ایسلند ضربه توسط هزاران نفر از زمین لرزه و خطر فوران آتشفشانی

توسط: | منتشر شده در تاریخ: 23 ژوئن 2020 2:10:22 pm عمده آسیب و یا آسیب های گزارش شده از لرزش اما ب

توسط NEWSATROPAT در 3 تیر 1399
توسط: | منتشر شده در تاریخ: 23 ژوئن 2020 2:10:22 pm
iceland glacier disappearance, iceland glacier, iceland ceremony, global warming, world news, indian express عمده آسیب و یا آسیب های گزارش شده از لرزش اما برخی از لغزش ها و rockfalls مشاهده شده است. (فایل)

ایسلند هواشناسی خدمات IMO گفت: 3,000 لرزش ثبت شده بود در سواحل شمال کشور است.

سه زمین لرزه های اندازه گیری بیش از قدر 5 ثبت شد در روزهای اخیر با یکی از آنها که احساس در ریکیاویک پایتخت واقع برخی از 265 کیلومتر (165 کیلومتر) به دور از کانون.

کانون زلزله واقع شده بود 20 کیلومتر از یک روستای کوچک از 1200 نفر و چند ده کیلومتر از اکوریری دوم-بزرگترین شهر در ایسلند با جمعیتی نزدیک به 20 ، 000.

"در مقایسه با قبلی زلزله swarms در منطقه انتظار می رود که این ازدحام همچنان طی روزهای آینده" دولت نهاد گفت. "اما در بسیاری از موارد فعالیت های مانند این به پایان می رسد بدون بزرگتر رویداد" به آن اضافه شده است.

عمده آسیب و یا آسیب های گزارش شده از لرزش اما برخی از لغزش ها و rockfalls مشاهده شده در این منطقه است.

مجموعه ای از زلزله می آید که مقامات هشدار داده اند در این ماه که Grimsvotn کشور فعال ترین آتشفشان فوران می تواند به زودی به عنوان دانشمندان ثبت شده سطوح بالای دی اکسید گوگرد, نشان می دهد حضور به اصطلاح کم عمق ماگما.

Grimsvotn است واقع در شمال غربی طرف Vatnajokull یخ کلاه و تا به حال آخرین فوران آن در سال 2011 که منجر به بسته شدن موقت از ریکیاویک را Keflavik فرودگاه و لغو برخی از 900 پرواز در اروپا است.

IMO گفت که خطر در طول فوران آن مربوط به جاری شدن سیل ناشی از ذوب یخ است. "امکان فوران باعث یخبندان و سیل که می تواند رخ می دهد در هفته آینده یا ماه ها است در نظر گرفته شود" موسسه گفت.

ایسلند نشسته در مرز شمال آمریکا و صفحه اوراسیا صفحه با Mid-Atlantic ریج در حال اجرا از طریق وسط و propping تا یک سری از حرکت تکتونیکی و آتشفشانی مناطق.

آخرین فوران Grimsvotn قبل بود در سال 2010 فوران جنوب ایسلند Eyjafjallajokull که ناشی از یک ابری از دود و خاکستر که در سمت چپ بیش از 100,000 پروازهای لغو شده و 8 میلیون مسافر سرگردان.

دانشمندان گفته اند که این اثرات ممکن است Grimsvotn فوران خواهد بود کمتر دراماتیک تر از Eyjafjallajokull.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de