هند: از ناسیونالیسم پوپولیستی به محبوب مشروطه

به عنوان COVID-19 نوردد همه قبل از آن بی عدالتی زمان دیگر هستند که بیشتر تثبیت شده توسط رژیم های پوپولیستی که

توسط NEWSATROPAT در 31 تیر 1399

به عنوان COVID-19 نوردد همه قبل از آن بی عدالتی زمان دیگر هستند که بیشتر تثبیت شده توسط رژیم های پوپولیستی که بر حکومت و روزمره نتایج این همه گیر و سیاست های برگزاری این دولت پاسخگو باشد. ضرورت تولید شده توسط این بیماری همه گیر است که توسط بسیج پوپولیستی ملی هندو رژیم در هند برای ایجاد یک سلسله مراتب از نیازهای حتی آن را به عنوان به دنبال سرزنش برخی از آن گسترش یافته است. گوناگون از آن شده است چینی ها به مسلمانان و یا پناهندگان - پخش ویروس با قصد سیستماتیک به عنوان یک عمل سیاسی. از طریق communalisation از COVID-19 در هند مقامات دولتی و احزاب سیاسی هل دادن Islamophobic دستور کار باید weaponized این بیماری همه گیر به اطمینان حاصل شود که بی رویه ویروس تبعیض آمیز اثر است. به عنوان همچون آرونداتی روی یادداشت ها 'از ماندارین که مدیریت این بیماری همه گیر در حال مشتاق صحبت از جنگ است. آنها حتی نمی با استفاده از جنگ به عنوان یک استعاره از آن استفاده می کنند به معنای واقعی کلمه"

shaheen bagh 2.jpg
نویسنده تصویر.

در طول مستند از 1.2 میلیارد سرخپوستان تکرار تلاش شده است تا پوزه مطبوعات; هند در حال حاضر در رتبه 142 از 180 در جهانی آزادی مطبوعات رتبه بندی. غالب دولت, روایتی از مبارزه با این ویروس در بینی باقی می ماند و بلامنازع. بیشتر نگران کننده این 'مکث' در زندگی است که استفاده می شود به دستگیری مردم در مبارزه علیه تابعیت متمم قانون (CAA) و فرسایش در قانون اساسی تضمین می کند. مقاومت به BJP دولت هل دادن از طریق یک قانون تابعیت که به دنبال شناسایی جامعه مسلمان به عنوان مستحق پناه منجر به اعتراض در میان جمعیت مسلمان در این کشور و در میان همه کسانی که به هند سکولاریسم به طور جدی آن منجر به شخص سیاسی عینک همبستگی – صدها نفر از مردم به خصوص زنان که هرگز سیاسی شرکت کننده در تظاهرات بیرون آمدن و مسالمت آمیز اشغال فضاهای عمومی در مخالفت با این انحصاری و تبعیض آمیز قانون است.

I.

این یک روز زیبا در اواخر ماه ژانویه هنگامی که من برای اولین بار رفت به شاهین باغ در شمال شرق دهلی نو. نشستن در تا حد زیادی از زنان معترض در مقابل کا شده بود در جریان یک ماه در حال حاضر. سفر من آغاز شده در جامع میلیا دانشگاه. در خارج از دروازه های خود را به دانش آموزان و مردم در تمام سنین جمع شده بودند برای شنیدن سخنرانی و تزئین دیوار با شگفت آور و پر جنب و جوش نقاشی های دیواری. این دانشگاه شده بود در مرکز اعتراض هنگامی که دانش آموزان صورت گرفت و توسط پلیس در دسامبر 15 برای اعتراض کا. ما ایستاده بود گوش دادن به سخنران که نقطه ساخته شده است که حمله به دولت آن معترض است نه تنها یک حمله در قانون اساسی هند اما در برابر بشریت – پناه دادن است انسانی چیزی که به انجام هر آنچه که دین از کسانی که به آن نیاز دارید.

این بود که محبوب تعامل با هند قانون اساسی که در آن مقدمه را تایید هند به عنوان یک "حاکمیت سوسیالیستی و سکولار و جمهوری دموکراتیک'. محبوب مشروطه, که در به جرم تلاوت مقدمه در اعتراض جلسات در تلاش بود به چنگ ابتکار عمل برای تغییر شکل تابعیت از طریق استناد مرکزی سند از دموکراسی است.

