نیروهای عراقی حمله ایران به یمن را از پایه در بغداد

توسط: رویترز | بغداد | منتشر شده در تاریخ: 26 ژوئن 2020 10:10:33 am در آن صورت گرفت و پس از تعدادی ا

توسط NEWSATROPAT در 6 تیر 1399
توسط: رویترز | بغداد | منتشر شده در تاریخ: 26 ژوئن 2020 10:10:33 am
iraq forces raid Baghdad, iraqi forces attack baghdad, iraqi forces in baghdad, iraq baghdad tension در آن صورت گرفت و پس از تعدادی از حملات راکتی در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد و دیگر سایت های نظامی ایالات متحده در این کشور در هفته های اخیر. (AP/فایل)

نیروهای امنیتی عراق حمله به یک مقر متعلق به یک قدرتمند ایران یمن را در جنوب بغداد در اواخر روز پنج شنبه و بازداشت بیش از ده تن از اعضای گروه, مقامات دولتی و شبه نظامی ابراز نگرانی کرد.

حمله ترین اقدام بی شرمانه توسط نیروهای عراقی در برابر عمده ایران-حمایت گروه شبه نظامی در سال و هدفمند Kataib حزب الله جناح که مقامات ایالات متحده را متهم به شلیک موشک در پایگاه های میزبانی نیروهای ایالات متحده و دیگر امکانات در عراق ، عراق مقامات دولتی و شبه نظامی در منابع پس از آن به تناقض نسخه از آنچه به دنبال.

این منابع شبه نظامی و یک مقام دولتی گفت: کسانی که بازداشت شده بودند منتقل شده و مدت کوتاهی پس از آن به شعبه امنیت عراق شبه نظامی چتر دسته بندی محبوب بسیج نیروهای (PMF).

دوم مقام دولتی را تکذیب کرد هر گونه انتقال و گفت: شبه نظامیان هنوز در بازداشت از دیگر خدمات امنیتی است. منابع به شماره های مختلف برای کسانی که بازداشت شده اند. یک PMF رسمی گفت: آن 19. یک مقام دولتی گفت: آن 23.

این حمله اولین نشانه بود که دولت عراق با نخست وزیر جدید مصطفی Kadhimi در نظر دارد به خوبی به تعهدات به اقدام سخت علیه گروههای شبه نظامی است که هدف آمریکا تاسیسات.

در آن صورت گرفت و پس از تعدادی از حملات راکتی در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد و دیگر سایت های نظامی ایالات متحده در این کشور در هفته های اخیر.

اما این حادثه نیز برجسته دشوار است که چگونه آن را می تواند به شبه نظامیان. ارشد PMF رسمی گفت: پس از مذاکره کسانی که بازداشت شده بودند به دست شبه نظامی و نیروهای امنیتی.

این PMF عراق است که نهاد دولت. این شامل جناح های وفادار به ایران و دیگران که نه اما شده توسط ایران-تراز وسط قرار دارد شبه نظامیان.

یک مقام دولتی به رویترز گفت سه فرماندهان Kataib حزب الله بازداشت شده بود در این حمله انجام شده توسط عراق را به نخبگان مقابله با تروریسم خدمات. یکی از این فرماندهان بود که یک ایرانی به او گفت.دوم PMF رسمی گفت: هیچ فرماندهان Kataib حزب الله بازداشت شدند.

یک سخنگوی عربستان در عراق و عراق شبه نظامی منابع رد هر یک از کسانی که بازداشت شده بود به دست ارتش آمریکا پس از یک مقام دولتی گفت: سه شده بود.

تنش بین واشنگتن و تهران به ویژه در خاک عراق شده اند بالا برای حداقل یک سال.

آن را تقریبا ریخته به درگیری منطقه ای در ماه ژانویه پس از ایالات متحده کشته شده سپاه پاسداران قاسم سلیمانی و عراق شبه نظامی رئیس ابو مهدی Muhandis در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین در فرودگاه بغداد.

هر دو تهران و واشنگتن حمایت Kadhimi در حال تبدیل شدن به نخست وزیر است.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de