چهار راه برای طراحی مجدد دموکراسی برای نسل های آینده

دموکراسی دارای یک نقطه کور چنان عظیم است که تقریبا هیچ کس متوجه آن – از جمله خود من. در دهه من صرف به عنوان یک

توسط NEWSATROPAT در 23 تیر 1399

دموکراسی دارای یک نقطه کور چنان عظیم است که تقریبا هیچ کس متوجه آن – از جمله خود من. در دهه من صرف به عنوان یک دانشمند علوم سیاسی تحقیق دموکراتیک حکومت آن را به سادگی هرگز به من رخ داده است که ما به طور سیستماتیک disenfranchise نسل های آینده در راه همان است که زنان و بردگان بوده است محروم در گذشته است. در عین حال که واقعیت است.

آنها داده می شود نه حقوق و نه (در اکثریت قریب به اتفاق کشورها) وجود دارد و نهادهای عمومی به نمایندگی از منافع خود و یا بالقوه نمایش در تصمیم گیری است که بدون شک تحت تاثیر قرار زندگی خود را از سیاست های مقابله با بحران آب و هوا و مقررات هوش مصنوعی به برنامه ریزی برای آینده همه گیر.

حقیقت ناراحت کننده این است که ما باید colonised آینده است. به خصوص در کشورهای ثروتمند ما درمان آن آزادسازی زمین برای تخریب زیست محیطی و فن آوری و خطر زباله های هسته ای – به عنوان اگر هیچ کس وجود دارد. و کمی وجود دارد که متولد نشده شهروندان از فردا می توانید در مورد آن انجام دهد. آنها نمی توانند پرتاب خود را در مقابل پادشاه اسب مانند یک Suffragette بلوک آلاباما پل مانند حقوق مدنی قاره و یا رفتن در نمک مارس به سرپیچی خود از استعمار ستمگران مانند مهاتما گاندی است.

خبر خوب این است که پیشگام نسل از زمان شورشیان در حال حاضر در حال ظهور را به چالش کوته سیاسی presentism در قلب نماینده دولت که در آن سیاستمداران به سختی می توانید گذشته بعد از انتخابات و یا حتی آخرین صدای جیر جیر. این پیشتاز جنبش فعالان سیاسی سیاستگذاران و دانشگاهیان درگیر پیشنهاد کرده است که بیش از 70 روش های مختلف برای قراردادن در دراز مدت فکر کردن و عدالت بین نسلی را به نهادهای دموکراتیک ارائه نوع جدیدی از سیاست است که من اسمش 'عمیق دموکراسی است.'

قدرتمند ترین و خلاقانه طرح های پیشنهادی (که بسیاری از آنها در حال حاضر قرار داده و به عمل) سقوط به چهار حوزه اصلی نشان داده شده در شکل زیر مشاهده کنید. آنها نمی نشان دهنده یک طرح برای تحمیل شود و در سیستم موجود نیست بلکه مجموعه ای از رادیکال اصول طراحی با پتانسیل برای تزریق ساختارهای دموکراتیک با مراتب عمیق تر و طولانی تر ،

Roman Krznaric4.jpg

نگهبان از آینده است.

مقامات دولتی و موسسات خاص بخشیدن به نمایندگی از آینده شهروندان که چپ سنتی فرایندهای دموکراتیک ضروری – پوشش نه فقط کودکان بلکه نسل متولد نشده. یک مدل را می توان در فنلاند که از سال 1993 تا به حال پارلمانی 'کمیته برای آینده" متشکل از 17 نمایندگان مجلس که شرکت در دراز مدت برنامه ریزی سناریو در اطراف فن آوری و اشتغال و مسائل زیست محیطی.

ولز گرفته شده یک رویکرد متفاوت ایجاد یک کمیسیون برای نسل های آینده تحت 2015 رفاه برای نسل های آینده عمل می کنند. آن زمان دارنده سوفی هاو پیشرو زمان شورشی برای عدالت بین نسلی که scrutinises سیاست های عمومی برای آثار آن سی سال به آینده اما او کمی مستقیم قدرت فراتر از ظرفیت به نام و شرم آور است.

که چرا یک کمپین جدید راه اندازی شده است به نام امروز برای فردا به ایجاد یک نسل های آینده کمیسر' برای کل بریتانیا اما با قدرت قانونی برای برگزاری نهادهای عمومی به حساب عدم به عمل در جهت منافع آتی شهروندان است. آن را به دست آوردن یک مقدار شگفت آور از حزبی حمایت کند.

این مدل به صورت یک مشکل بالقوه از مشروعیت دموکراتیک. چرا نباید عصبانی نوجوان آب و هوا اعتصاب کنندگان می گویند خود را به جای نیاز به تکیه بر روی پروکسی بالغ نمایندگان? و چگونه ما می تواند اطمینان حاصل شود که این "نگهبانان آینده' مقابله با طیف گسترده ای از مسائل از جمله راه که نژادی و بی عدالتی است منتقل intergenerationally در سیستم عدالت کیفری?

شهروندان مجامع.

باستانی آتن مدل مشارکتی دموکراسی شده است ساخت باز گشت در قالب شهروندان مجامع که در آن به طور تصادفی انتخاب اعضای عمومی عمدی در مسائل عمومی (یک فرایند شناخته شده به عنوان 'sortition'). در سال 2016 پارلمان ایرلند تاسیس شهروندان مجمع که با بازی در یک نقش تاریخی در حمایت از همه پرسی در سقط جنین. اسپانیا و بلژیک در حال حاضر دائمی شهروندان مجامع که خوراک به دولت و شهرداری و در حالی که در سال 2019 انگلستان ایجاد پارلمان آب و هوا مونتاژ انگلستان به بحث در مورد تغییر به یک شبکه-صفر کربن جامعه است.

اتصال به نسل های آینده ؟ تحقیقات توسط دانشمند علوم سیاسی گراهام اسمیت نشان می دهد که شهروندان مجامع "بهتر از سنتی نهادهای دموکراتیک در انطباق شرکت کنندگان در نظر بگیرید در دراز مدت پیامدهای." در بخشی از دلیل این است که آنها را تشویق آهسته تفکر است که نیاز به تعامل با محدوده مسائل, اما آن را نیز به دلیل 'sortition' را تضمین می کند طیف گسترده ای از دیدگاه اجتماعی و در نتیجه محدودیت های سلطه سنتی نخبگان.

طراحی آینده جنبش در ژاپن است در نظر گرفتن یک رویکرد نوآورانه به این مدل است. ساکنان محلی دعوت به تصمیم گیری در برنامه ریزی برای شهر یا شهرستان هستند اما به دو گروه تقسیم شده. یک گروه گفته است که آنها در حال شهروندان از در حال حاضر, در حالی که دوم است گفت: تصور کنید که خود را به عنوان شهروندان از 2060 و حتی با توجه تشریفاتی لباس برای پوشیدن دارم به کمک خود سفر تخیلی. گروه دوم به طور معمول پیشنهاد به مراتب رادیکال تر سیاست در مناطق اعم از مراقبت های بهداشتی برای حفاظت از محیط زیست.

آینده رویکرد طراحی است که در حال حاضر پخش از طریق مقامات محلی در ژاپن دارای پتانسیل عظیمی برای تصویب شده توسط مترقی شهرها و شهرستانها در کشورهای دیگر. در انگلستان از آن می تواند کمک به تبدیل خانه اعیان به دموکراتیک-مشروع مجلس آینده که در نظر میراث ما را ترک و به نسل های آینده است.

بین نسلی حقوق.

یک سوم اصول طراحی است که برای قراردادن حقوق نسل های آینده به سیستم قانونی به ویژه قانون اساسی به عنوان یک وسیله حلقه ای-نرده منافع خود و حفاظت از آنها را از کوتاه termism از وقت سیاستمداران است.

این صدا ممکن است دور از ذهن به دادن حقوق به آینده شهروندان که حتی در اینجا به ادعای آنان این است که در حال حاضر اتفاق می افتد. در سال 1993 و اقدام به نمایندگی از 43, کودکان, محیط زیست وکیل آنتونیو Oposa برنده یک پرونده تاریخی در فیلیپین که در آن تاسیس حق نسل های آینده به یک محیط زیست سالم.

در اخیر 'Urgenda مورد در هلند در سال 2019 دادگاه کشید در کنوانسیون اروپایی حقوق بشر به حکومت است که دولت یک وظیفه قانونی از مراقبت برای حفاظت از شهروندان خود را از آینده اثرات تغییر آب و هوا توسط جلسه خود را اعلام اهداف به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای. در ما و فرزندان ما اعتماد است که به دنبال موارد قانونی برای تضمین "حق قانونی برای امن آب و هوا و فضای سالم برای همه حاضر و نسل های آینده" حمایت سنگین وزن ارقام مانند آب و هوا دانشمند جیمز هانسن و اقتصاد جوزف استیگلیتز.

چالش این است که حتی اگر چنین مواردی موفق هستند وجود دارد پس از آن مشکل اجرای: چرا ما انتظار داریم دولت به حفظ حقوق آینده مردم اگر آنها را آشکارا قادر به محافظت از حقوق کسانی که امروز زنده, مانند کسانی که در مبارزه برای حقوق محیط زیست یا علیه خشونت پلیس?

خود حاکم شهر-متحده است.

نهایی استراتژی برای طراحی مجدد دموکراسی برای نسل های آینده است رادیکال انتقال از قدرت تصمیم گیری از دولت مرکزی که در آن است به طور معمول گرفته شده توسط شرکت های بزرگ و دیگر منافع خم در کوتاه مدت سود. شواهد قانع کننده ای از بین نسلی همبستگی شاخص نشان می دهد که در کشورهای غیر متمرکز سیستم سیاسی (مانند سوئیس و ژاپن) انجام بهتر در شاخص های دراز مدت زیست محیطی و اجتماعی و عملکرد اقتصادی.

نوظهور قدرت به سطح شهر ممکن است موثر ترین وسیله برای بهره مندی نسل های آینده به دلیل شهرستانها ثابت کرده اند خود را به مراتب بهتر از دولت-ملت در مقابله با مشکلات طولانی مدت مانند زیست تخریب مهاجرت فشارها و بحران مسکن. برای مثال فکر می کنم تا ژوئن 2017 زمانی که - تنها چند هفته پس از رئیس جمهور تهمت خارج از پاریس مورد آب و هوا - 279 ما به نمایندگی از شهرداران یکی از پنج آمریکایی متعهد به رعایت توافق خود را در شهرهایی مانند بوستون و میامی است.

اخیرا آمستردام به تصویب رسید اقتصاددان کیت Raworth از Doughnut اقتصاد به عنوان یک روش در حال ظهور از COVID-19 بحران و تغییر نسبت به دراز مدت پس از رشد اقتصاد احیا کننده. این شهر بخشی از C40 شبکه ای از بیش از 90 شهرستانها که متعهد به اقدام در تغییر آب و هوا.

در حالی که دولت-ملت با ما خواهد بود برای برخی از زمان و در عین حال چنین به هم وابسته شهر شبکه سیگنالینگ تدریجی بازگشت به دوران رنسانس شهر-متحده و لیگ برتر فوتبال Hanseatic تجارت شهرستانها در شانزدهم-قرن اروپا است. فقط تصور کنید که اروپا به عنوان یک کنفدراسیون از قرن بیست و یکم شهر-متحده است.

RomanKrznaric5.jpg

آن است که افکار واهی و پوچ به این باور است که به سادگی رای گیری در سیاستمدارانی که پشتیبانی طولانی مدت سیاست خواهد بود به اندازه کافی برای حفظ منافع نسل های آینده است. کوتاه termism است بیش از حد عمیق به ساختار DNA از دموکراسی نمایندگی. به همین دلیل ما نیاز رادیکال تغییر نهادی است که طرح نزديك به بیرون از نظام سیاسی.

دموکراسی به خودی خود تحت محاصره از ظهور راست پوپولیسم و کاهش ایمان سنتی احزاب سیاسی. ما باید با استفاده از بحران های ایجاد شده توسط بیماری همه گیر کوروناویروس به تجدید نظر چه دموکراسی به نظر می رسد در قرن بیست و یکم.

ممکن است هیچ راهی بهتر از احیای ایمان دموکراتیک ایده آل از اعطای حق جای خود را به 'futureholders' - متولد نشده, ناشناخته شهروندان از آینده است. وقت آن است که برای گسترش مرزهای دموی رو به جلو در زمان. و یا به عنوان فیلسوف جان دیویی قرار داده و آن را "درمان بیماری های دموکراسی است و دموکراسی."

روم Krznaric کتاب جدید است "خوب جد: چگونه به فکر می کنم طولانی مدت و کوتاه مدت در جهان" منتشر شده توسط Penguin Random House.

اینجا را کلیک کنید برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de