داعش از آزمایش ضد ماهواره سلاح در فضا

توسط: AP | واشنگتن | منتشرشده: ژوئیه 24 سال 2020 4:18:14 pm در مسکو, وزارت دفاع گفت: جولای 15 رویداد د

توسط NEWSATROPAT در 3 مرداد 1399
توسط: AP | واشنگتن | منتشرشده: ژوئیه 24 سال 2020 4:18:14 pm
US sanctions, Russia, Donald Trump, Vladimir Putin, US-Russia relations, world news, Indian Express news در مسکو, وزارت دفاع گفت: جولای 15 رویداد درگیر "یک وسیله نقلیه فضایی" است که "بازرسی یکی از ملی ماهواره از فاصله نزدیک و با استفاده از تجهیزات خاص است." (منبع: رویترز )

ایالات متحده را متهم کرد روسیه در روز پنج شنبه انجام یک آزمایش ضد ماهواره سلاح در فضا تصریح می کند که آن را در معرض مسکو را به قصد استقرار سلاح است که تهدید آمریکا و متفقین ماهواره.

در مسکو, وزارت دفاع گفت: جولای 15 رویداد درگیر "یک وسیله نقلیه فضایی" است که "بازرسی یکی از ملی ماهواره از فاصله نزدیک و با استفاده از تجهیزات خاص است." آن اضافه شده است که بازرسی "ارائه اطلاعات ارزشمند در مورد جسم است که بازرسی که منتقل شد به زمین های کنترل مبتنی بر امکانات."

در ایالات متحده, اما, گفت اقدامات روسیه بودند متناقض با اعلام ماموریت بازرس ماهواره ای.

"روسیه سیستم های ماهواره ای استفاده می شود برای انجام این کار بر روی مدار سلاح آزمون همان سیستم ماهواره ای است که ما نگرانی در مورد در اوایل سال جاری زمانی که روسیه مانور در نزدیکی یک دولت ایالات متحده ماهواره ای" گفت: ژنرال John W. ریموند فرمانده فرماندهی فضایی و فضایی آمریکا نیروی.

"این شواهد بیشتر از روسیه در ادامه تلاش برای توسعه و آزمایش های فضایی-سیستم های مبتنی بر و سازگار با کرملین منتشر دکترین نظامی به استخدام سلاح هایی که آمریکا و متفقین فضای دارایی های در معرض خطر است."

در فضای استراتژی سند منتشر شده در ماه گذشته پنتاگون اظهار داشت که "چین و روسیه در حال حاضر بزرگترین تهدید استراتژیک با توجه به توسعه خود را تست و استقرار counterspace و قابلیت های خود را در ارتباط دکترین نظامی برای اشتغال در درگیری گسترش به فضا است."

آن افزود: "چین و روسیه هر کدام weaponized فضا به عنوان یک وسیله برای کاهش متحده و متفقین نظامی اثربخشی و چالش ما آزادی عمل در فضا."

خصوصی فضایی آمریکا گفته تحلیلگران آمریکا نگرانی ها در مورد جولای 15 رویداد به نظر می رسد توجیه در عصر سرعت در حال بهبود فضای فن آوری است که می تواند تهدیدی برای ماهواره است که در حال جدایی ناپذیر زندگی مدرن در آمریکا و سراسر جهان. دفاع از این ماهوارهها یک دلیل کلیدی مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ایجاد فضایی آمریکا نیروی در ماه دسامبر گذشته.

در بیانیه ای جداگانه از دولت بریتانیا اداره فضای هوایی معاون مارشال هاروی Smyth تکرار آمریکایی ادعا در مورد جولای 15 رویداد. او در توییتر نوشت که روسها تا به حال راه اندازی یک پرتابه "با ویژگی های یک سلاح است."
"ما از روسیه برای جلوگیری از هر گونه بیشتر از جمله تست" Smyth نوشت. "ما همچنین اصرار روسیه برای ادامه همکاری سازنده با انگلستان و دیگر همکاران را تشویق به رفتار مسئولانه در فضا."

وزارت امور خارجه به بالا کنترل تسلیحات رسمی کریستوفر فورد گفت: این رویداد در معرض روسیه را "ریاکارانه دفاع" از فضای بیرونی کنترل تسلیحات "با که مسکو با هدف محدود کردن قابلیت های ایالات متحده در حالی که به وضوح داشتن هیچ وجه قصد توقف آن را counterspace برنامه _ هر دو زمینی ضد ماهواره ای قابلیت ها و آنچه که به نظر می رسد واقعی در مدار ضد ماهواره سلاح."

فرماندهی فضایی گفت که در 15 ژوئیه یک ماهواره تعیین شده کیهان 2543, "عمل غیر طبیعی در مجاورت نزدیک به دولت ایالات متحده ماهواره ای در پایین مدار زمین قبل از آن مانور دور و بیش به یکی دیگر از روسیه ماهواره ای که در آن منتشر شی دیگری در نزدیکی به روسیه هدف ماهواره ای. این آزمون در تضاد با هدف در نظر گرفته شده از ماهواره به عنوان بازرس سیستم به عنوان شرح داده شده توسط روسیه است."

برایان Weeden یک فضای سیاست متخصص در جهانی امن بنیاد که طرفداران برای استفاده صلح آمیز از فضا در مصاحبه ای گفت که ایالات متحده و بریتانیا نگرانی قابل توجیه است. "من فکر می کنم آنها به چیزی" او گفت:. "من بیش از حد, این رویداد بسیار مشکوک است."

Weeden گفت: یک شی جدا از کیهان 2543 در سرعت شاید بیش از 400 مایل در ساعت است.

"این غیر معمول است _ بسیار غیر معمول", Weeden گفت. "و آن را بسیار شبیه به یک حادثه در سال 2017 که در آن یکی دیگر از روسیه ماهواره ای مستقر در یک جسم کوچک در سرعت بالا به عنوان به خوبی."

هنری Hertzfeld مدیر فضای موسسه سیاست در دانشگاه جورج واشنگتن گفت: جولای 15 حادثه امتیاز تا این واقعیت است که پیشرفت های سریع در تکنولوژی فضایی نیاز به هوشیاری توسط ایالات متحده در سازمان های دفاعی به خصوص با توجه به بدتر شدن روابط ایالات متحده با روسیه و چین است.

"بنابراین باید ما را نگران? من فکر می کنم که مشروع" او گفت:. "آنچه قصد احتمالی استفاده از این فن آوری است و این که آیا آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان سلاح ما در برابر دارایی در فضایی که حدس و گمان است."

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

© IE آنلاین Media Services Pvt Ltdtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de