II.

""هنگامی که آن برخوردهای مقاومت از دیگر خودآگاهی دستخوش تجربه میل—اولین نقطه عطف در جاده ای که منجر به کرامت. (Fanon)

تابعیت فریم رابطه ما با دولت در بسیاری از راه را از طریق قانون و سیاست و نهادهای سیاسی. دولت این قدرت را ترسیم است که یک شهروند و کسی که یک "غریبه" یک مهاجر پناهنده و حتی یک خائن است. مخالفت سیاسی نیز مهم است به درک شهروندی است. چه فضاهای می تواند شهروندان را اشغال چه زبان آنها صحبت می کنند در چه لباس می توانید آنها را می پوشند آنچه خواسته می تواند آنها را ؟ این مشخصه زنان مسلمان از شاهین باغ پشتیبانی شده توسط دانش آموزان و مردم عادی تصمیم گرفت که آنها را در مخالفت با کا. آن آمده از مصاحبه مطبوعاتی که بسیاری از زنان هرگز بیرون آمدن از خانه های خود را برای هر رویداد سیاسی پیش از این و در عین حال در اینجا آنها بودند – خود را صلح آمیز امتناع چهره سیاسی سولفات قدرتمند ژست قدرت در مواجهه با تعصب.

من دیدم زنان در تمام سنین با کودکان در کفش پاشنه بلند در burkas و ساکت نشستن در مقابل میکروفون اشغال و ادعا چند استفاده از فضا از عملکرد. زنان داشتند حرف زدند, گوش زمزمه کرد و با صدای بلند خندید; آنها کف برای نوازندگان آنها مطرح شعارهایی در حمایت از دموکراسی و علیه کسانی که سکوت آنها. جو شد, جشن, آرام و صلح آمیز.

III.

"زمان در کنار مظلوم امروز آن را در برابر ظالم. حقیقت این است که در کنار مظلوم امروز آن را در برابر ظالم. شما نمی نیاز به هر چیز دیگری است."- (Malcolm X)

shaheen bagh 3.jpg
نویسنده تصویر.

به عنوان دولت weaponised قانون اساسی زنان از شاهین باغ در جنوب شرقی دهلی نو تصمیم گرفت که آنها تا به حال به اندازه کافی بود. بیرون آمدن از خانه های خود آنها احساس حضور در یک راه است که ارتباط آنها با جنبش استقلال هند – اصرار که حقوق آنها به رسمیت شناخته شود از طریق حضور خود را در یک فضای عمومی است که نمی تواند نادیده گرفته شده است. آنها را اشغال جاده و ساخته شده است به باغ امید (باغ) یک زیبایی واحه در میان فشار و شلوغی از یک مگا-شهر فقیر گوشه. و چقدر جذاب فضا شد – با هنر کتاب و کتابخانه ها; قرائت اشعار و قرائت در زبان های مختلف. خوش بینی در میان معترضان قابل لمس بود – شاید این یک نقطه عطف در سیاست ؟

فراوان هنر در شاهین باغ ساخته شده در ارتباط با مبارزات در سراسر مرز. به عنوان سیاه و سفید زندگی مهم جنبش جمع آوری قدرت پس از مرگ جورج فلوید همبستگی مستضعفان بیان شد در این نقاشی دیواری وجود دارد مالکوم ایکس رهبر سیاه, امتناع از برقراری ارتباط با یک institutionally نژادپرستانه دولت و شعار #MuslimLivesMatter اتصال این مبارزه با آن از مردم در همه جا. پس از 9/11 مسلمان جمعیت پناهنده در سراسر جهان افزایش یافت. به انکار آنها حق پناه در هند تنها می تواند institutionally Islamophobic. این بیماری همه گیر است و تاکید بر نقش دولت و اهمیت همبستگی در زندگی اجتماعی است که جشن گرفته بودن – از طریق رنگین کمان در ویندوز و, claps, برای کارگران خط مقدم. خوشبینی مهم است اما درست مثل همبستگی است نه صدقه, خوش بینی بیش از حد نیاز به افسار به تجربه. حتی به عنوان ما امیدواریم که برای بهترین تاریخ به ما می آموزد دشوار درس.

IV.

"ژامبون dekhenge, lazim او کی هام بود dekhenge ژامبون dekehenge ...Wo ke din, jis, ka wada hai ."(ما باید از آن اجتناب ناپذیر است که باید دید...آن روز که وعده داده شده... (فیض احمد فیض)

در راه به شاهین باغ دیدم دید شگفت انگیز – کودکان از بازگشت از مدرسه فریاد شعار معروف ساخته شده توسط JNU, دانشجو, رهبر, Kanhaiya Kumar, زمانی که او به نام برای Azaadi (آزادی) در سال 2016. کامالا Bhasin, the feminist فعال که برای اولین بار مطرح شده این شعار در 1990s به نام به حال برای azaadi "از مردسالاری: Azaadi; از همه سلسله مراتب: Azaadi; از بی خشونت: Azaadi; از درمانده سکوت: Azaadi." ما در حال حاضر شنیده می شود همان شعار از زنان در شاهین باغ.

شاهین باغ به عنوان یک فضا به نظر می رسد دو مربع پیوست اما معترضان, معترضان اشغال بخشی از GD Birla Marg یک جاده شریانی اتصال دهلی نو به Noida یک طبقه متوسط حومه دهلی. فضایی جنگ است که به دنبال ریشه از مسدود کردن این جاده در نهایت منجر دیوان عالی کشور به انتخاب مخاطبان برای متقاعد کردن زنان به حرکت در حالی که تصدیق حق خود دست به اعتراض زدند. فضایی که اشغال شده توسط معترضان را نگاه مانند یک میدان, اندود, با, هنر, مواد غذایی, رسانه های, کتابخانه و البته در این مرحله که در آن مردم جمع شده بودند برای شنیدن سخنرانی, آهنگ و پخش.

خواستار آن 'میدان' نیز در ارتباط با بین المللی مبارزات – از مادرید میدان Puerta del Sol در طول اشغال وال استریت, جنبش میدان تحریر در قاهره در سال 2011 به هنگ کنگ تظاهرات در خارج از شورای قانونگذاری در سال 2019. فراخوان برای آزادی زنگ زد در آن فضاهای بیش از حد و طنین انداز با اشغالگران از شاهین باغ. اما این فضا نیز در مجاورت خانه از اعتراض زنان – mohallas (محلات) اجازه می دهد آنها را به کار در اطراف با خانواده خود زندگی می کند – تعادل کار و زندگی در اعتراض!

مقاومت شاهین باغ الهام گرفته از بسیاری از سراسر کشور است. بسیاری از شاهین Baghs فنر در هند به رهبری زنان مسلمان و با حمایت کسانی که شاهد خطر تضعیف تابعیت از برخی به عنوان تضعیف تابعیت از همه است. همبستگی ابراز تولید شده امید است که در اعتراض به تولید یک جایگزین گفتمان سیاسی که به سکولاریسم دوم اجاره از زندگی است. همبستگی برای شاهین باغ تظاهرات عبور مرزهای اجتماعی – مردم از همه ادیان به موضع با معترضان که نگران دولت است. به طور خاص آنها نگران Dalit مسلمان داد که ساخته شده است در به رسمیت شناختن نهادینه و سیستماتیک به حاشیه راندن هر دو گروه. خواهد همبستگی مستضعفان توسعه از طریق این مبارزه برای یک سکولار شهروندی ؟ این دین و کاست همبستگی آشکار شد در 'لنگر' (سیک آشپزخانه) که تغذیه حتی آن را به عنوان اعلام دوستی.

shaheen bagh 5.jpg
نویسنده تصویر.

VI.

"چرا او به من اجازه نمی آمد اینجا؟!! او در اینجا خواهد بود اما او نمی بینم! او است که به دنبال پس از کودکان و نوجوانان به طوری که من می تواند در اینجا." (مصاحبه)

زنان از شاهین باغ نمی خواهید به ذخیره فوقانی طبقه هندو بودند صرفه جویی در قانون اساسی اصل توسط خواستار آن است که حق پناه تمدید شود به همه گروه ها. آنها نیز ساخته شده است پل ها در سراسر ساختاری چشم انداز سازمانی و محرومیت اجتماعی و تعصب: در هند روز جمهوری ژانویه 26, مادران Rohith Vemula و جنید خان و 'dadis (مادربزرگ) از شاهین باغ', Asma خاتون (90), Bilkis بانو (82) و Sarwari (75) برافراشتند پرچم ملی در میان شعارهای "samvidhan کی raksha desh کی raksha (دفاع از قانون اساسی دفاع از کشور)".

