داغترین کالا در لبنان را به هرج و مرج اقتصادی: دلار

توسط: AP | بیروت | منتشر شده: ژوئیه 8 سال 2020 9:30:54 pm

Kalyani Nagar money robbery, Kalyani Nagar foreign exchange robbery, Kalyani Nagar robbery, pune city news هر معامله از هزینه های دکتر به فروشگاه خرید برای اجاره است مذاکره روز به روز دستکاری غلت لبنان و چند تغییر دلار نرخ ارز.

خطوط snaked در اطراف بلوک. سپس آنها دارای عقاید برای پر کردن کل خیابان قبل از آنها تبدیل به یک ناهنجار و اوباش از مردان تنه زدن به جلو از خط. وجود دارد که در مقابل دفتر آنها می تواند خرید جیره بندی دلار داغترین کالا در لبنان است.

کوچک مدیترانه مالی کشور بحران انداخته است لبنان را به یک کوره جستجو برای دلار به عنوان ارز محلی خود ارزش تبخیر می شود. به قیمتی ارز آنها باید حرکت تودرتو مقررات بهره برداری از هر گونه نقاط ضعف آنها می توانند به نجات خود درآمد.

هر معامله از هزینه های دکتر به فروشگاه خرید برای اجاره است مذاکره روز به روز دستکاری غلت لبنان و چند تغییر دلار نرخ ارز. کسانی که می توانند خوراکی هستند تا کالاهای لوکس و یا املاک و مستغلات در تلاش خود را به استفاده از دلار به دام افتاده در بانک حساب های یخ زده با کمبود پول نقد مقامات.

آشفتگی عمیق تر شدن تنفر از نخبگان سیاسی و پس از شکوفایی سیستم بانکی و سوخت ناامیدی.

“آنها در حال رفتن به سقوط ما به یک دیوار” کریس گرجستان 25 ساله دانشجو, گفت, تلاش برای خرید 600 دلار در ارز اداره ارسال برای شهریه های دانشگاه در ارمنستان.

در هفته گذشته یک زن 61 ساله ظاهرا پریشان بر وضعیت اقتصادی به ضرب گلوله کشته و خودش را در بیروت خیابان تجاری یکی از چند خودکشی در طول بحران. با وجود مهارت های بقا honed سیاسی تنش و جنگ هیچ آمادگی لبنان برای به خط کردن برای خرید پول است.

در طول 15 سال جنگ داخلی و حمله اسرائیل و اشغال جنوب و بیروت ممکن است وجود صف برای آب و نان اما لبنان بود که همیشه خیط و پیت کردن با دلار است. از سال 1997 محلی ارز پوند ثابت شد در حدود 1500 دلار و لبنان با استفاده از این دو به جای یکدیگر. که ثبات ساخته شده بود بر آنچه کارشناسان می گویند در اصل یک طرح پونزی که اجازه بانک ها و نخبگان سود در حالی که اجازه می دهد لبنان را به زندگی فراتر از معنی خود را.

پی در پی دولت های قرض گرفته شده از بانک های خصوصی برای تامین مالی بدهی و پرداخت حیاتی مانند واردات سوخت اما همچنین کالاهای لوکس به سپرده گذاران دلار حساب. بسیاری از کسانی که سپرده بودند از لبنان شرح جذب توسط بالا نرخ بهره. سقوط آن زمانی که حواله و مستقیم سرمایه گذاری خارجی سقوط در سال های اخیر است.

در متعاقب آن بحران نقدینگی پوند دهکدهای از دست داد نزدیک به 85 درصد از ارزش خود را. ده ها هزار نفر کاهش یافته است به فقر و دستمزد و ارزش تنها کسری از آنچه که آنها یک بار بود و قیمت ها در حال بالا رفتن سرسام آور سلب لبنان از آن علامت تجاری joie د vivre و طراوت و چالاکی.

زنجیره ای خرده فروشان را تعطیل قادر به واردات و یا قیمت کالا با نوسان نرخ. برخی از فروشندگان یا بسته و یا تنها به پرداخت به دلار.

دلار حساب های یخ زده شده اند و کسانی که به دام افتاده به دلار تبدیل شده اند “انحصار پول” با ارزش خارج از لبنان گفت: Dan قزی یک بانکدار سابق و تحلیلگر. او با ابداع یک نام برای آن ارز للار یا لبنان دلار.

مردم شروع به جمع اوری پول نقد دلار بستگان زندگی در خارج از کشور برای انتقال دلار که � بر خلاف منجمد محلی حساب � می تواند به خارج از بانک.

برخی از فروش طلا به دلار است. “ما خرید طلا در بالاترین قیمت $39-55 دلار و در نقد” می خواند یک جواهر بازاریابی تلفنی و پیام.

میخکوب کردن محکم کردن در محل باقی می ماند به طور رسمی حتی به عنوان بازار سیاه قیمت یک دلار است spiraled به حداقل پنج بار در آن است. در همین حال مقامات اعمال سهمیه بندی ارز در دفاتر محدود کردن که چگونه بسیاری از دلار یک فرد می تواند خرید و تنظیم یک نرخ بالاتر از peg اما پایین تر از بازار سیاه است. که چتری از خطوط خشن. برخی از خرید دلار تنها به فروش آنها در بازار سیاه است. جدید نرم افزار تلفن بریدن برای پیگیری نرخ های متعدد.

“آیا این همه تحقیر آمیز گفت:” الی یک گارد امنیتی حفظ نظم در تبادل اداره است. “هنگامی که مقامات ارشد بودند پول ما برخی از آن را. در حال حاضر آنها دیگر به طوری که آنها آن را انکار کند به ما گفت:” کاهش به نام خانوادگی خود به دلیل از کار خود را.

بسیاری از تقلا برای راه خود را به استفاده از به دام افتاده Lollars از ترس آنها در نهایت می تواند از دست دادن آنها را به طور کامل. خطوط تشکیل شده در خارج لوکس خرده فروش Louis Vuitton دلیل آن را فروش در نرخ نیمی از بازار سیاه است. دیگران با استفاده از گیر دلار برای حل و فصل وام های بانکی هنوز به ارزش رسمی میخکوب کردن محکم کردن. Azzi برآورد وام تا 15 میلیارد دلار پرداخت شده است در حال حاضر.

غسان Frem, یک دندانپزشک, پرداخت یک وام از بیش از 30 ، 000 $با Lollars. او او را به پرداخت پول در یک حساب در خارج از کشور. آن پیروزی است: او با استفاده از خود مرده دلار و دوست ندارد او وام در تخفیف.

در ضمن Frem خریداری $950-ارزش جدید سیستم های تهویه مطبوع بر روی کارت اعتباری خود را. ترفند این است که: او پرداخت کارت اعتباری خود را بیل در نرخ رسمی پوند با او خریداری در بازار سیاه به مراتب کمتر دلار است. بسیاری از استفاده از این راه گریز خرید کالا و یا انجام بازسازی این که آیا آنها به آن نیاز دارید یا نه برای نجات به دام افتاده دلار است.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de