2020 آمار ارائه شده در 13 زبان. Minn. مقامات آرزو سومالی و همونگ بودند و در میان آنها

هر 10 سال ملت مجموعه را در یک ماموریت به تعداد هر ساکن در کشور است. نتایج کلید چگونه بودجه فدرال و نفوذ سیاسی

توسط NEWSATROPAT در 16 تیر 1399

هر 10 سال ملت مجموعه را در یک ماموریت به تعداد هر ساکن در کشور است. نتایج کلید چگونه بودجه فدرال و نفوذ سیاسی در ایالات متحده در حال divvied ، در مواجهه با احتمال از دست دادن یک کرسی در کنگره مینه سوتا مقامات در حال کار برای اطمینان از هر ساکن طول می کشد.

"اگر شما در حال شمارش نیست پس هیچ پول وجود دارد برای شما و دولت شما را نمی دانم وجود دارد. این به این معنی شما در فقر برای همیشه" گفت: Fartun Weli مدیر اجرایی Isuroon یک مینیاپولیس مبتنی بر سازمان است که کمک می کند تا سومالی زنان است.

چگونه یک نگرانی است ؟ برآورد قبلی بگویم در مورد وجود دارد 48,800 سومالی در مینه سوتا با بیش از نیمی قادر به صحبت به زبان انگلیسی هست. وجود دارد در مورد 73,700 همونگ مردم در مینه سوتا با نزدیک به 40% قادر به صحبت به زبان انگلیسی هست.

2020 سرشماری زبان انتخاب شدند چرا که آنها در حال صحبت بیشتر در ایالات متحده است. همراه با زبان انگلیسی اشکال در اسپانیایی, چینی, ویتنامی, کره ای, روسی, عربی, تاگالوگ, لهستانی, فرانسوی, Haitian Creole پرتغالی و ژاپنی است. شش نفر در سال 2010 پرسشنامه گذشته هفت اضافه شد برای سال 2020 است.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

اداره آمار استخدام کارکنان که صحبت می کنند زبان های دیگر گفت: مرلین ساندرز یک مدیر منطقه ای برای این اداره است. آن را نیز ایجاد کرده راهنماهای آنلاین در یکی دیگر از 59 زبان از جمله همونگ و سومالی.

اعضای جامعه می گویند این کافی نیست. راهنماهای هنوز هم مطرح مانع به جوامع در حال حاضر در معرض خطر بودن undercounted که می تواند منجر به عدم دریافت کافی منابع و نمایندگی از دولت ،

موانع

اندرو Virden مدیر سرشماری عملیات و نامزدی برای ایالتی مینه سوتا جمعیتی مرکز یادداشت راهنماهای نیست به عنوان مفید به عنوان آنها می تواند. آنها مانند یک فرهنگ لغت است که می تواند ترجمه کلمات و جمله قطعات. همچنین می توان آنها را دشوار است برای مردم برای پیدا کردن پس از سرشماری اصلی صفحه وب و نامههای ارسال شده به خانه های خود هستند در انگلیسی.

"من نگاه language guides مانند فقط توزیع کسی یک فرهنگ لغت و گفت:" هی نگاه کنید آن را به خودتان,'" Virden گفت.

کریس یانگ یک هماهنگ کننده با همونگ آمریکایی سرشماری شبکه گفت که او موافق است که راهنما می تواند سخت به درک و در زمان لازم نیست ترجمه به زبان های دیگر هست.

یانگ افزود که بسیاری از افراد مسن همونگ مردم قادر به خواندن و یا نوشتن است که می افزاید اضافی مانع است. ارسال کسی به درب که نمی صحبت می کنند زبان می افزاید: خود عوارض Virden گفت.

"اگر یک غریبه کامل آمد به درب خود را و نگاه نمی کند مثل شما نمی آیند از همان محله و صحبت نمی کند و زبان خود را, شانس هستند که شما نمی خواهید به حتی باز کردن درب در وهله اول" Virden گفت. "اما اگر شما باز کردن درب و ما نمی توانیم ارتباط برقرار و آنها در واقع دست شما یک فرهنگ لغت که احتمالا نمی خواهید به شما آنچه شما نیاز دارید یا نه."

همراه با اداره آمار استخدام از کارگران که صحبت می کنند زبان های دیگر, مینه سوتا, سازمان ها و گروه های حمایت در حال رسیدن در بسیاری از دستياران زبان مادری.

ایالتی مینه سوتا جمعیتی مرکز قرار داده شده است بیش از 100 ، 000 تلفن تماس در هدف قرار دادن مناطق جغرافیایی در کشور با کاهش نرخ پاسخ به آنها را تشویق به تکمیل سرشماری. آن تماس گیرنده صحبت می کنند مانند زبان اسپانیایی سومالی و همونگ برای کمک به ساکنان یادگیری برای تکمیل فرم ها.

Undercounted

Weli گفت: سرشماری ارائه نشده در سومالی یک مثال از اینکه چگونه از آن است که ریشه در نژادپرستی نظاممند.

اگر این جوامع هستند undercounted آنها کمتر خواهد شد دریافت بودجه فدرال و منابع برای زیرساخت ها و اماکن عمومی مانند مدارس. آنها را نیز ناکافی نمایندگی که می تواند منجر به کاهش قدرت سیاسی Weli گفت. این همچنین بدان معنی است که وجود خواهد داشت کمتر مترجمان در اماکن عمومی مانند شهرستان سالن و یا بیمارستان.

"از بین بردن نژادپرستی نهادی شروع می شود با سرشماری" Weli گفت.

Willard گفت: مناطق از دولت که عمدتا سفید ندارد و این مسائل به عنوان آنها باید بالاتر از نرخ پاسخ اضافه کردن به مهم نژادی و نابرابری.

"هنگامی که فرم است و نه حتی در دسترس در زبان است که شما صحبت می کنند هیچ جای تعجب است که ما یک undercount برای آن دسته از مردم است؟" Willard گفت.

در بالا قادر به پر کردن این سرشماری در زبان مادری خود Weli گفت: برخی از اعضای سومالی جامعه ممکن است اعتماد دولت و نمی خواهید به فاش کردن اطلاعات خواسته در سرشماری. آنها همچنین ممکن است درک آنچه سرشماری است و چرا از آن مهم است.

یانگ گفت: برخی از اعضای جامعه همونگ همچنین بی اعتمادی دولت به خصوص کسانی که شهروندان و ترس اخراج از کشور.

مشکلات

ادامه COVID-19 همه گیر را مطرح کرد مشکلات و حتی بیشتر.

Coronavirus ساخته شده است که این آمار کمتر از یک اولویت برای اعضای جامعه است که با تمرکز بر گرفتن نیازهای اساسی سالم ماندن و به دنبال پس از کودکان خود را Weli گفت.

"هنگامی که COVID-19 آمار سرشماری رفت و از پنجره به بیرون ... مردم در تلاش برای زنده ماندن" او گفت:.

برخی از اعضای جامعه همونگ به خصوص کسانی که سالمند هستند و حتی بیشتر مردد به باز کردن درب خود را به یک سرشماری یادداشت برداری به دلیل همه گیر و ترس از بیمار شدن یانگ اضافه شده است.

اما همه گیر تنش و چرا از آن مهم است که جوامع از رنگ شمارش Virden گفت. مردم از رنگ هستند در معرض خطر بیشتری از عوارض ناشی از ویروس و بیشتر بیمار آمار از شیوع نشان داده اند. تعداد دقیق می توانید مطمئن شوید که منابع آنها نیاز دارد در جوامع خود.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن