تاریخچه ای از خشونت: بردگی استعمار و کودتا d'etat

در ماه اوت 1619 یک کشتی به نام شیر سفید می رسد در ویرجینیا یک سال قبل از فلاور کشتی بود که حمل و نقل برای اولی

توسط NEWSATROPAT در 29 خرداد 1399

در ماه اوت 1619 یک کشتی به نام شیر سفید می رسد در ویرجینیا یک سال قبل از فلاور کشتی بود که حمل و نقل برای اولین بار به زبان انگلیسی Puritans. آن را حمل با آن اولین بار, برده های آفریقایی اسیر در غرب آفریقا شروع اسارت آفریقایی در آمریکای شمالی مستعمرات. در 23 دسامبر سال 1865 این Ku Klux Klan تاسیس شش افسران سابق در مؤتلفه ارتش رها کردن یک حکومت ترور و وحشت در سراسر جنوب در برابر به تازگی بردگان آفریقایی.

در 1 فوریه 1893 یک آفریقایی مرد آمریکایی به نام هنری اسمیت است که به دست اوباش عصبانی بود بدون محاکمه اعدام. او اعتراف تحت فشار به قتل یک سه ساله دختر سفید. اسمیت شکنجه برای 50 دقیقه قبل از کشته شدن توسط اراذل و اوباش. در 28 آگوست سال 1955 یک چهارده ساله آمریکایی آفریقایی پسر بچه بود که در بازدید از خانواده در می سی سی پی از شیکاگو است که بدون محاکمه اعدام. او متهم شده بود از پیشرفت به سوی یک زن. او ربوده شده است از بستگان خود را' خانه شکنجه و ضرب و شتم قرار گرفت و کشته شد. بدن او پیدا شد شناور در رودخانه است. مردان مسئول مرگ او شد هرگز تحت تعقیب. در 22 مارس سال 2020 آفریقایی مرد آمریکایی به نام جورج فلوید دستگیر شده است در مینه سوتا تحت سوء ظن با استفاده از یک لایحه تقلبی برای خرید سیگار. در طول بازداشت خود یک افسر پلیس به زانو خود را بر روی گردن خود را به مدت هشت دقیقه و چهل و شش ثانیه است. فلوید پنجه نرم می کند برای زندگی خود و در یک نقطه تماس برای مادر خود را. او می میرد از خفگی و مرگ او جرقه اعتراضات گسترده علیه خشونت پلیس.

این ماموریت مقدس

برلین, 1895, کنفرانس برای پارتیشن از آفریقا آمده است. در پایان این کنفرانس لئوپولد پادشاه بلژیک متقاعد قدرت های اروپایی برای اعطای او را کنترل شخصی بیش از یک تکه بزرگ از زمین در کنگو. او را بیش از آن حکومت خود را به عنوان املاک شخصی با هیچ کنترل یا نظارت از دولت بلژیک که در آن او حاکم به عنوان یک سلطنت مشروطه با تشریفاتی قدرت.

شخصی خود حکومت بیش از کنگو خواهد تا آخرین سال 1908 وقتی که خاک خواهد بود رسما ضمیمه توسط دولت بلژیک. او قادر است برای جلب حمایت قدرت های اروپایی با اعلام این که ماموریت خود را برای گسترش "تمدن" در کنگو. حکومت پادشاه مطلق است و به عنوان او تبدیل کنگو به کشت و زرع لاستیک که در آن منافع خصوصی می تواند با نظارت. نیروی Publique ایجاد شده است که عمل به اجرا درآوردن اراده پادشاه. آن است که کارکنان با سربازان اما رهبری بلژیک افسران.

استفاده از شکنجه و کار اجباری و قتل گسترده است. بدنام ترین است که عمل قطع عضو, اگر یک بردگی کارگر برآورده نمی مورد نیاز سهمیه. سربازان در نیروی Publique, دستور برای بازگشت با قطع اندام برای هر گلوله آنها شلیک ترویج عمل قطع اندام از زندگی افراد است. در ماه ژوئن 1961 کنگو مستقل شود و پاتریس لومومبا می شود اولین دموکراتیک انتخاب نخست وزیر. لومومبا سیاست با هدف متحد کردن کنگو و برای خلاص شدن از شر آن را از نفوذ خارجی است. او از قدرت حذف شده و ترور هفت ماه بعد با بلژیک و آمریکا پشتیبانی می کند.

بلژیک افسران حاضر در سراسر شکنجه و قتل لومومبا. کنگو دیده خونین درگیری های داخلی بوده است. در 11 ژوئن سال 2020 تصمیم گرفته است برای حذف مجسمه شاه لئوپولد دوم از خیابان های بلژیک در پاسخ به گسترده جهانی ضد نژادپرستی تظاهرات. بلژیک شاهزاده لوران برادر پادشاه کنونی دفاع جد خود بیان کرد که او نمی تواند باعث جنایات که او متهم است که از او هرگز بازدید کنگو.

پیر مرد و انگلیسی

28 مارس 1951, محمد مصدق لیبرال سر از جبهه ملی انتخاب به عنوان نخست وزیر ایران. محبوبیت خود را در حال رشد است به عنوان او اجرا می شود بر روی پلت فرم از ضد امپریالیسم و ملی شدن نفت ایران بود که تحت کنترل شرکت نفت ایران انگلیس بعدها به عنوان شناخته شده نفت بریتانیا. در اول ماه مه آن سال صنعت نفت ملی است. مصدق را به تصویر کشیده است در مطبوعات غربی به عنوان یک متعصب بی ثبات و غیر عادی است. در سال 1953 مصدق برداشته شده است در یک کودتای حمایت شده توسط سازمان سیا و دولت بریتانیا. او دستگیر شده است قرار داده شده در سلول انفرادی پس از آن برگزار شد تحت بازداشت خانگی تا زمان مرگ او. این اجازه شاه برای تحکیم حکومت خود ساختمان توانمند دستگاه سرکوب و شکنجه به ریاست ساواک داخلی آژانس امنیت.

آزادی این است که نه برای شما

در سال 1830 فتح الجزایر توسط فرانسه آغاز می شود; اشغال این کشور خواهد تا آخرین سال 1962. آرام از کشور خواهد تا آخرین سال 1902 با توجه به گسترش مقاومت محلی به شغل. ارتش فرانسه به دنبال یک سیاست زمین سوخته منجر به مرگ هزاران نفر. Tocqueville می نویسد که "ما جنگ را بیشتر از حد وحشیانه از اعراب خود را, آن است که به سهم خود که تمدن واقع شده است." در 8 ماه مه 1945 تظاهرات مردمی علیه اشغال فرانسه برک آوت در شهر Seif. وجود دارد pro-استقلال عناصر در تظاهرات.

پس از پنج روز تظاهرات ارتش فرانسه و مهاجران آغاز کشتن ولگردی و قانونی شکنی از جمله بمباران هوایی از کل روستاها. این منجر به مرگ 45,000 الجزایری. در جولای سال 1999 فرانسه می شود اولین کشوری بود متهم توسط دادگاه اروپایی حقوق بشر برای شکنجه از احمد Selmouni یک شهروند فرانسوی از شمال آفریقا منشاء. در ماه جولای سال 2016 آدما ترائوره یک بیست و چهار سال, مالی شهروند فرانسوی می میرد در بازداشت پلیس. او دوخته بود پایین با وزن ترکیبی از سه افسران در طول بازداشت خود.

نه وحشی است و نه یک دلقک

در سال 1965 آفریقایی نویسنده آمریکایی جیمز بالدوین سخنرانی در دانشگاه کمبریج اتحادیه هال. در سخنرانی خود بالدوین گفت:tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de