقه کشمیر کشته شدن حدود 87,351 مردم و جابجایی حدود سه میلیون نفر است.

'اغراق آمیز" ادعا می کند

عارف محمود, یک فعال محیط زیست و استاد سابق در Quaid-e-Azam Univeristy اسلام آباد می گوید که برخی از مردم در حال اغراق اثرات منفی از این پروژه ها است. "در گذشته مردم نگرانی در مورد این سد پیامدهای زیست محیطی, اما در بسیاری از موارد آنها معلوم شد که اشتباه است. پاکستان disparately به انرژی نیاز دارد و سدها یکی از ارزان ترین و بهترین راه برای به دست آوردن آن," او گفت:.

Syed Asif حسین شاه سابق مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست و زمان اضافی دبیر کل برای توسعه در پاکستان-اداره کشمیر rubbished ادعاهای منتقدان که پروژه های برق آبی خواهد تاثیر منفی مردم محلی است.

"آنها [پروژه] را ایجاد درآمد و شغل است. پس از اتمام این پروژه مالکیت خود را منتقل خواهد به دولت منطقه ای. ما بر این باوریم که آنها کمک خواهد کرد که پاکستان غلبه بر قطع برق است که خدشه دار ما رشد اقتصادی" شاه تاکید کرد.

سپهبد (بازنشسته) Asim Saleem Bajwa ویژه معاون PM در اطلاعات همچنین گفت: پروژه تولید خواهد شد از 4500 مگاوات از انرژی و ارائه حداقل 16,000 شغل.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de