در واقع سلب مالکیت ملی به پرچم و قانون اساسی به عنوان نمادی از مبارزه خود را قدرتمند بود حرکت برای تضعیف بسیج از اکثریت ناسیونالیسم توسط BJP دولت است. این قرائت از قانون اساسی هند با سکولار آن تعهد شد عملکرد تمرد و ادعا شهروندی است. این محبوب تعامل با دفاع از خود و وفاداری به یک سکولار و برابری طلب در قانون اساسی بود و ادعا می کنند-ساخت در بهترین حالت آن – با استناد به قانون اساسی سکولاریسم این بود که امتناع از اجازه Islamophobic و انحصاری ناسیونالیسم پوپولیستی تسلط.

که من ایستاده بود در اطراف من زده گفتگو با یکی از زنان. او بود که برگزاری این دست از دختر جوان خود را. "چگونه است که?' من پرسیدم با اشاره به این کودک است. 'هشت. من فرزند جوان است که در خانه با مادر در قانون'. "آه پس شما به ارمغان آورد او را با شما در اینجا ؟ آیا مادر خود را در قانون اجازه شما ؟ 'چرا او اجازه نمی دهد من به اینجا می آیند؟!! او در اینجا خواهد بود اما او نمی بینم! او است که به دنبال پس از کودکان و نوجوانان به طوری که من می تواند در اینجا. من لازم نیست به دانستن هر گونه اطلاعات بیشتر در مورد شور و شوق است که با کسانی که در حال حاضر و کسانی که غایب – به دنبال پس از کودکان, پخت و پز, گرفتن نوبت در حضور در جلسات – احساس می کنید در مورد این مسائل در خطر است. اما چالش ها را نیز با خطرات آنها – از گفتمانی به عنوان به خوبی به عنوان خشونت فیزیکی.

shaheen bagh 4.jpg
شاهین باغ | نویسنده تصویر.

VI.

"خشونت آخرین پناهگاه بی" (ایزاک آسیموف)

حضور پلیس در این منطقه تاکید همیشه حاضر پتانسیل دولت تحریم خشونت است. از شروع این زنان از شاهین باغ ساخته شده بود آن را روشن است که آنها شد و مسالمت آمیز جنبش نافرمانی مدنی در خط با گاندی تاکتیک. حضور خود را تولید موج همبستگی کشی از دیگران به این سایت اعتراض – هنرمندان و دانشجویان و فعالان و دانشگاهیان.

اما این زنان به ناچار جلب خشم دولت است. نارندرا مودی به نام این اعتراض یک 'طراحی' برای از بین بردن وحدت ملی – 'پشت این دروغ سیاسی طراحی است که آماده است برای دفاع از کشور هماهنگی'. BJP دستگاه سیاسی نیز تضمین که این اعتراض مدنی نشان داده شد به عنوان یک مسلمان اعتراض – اظهار نظر در لباس های خود را misidentifying معترضان که از یک جامعه به جای اتحاد شهروندان است. این البته منجر به زنان در شاهین باغ اقدام به اصلاح ناسیونالیسم – از طریق لباس از طریق دعوت مردم از همه ادیان و جوامع به آنها بپیوندید.

خشونت است که نه تنها فیزیکی این نوع از خشونت محفوظ می باشد برای بعد (شورش های پس از انتخابات در دهلی نو). آنچه زنان از شاهین باغ تجربه کرده بود سم نفرت در گفتمان سیاسی. برای سال های بسیاری در حال حاضر مسلمان و پود زندگی شده است در معرض خطر از طریق اقتصادی به حاشیه راندن سیاسی underrepresentation و گفتمانی خشونت است. طرفداران شاهین باغ تظاهرات به طور معمول متهم به عنوان "شبه سکولار" و "ضد ملی" و گاهی اوقات تحت تعقیب برای 'فتنه'.

خاتمه: همبستگیهای در معرض خطر"

"برای اولین بار آنها به سراغ سوسیالیست ها آمدند و با من صحبت کردن—چون من نه سوسیالیستی.
سپس آنها را برای اعضای اتحادیه های کارگری و من صحبت کردن— چون من نه یک فعال سندیکایی.
سپس به سراغ یهودیان رفتند و من صحبت کردن—چون من نه یهودی.
سپس آنها آمد برای من — و هیچ کس از چپ به صحبت می کنند برای من است."
(مارتین Niemoller)

من جشن گرفته می شود زمانی که دهلی دولت نتایج انتخابات اعلام شد; Aam Admi حزب برنده خاورمیانه – 62/70 صندلی با BJP تامین 8. در اجرا به انتخابات ما شاهد بدترین نوع از مبارزات انتخاباتی – یکی از نفرت یکی از Islamophobic بسیج و یکی گرفتن این ملی گفتمان خیانت, خائن و ضد اتباع اعتراض در شاهین باغ. اما ما جشن بیش از حد به زودی.

در 24 فوریه ملی هندو حمله اراذل و اوباش به مردم در شمال شرقی دهلی نو; حمله ادامه داد تا 26 مارس ادعا کرد حداقل 53 زندگی سمت چپ بیش از 200 نفر مجروح و تحمیل خسارت به خواص و کسب و کارهای محلی. اعتراض در برابر تابعیت (متمم) قانون به اتمام 90 روز در شاهین باغ در جمعه, فوریه 28.

به عنوان اگر خشونت از اراذل و اوباش بود و نه به اندازه کافی پس از آن آمد COVID-19 همه گیر است; شاهین باغ تظاهرات بودند "به طور موقت" به حالت تعلیق درآمد. بیش از 100 روز پس از آنها شروع به تحریک معترضان در شاهین باغ برداشته شد و برخی از بازداشت در میان یک مستند در سرمایه های ملی بیش از Covid-19 شیوع. بسیاری دیگر از ضد کا معترضان دستگیر شدند در میان COVID-19 مستند و به اتهام فعالیت های غیر قانونی (پیشگیری) عمل می کنند. اما زنان از شاهین باغ نیست به طور کامل ناپدید می شوند در برابر این یورش. آنها به سمت چپ آثار خود را در این داستان که در مورد آنها گفته شد. دمپایی آنها به سمت چپ در اعتراض تخت' به یادآوری وضعیت حضور خود را در غیاب خود را تبدیل به قدرتمند عبارات مقاومت.

به عنوان قتل جورج فلوید و سپس از Rayshard بروکس, نشان می دهد, نهادینه نفرت است و نه آسان به عقب. در هند, این دادگاه ها به عنوان نماینده موسسات مانند مجلس نشان داده اند عمدی بی توجهی به تلاش برای اطمینان از حقوق شهروندی همه مردم است. در برابر چنین اعمال بیاد با هم reevaluating و reimagining جامعه فضاهای تبدیل به مرکزی برای ایجاد فضای همبستگی و از تجسم آینده است که ناپیوسته با حضور اجتماعی و اقتصادی نظم است که در آن زندگی می کنیم.

این #BlackLivesMatter جنبش و تظاهرات از شاهین باغ زنان نشان می دهد که مصرف یک ایستادگی در برابر نهادینه تعصب و تثبیت نابرابری مهم است که صرف نظر از نتیجه. موضع ایجاد همبستگیهای که می توانید آخرین موضع می تواند چالش یک دولتی است که ظالمانه کور را چه به سیاست نفرت می توانید انجام دهید; موضع می تواند در اثر تغییر دهید. با به چالش کشیدن پوپولیستی دولت با امتناع از قبول کاهش شهروندی و ایستاده برای اصول مترقی قانون اساسی زنان در شاهین باغ, در میان بسیاری دیگر مبارزه برای تغییر را نشان داده و به ما یک نگاه اجمالی از آنچه reimagined سیاست ممکن است مانند نگاه.

این عکس ها در این مقاله گرفته شده توسط نویسنده در سفر خود به شاهین باغ و جامع میلیا دانشگاه در ژانویه سال 2020 است.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن