توسط: AP | سازمان ملل متحد | منتشر شده در تاریخ: 6 مه سال 2020 3:30:45 pm

coronavirus, united nations, Antonio Guterres, coronavirus impact on disabled people, coronavirus impact, coronavirus death toll دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ. (منبع: سازمان ملل متحد از طریق AP/فایل)

سازمان ملل متحد به یمن گفت: روز شنبه جهان را 1 میلیارد نفر معلول در میان سخت ترین ضربه از coronavirus و نام آنها را به دسترسی برابر به پیشگیری و درمان COVID-19.

دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ گفت: این بیماری همه گیر آشکار است که تا چه حد مردم به حاشیه رانده شده است و تشدید نابرابری است که افراد معلول در حال حاضر چهره مانند فقر و نرخ بالاتر از خشونت و غفلت و سوء استفاده است.

پیام ویدئویی خود منتشر شد در کنار یک گزارش سازمان ملل که گفت: افراد معلول هستند و تخمین زده می شود 15 درصد از جمعیت جهان و 46 درصد از مردم جهان که بیش از 60.

او اشاره کرد که COVID-19 اغلب شدید در افراد مبتلا به مشکلات بهداشتی موجود افزایش احتمال مرگ. و معلول و سالمند زندگی می کنند که در مراقبت از خانه ها و موسسات به ویژه آسیب پذیر از آنجایی که آنها ممکن است به صورت موانع به سلامت, مراقبت از بهداشت خوب و اجتماعی فاصله.

در برخی از کشورها اشاره به این حادثه تلخ گفت: تصمیم گیری در سهمیه بندی مراقبت های بهداشتی مبتنی بر معیارهای تبعیض آمیز “مانند سن یا فرضیات در مورد کیفیت یا ارزش زندگی بر ناتوانی”.

“ما نمی توانیم اجازه این, ادامه,” او گفت:. “ما باید تضمین حقوق برابر افراد معلول برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی و روش های نجات بخش در طول بیماری همه گیر.”

در این گزارش مشخص شده اقدامات برای محافظت از افراد معلول از ابتلا به ویروس و مقابله با تاثیر از مستندات فیزیکی, فاصله و انزوا.

آن نامیده می شود برای حمایت بیشتر و تعهد سیاسی به اطمینان حاصل شود که افراد معلول “دسترسی به خدمات ضروری از جمله به بهداشتی فوری و حفاظت اجتماعی خدمات به جزر و مد در طول بحران.”

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net