پس از نابودی محیط زیست در ارمنستان مبارزه برای شفافیت همچنان در دانمارک

ظاهرا باید وجود داشته باشد بیشتر محرمانه بودن بیش از کرون صادرات تضمین می کند. این موقعیت رسیده دانمارک, وزارت

توسط NEWSATROPAT در 6 مرداد 1399

ظاهرا باید وجود داشته باشد بیشتر محرمانه بودن بیش از کرون صادرات تضمین می کند. این موقعیت رسیده دانمارک, وزارت صنعت, کسب و کار و امور مالی هفت سال پس از صادرات کشور اعتبار آژانس تضمین تامین مالی برای یک پروژه معدن مس در ارمنستان است که ناشی از نقض حقوق بشر و نابودی محیط زیست .

در سال 2013 دانمارکی دولت صندوق بازنشستگی توافق برای تامین مالی یک ارمنستان معدن مس پروژه Teghut در شمال کشور است. سرمایه گذاری یک DKK 350 میلیون ($62m) وام برای تجهیزات و خدمات به معدن تضمین شده توسط دانمارک صادرات نمایندگی اعتباری (EKF).

به عنوان یک نتیجه از کرون بودجه معدن ساخت و ساز Teghut معدن ناشی از آلودگی رودخانه های محلی با آسیب آنقدر شدید است که کشاورزان محلی و میوه تولید کنندگان خود را از دست داده معیشت. یک سد حاوی زباله های مایع از معدن هنوز هم تهدید به سقوط و دفن یک روستا در نزدیکی و بزرگ منطقه بکر جنگل در منظره و منطقه کوهستانی – صفحه اصلی به طیف وسیعی از گونه های در معرض خطر – قطع شد. در 2019 در دادگاه حقوق بشر اروپا حکم داد که زمین های متعلق به روستاییان محلی شده بود مصادره شده در نقض حقوق بشر خود و به دستور دولت ارمنستان به پرداخت غرامت.

با حمایت از یک EKF تضمین PensionDanmark موافقت کرده بود برای تامین مالی Teghut پروژه در شرایطی که ارمنستان معدن شرکت Vallex گروه با استفاده از وام برای خرید تجهیزات از کرون مهندسی کنگلومرا FLSmidth. تحت موافقتنامه وام Vallex بانک VTB بود به بازپرداخت PensionDanmark پس از 10 سال.

در حال حاضر برخی هفت سال پس از اصل وام تصویب شد, دانمارک کسب و کار وزارت بی سر و صدا معرفی گسترده وظیفه محرمانه برای EKF کارکنان به عنوان بخشی از اصلاح قانون حاکم بر صادرات و آژانس است. کارگران در EKF کمک می کند که کرون کسب و کار تامین مالی برای پروژه های بزرگ در سراسر جهان در حال حاضر می تواند به شدت مجازات - از جمله به دو سال زندان - اگر آنها شکستن این محرمانه بودن.

در سال 2017 EKF خود کناره ضمانت صادرات برای این پروژه به محیط زیست استانداردهای اما 2016 آزادی اطلاعات درخواست به دانمارکی وزارت امور خارجه نشان داد که EKF آگاه بود در ماه اوت سال 2013 از خطرات Teghut معدن مس گسترش خواهد مطرح به محیط زیست و همچنین به عنوان "دموکراتیک کمبود در ارمنستان تصمیم گیری و فرایند تصویب" از معدن.

JENS4819.JPG
Teghut معدن مس ارمنستان | (c) ینس مللینگ. تمام حقوق محفوظ

یک تفاهم نامه داخلی از دانمارک کسب و کار وزارت مورخ مارس سال 2020 میریزد نور در توجیه تغییرات اخیر قانون حاکم EKF. این اصلاحات قرار است به ابطال دانمارک اطلاعات زیست محیطی قانون به منظور بهره مندی EKF فعالیت های کسب و کار.

"روشن است که این متمم در نظر گرفته شده است به منظور محدود کردن دسترسی به اسناد و مدارک تحت محیط زیست اطلاعات عمل می کنند" گفت: Oluf Jørgensen, یک کارشناس در آزادی اطلاعات و رئیس تحقیقات بازنشسته در مدرسه دانمارکی از رسانه ها و روزنامه نگاری.

"بدیهی است که تغییر این قانون انگیزه آیات است که زودتر درخواست برای دسترسی به اطلاعات داده شده در مورد یک پروژه است که منجر به گسترده تخریب محیط زیست در ارمنستان" Jørgensen گفت.

ماه مارس سال 2020 تفاهم نامه که در دانمارک حزب سیاسی Enhedslisten مشترک با نویسنده می گوید که - با توجه به Teghut مورد معدن - سردرگمی به وجود آمد که چگونه دانمارک اطلاعات زیست محیطی قانون باید تفسیر شود. بر این اساس دانمارکی کسب و کار وزارت ساخته شده "روشن شدن" را به قانون حاکم بر EKF برای اطمینان از آژانس ادعا نیاز به محرمانه بودن ساخته شده صریح و روشن.

یک FOI درخواست به دانمارکی کسب و کار وزارت نشان داد که EKF درگیر شد در تغییر قانون که معاف صادرات آژانس از دانمارک اطلاعات زیست محیطی قانون است. یک لیست از اسناد برگزار شده توسط وزارت در ماده شامل عناوین مانند "در مورد جلسه با EKF فردا", "قالب اصلاحیه پیشنهادی" و "وضعیت EKF متمم". اگر چه EKF متعلق به دولت است سازمان معاف است از کرون, آزادی اطلاعات, قانون است. نمایندگان جامعه مدنی و روزنامه نگاران و سایر اشخاص علاقه مند می توانید با استفاده از این قانون برای دسترسی به اسناد برگزار شد با EKF.

این تغییر به EKF قانون همزمان با پردازش آزادی اطلاعات درخواست شده توسط نویسنده در مورد این سازمان دخالت در Teghut معدن مس - به طور خاص EKF ایمیل مکاتبه با PensionDanmark و FLSmidth بیش از مسائل زیست محیطی در Teghut. در اوایل سال جاری EKF اشاره شده این اصلاحات قانونی در نامه ای به وزیر محیط زیست و مواد غذایی مدیره درخواست تجدید نظر در مورد درخواست برای مکاتبات.

زمانی که Enhedslisten حزب خواسته دانمارکی کسب و کار وزیر سیمون Kollerup در مورد قانون جدید در ماه فوریه سال 2020 او توضیح داد که EKF برای عمل به دلیل محرمانه "کرون شرکت و شرکای خود را باید قادر به ارائه EKF با مالی و کسب و کار اطلاعات – به عنوان مثال وام و اعتبار اطلاعات در امن و محرمانه به شیوه ای".

"اگر هر گونه شک در مورد محرمانه بودن مطرح می شود" Kollerup ادامه داد: "EKF نمی خواهد بود قادر به انجام این کار برای آن تنظیم شده است: برای تضمین و تامین مالی کرون شرکت صادرات و بین المللی [...] در عمل این می تواند معنی است که کرون صادرکنندگان از جمله به عنوان مثال سبز صادر کنندگان ممکن است از دست دادن سفارشات."

Oluf Jørgensen می یابد آن را "شگفت آور" است که "دولت دانمارک و مجلس می خواهید برای جلوگیری از تبلیغات در مورد آسیب های زیست محیطی" در ارمنستان. او اشاره می کند که "این غیر معمول است برای اصلاح قانون با هدف تاثیر یک مورد خاص است که در حال بررسی است."

JENS5126.JPG
(c) ینس مللینگ. تمام حقوق محفوظ

با توجه به تلاش های EKF و دانمارک کسب و کار وزارت برای حفظ اطلاعات در مورد Teghut معدن تامین مالی مسائل مربوط به جبران خسارت و پرداخت غرامت به جوامع آسیب دیده در نزدیکی معدن را تا کنون گرفته صندلی عقب. PensionDenmark قبلا حاضر اجازه می دهد تا سهم خود را از سود حاصل از معدن به نفع مردم محلی است.

"EKF و شرکت های دیگر باید یک تعهد تحت سازمان ملل متحد اصول راهنما در کسب و کار و حقوق بشر برای جلوگیری از آسیب در برابر افراد و محیط زیست و اگر آسیب رخ می دهد اطمینان حاصل شود غرامت به کسانی که تحت تاثیر می گوید:" لارس کخ سیاست مدیر ActionAid دانمارک یک سازمان اختصاص داده شده به حقوق بشر مبتنی بر توسعه

"نگه داشتن EKF را به سود بزرگ در ذهن" کخ گفت: "این باید یک مشکل نیست برای ارائه غرامت به ارامنه که تا به حال معیشت خود را نابود شده به عنوان یک نتیجه از این پروژه است."

در ماه جولای سال 2020 دانمارکی هیئت مدیره درخواست تجدید نظر تصمیم گرفت که EKF نمی تواند با استفاده از قانون جدید عطف به ماسبق به خودداری از اطلاعات است. هنوز هیئت مدیره حکومت که بخش قابل توجهی از EKF مکاتبات با FLSmidth و PensionDanmark در مورد Teghut معدن باید محرمانه باقی می ماند. EKF همچنین می توانید با استفاده از قانون جدید در هنگام برخورد با دانمارک اطلاعات زیست محیطی عمل در آینده است.

"EKF باید بر این باورند که وظیفه جدید از محرمانه بودن می دهد [آنها را] از راست به نگه داشتن تمام اطلاعات محرمانه از شرکت در" گفت: Oluf Jørgensen. "این است که پایدار نیست."

تحقیق و پژوهش برای این مقاله این است که پشتیبانی شده توسط Journalismfund.اتحادیه اروپا.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن