پوشاک کارگران در حال مواجهه با یک بحران انسانی – اما نمی سرزنش COVID-19

به عنوان COVID-19 همه گیر آمار و فروشگاه های خرده فروشی شروع به بستن جهانی بسیاری از مارک های مد در پاسخ لغو میلیاردها ارزش سفارشات. این گذشت و بار مالی از اختلال بر روی آسیب پذیر ترین افراد در پایین زنجیره تامین به منظور محافظت از سود شرکت است.

و در حالی که برخی از برندها باید متعهد به پرداخت آنچه که آنها مدیون کالا در حال حاضر در حال تولید و یا در تولید دیگران دارای حق اعمال قدرت خود را بیش از تامین کنندگان و حاضر به پرداخت.

تاثیر این تصمیمات در حدود 40-60 میلیون نفر از کارگران شاغل جهانی صنعت پوشاک بی سابقه بوده است با میلیون ها نفر از زنان و کارگران مهاجر در جنوب جهانی چپ در مواجهه با فقر بدون دستمزد گذاشته و بدون قطع و یا کار با کاهش پرداخت.

چگونه صنعت مد در نهایت در این موقعیت چه بود از قبل موجود شرایط که در سمت چپ پوشاک کارگران در خطر است ؟

در کسب و کار و حقوق بشر مرکز منابع ما انجام یک نظرسنجی از 35 مارک های مد و خرده فروشان در پاسخ خود به این بیماری همه گیر (26 پاسخ) و جمع آوری سایر اطلاعات در دسترس عموم برای پوشش شکاف. نتایج این تحقیقات در دسترس است در جدید ما COVID-19 پوشاک ردیاب که مانیتور مارک’ پاسخ به همه گیر و تاثیر آن بر کارگران در زنجیره تامین خود را.

تحقیقات ما نشان داده است که با وجود برخی از مارک های پیشرو مانند آدیداس Inditex (زارا) و سریع خرده فروشی (UNIQLO) علنا مرتکب به پرداخت برای سفارشات قرار داده شده قبل از همه گیر تعداد قابل توجهی به دنبال لغو سفارشات تاخیر در پرداخت یا تقاضا و ‘تخفیف’. میلیاردر Sir Philip سبز Arcadia گروه (Topshop) – که فروشگاه به تازگی بازگشایی شد – یکی از بدترین مجرم امتناع از پرداخت میلیون ها پوند ارزش کالا سفارش قبل از همه گیر با وجود درخواست های مکرر توسط تامین کنندگان. هفته گذشته یک بنگلادشی تامین کننده هشدار داد کسب و کار خود را در آستانه سقوط است که ترک 2,000 پوشاک کارگران در مواجهه با فقر به عنوان یک نتیجه از Arcadia گروه ادامه داد: عدم پرداخت صورتحساب خود.

Primark تمدید پرداخت آن بار تا 180 روز (شش ماه) در حالی که نگاه جدید نیز به حالت تعلیق در پرداخت به تامین کنندگان برای سهام موجود به طور نامحدود. در مقابل سه مارک (هرمس, N, قهوه ای, Zalando) گفت: آنها را کوتاه بار پرداخت برای برخی از تولید کنندگان به کمک در طول بحران.

امتناع از پرداخت برای سفارشات و تاخیر در پرداخت برگ کنندگان با فوری cashflow مشکلات که خطرات ترک پوشاک کارگران بدون دستمزد به آنها بدهکار.

در حالی که 23 شرکت گفت که آنها گرفته اند و مراحل را به مطمئن شوید که به کارگران پرداخت می شود برای ماه مارس و آوریل و نوزده شرکت گزارش کمک به تامین کنندگان از طریق دسترسی به محلی سرمایه گذاری تعداد زیادی از کارگران دستمزد دریافت نکرده اند و یا در حال پرداخت تنها بخشی از دستمزد خود را باعث تظاهرات بزرگ کارگران در کامبوج و بنگلادش است.

اتحادیه های کارگری سازمان های جامعه مدنی و ساخت انجمن در پوشاک تولید کشور را به دادگاه تجدید نظر به خریداران به لغو سفارشات و برای تحقق موجود تعهدات قراردادی. ساخت مارک های شفاف تر در مورد پرداخت برای سفارشات در میان همه گیر از طریق ما ردیاب امید است که تولید کنندگان و کار گروه می تواند عبور-مرجع برند تعهدات با واقعیت روی زمین است.

این شامل ضبط نگرانی در مورد عدم پرداخت برای سفارشات و بررسی گزارش های که در تضاد با مارک’ بررسی پاسخ.

تحقیقات ما همچنین نشان داد که هشت شرکت (23%) درخواست ‘عطف به ماسبق تخفیف’ از تامین کنندگان برای سفارشات در حال حاضر قرار داده شده است. Debenhams نیز درخواست 90% تخفیف. به عنوان تامین کنندگان در صنعت مد اغلب عمل تیغ نازک حاشیه این شیوه می تواند تاثیر مخربی بر کارگران است.

ما می دانیم که فشار تولید کنندگان در قیمت درایوهای پایین کارگران و منجر به گوشه بودن برش در سلامت و ایمنی است. ترکی کنندگان به ما گفته اند که فشار ثابت با مارک های اروپایی به قیمت های پایین تر را تضعیف کنندگان توانایی ارائه شرایط کاری مناسب و معقول. پذیرش سفارشات زیر قیمت رایج در این صنعت است.

به طور مشابه, انگلستان تامین کنندگان تولید برای مارک های مد نشان داده اند آنها احساس فشار برای فروش زیر قیمت هزینه برای حفظ یک مزیت رقابتی و آینده ای امن سفارشات. این سازیاموسیقی زنگی با گزارش کارگران پرداخت فقط £3 £4 ساعت در شرایط کار در پوشاک کارخانه در لستر و منچستر.

تمام این نشان می دهد که این موارد نقض حقوق بشر نیست شروع با COVID-19.

خرده فروشان فشردن کنندگان برای تخفیف پس از سفارش قرار داده شده است منحصر به فرد به این بیماری همه گیر — از آن است که مشترک در صنعت مد به ویژه در میان خیابان بالا علامت های تجاری.

در ماه اوت 2019, Asos نوشت به تامین کنندگان خود را به آنها را به قبول یک و سه درصد تخفیف بر روی محصولات در تلاش برای بهبود سودآوری پس از شرکت صادر دو سود هشدارهای که یکی از تامین کننده ناودان به عنوان “باور نکردنی”. با توجه به نابرابر قدرت پویا بین فروشندگان و تامین کنندگان بیشتر آنها هیچ چاره ای جز قبول این ضربات و یا در نهایت با استفاده نشده سهام و خطر اندازد آینده کسب و کار.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de