Tiananmen سالگرد مشخص شده توسط سرکوب, هنگ کنگ, شب زنده داری بان

توسط: AP | پکن | منتشر شده در تاریخ: 4 ژوئن 2020 10:26:06 am

Tiananmen anniversary marked by crackdown, Hong Kong vigil ban چینی شبه نظامی افسران پلیس مارس در شکل گیری و امتداد پیاده رو مجاور به میدان تیان آن من در پکن 4 ژوئن 2020. (AP Photo: علامت Schiefelbein)

چین تشدید کنترل بیش از مخالفان در حالی که معترضان در هنگ کنگ و در جای دیگر به دنبال راه هایی به مناسبت 31 سالگرد شنبه خرد کردن از جنبش دموکراسی خواهی در مرکز پکن میدان تیان آن من.

که پس از آمد مقامات در هنگ کنگ در زمان فوق العاده ای حرکت از لغو سالانه شمع شب زنده داری در نیمه مستقل خاک چینی برای اولین بار در 30 سال.

مقامات ذکر شده نیاز به اجتماعی فاصله میان شیوع کروناویروس با وجود های اخیر بازگشایی مدارس, سواحل, میله ها و سالنهای زیبایی. هنگ کنگ تا به حال تعداد نسبتا کمی از موارد این ویروس و زندگی تا حد زیادی به حالت عادی بازگشت در شهر 7.4 میلیون.

اما چین به مدت طولانی منفور شب زنده داری تنها چنین اجازه فعالیت در خاک چینی برای بزرگداشت قربانیان سرکوب که باقی می ماند یک موضوع تابو در سرزمین اصلی. صدها و احتمالا هزاران نفر از مردم کشته شدند که تانک ها و سربازان حمله مرکز پکن به شکستن هفته دانشجو-رهبری تظاهرات دیده می شود به عنوان به عنوان یک تهدید به دیکتاتوری حزب کمونیست قانون است.

لغو همچنین خواستار سفت پکن گرفتن بیش از هنگ کنگ با کنگره خلق ملی چین تشریفاتی مجلس در حال حرکت به پاس امنیت ملی قانونی که circumvents هنگ کنگ محلی مقننه و می تواند به شدت محدود کردن آزادی بیان و مخالفت با فعالیت های سیاسی ،

پان-دموکراتیک قانون گذاران رعایت یک دقیقه سکوت برای 31 سالگرد سرکوب تیان آن من قبل از اینکه یک شورای قانونگذاری جلسه به بحث سرود ملی لایحه در هنگ کنگ 4 ژوئن 2020. در سالگرد سرکوب تیان آن من در هنگ کنگ ادامه داد: بحث ستیز قانون است که باعث می شود آن را غیر قانونی به توهین و یا سوء استفاده چینی ها سرود ملی. (AP Photo: Vincent یو)

در هنگ کنگ یک قانون است و گذشت آن را به جرم بی احترامی به چین سرود ملی و 15 شناخته شده veteran بازداشت شدند و به اتهام سازماندهی و شرکت در تظاهرات غیر قانونی. این اقدامات به عنوان بخشی از یک ثابت فرسایش حقوق مدنی هنگ کنگ تضمین شده بود هنگامی که آن را بیش از انگلیسی به چینی حکومت در سال 1997.

“بان کی مون خواستار هشدار دهنده شتاب از حملات استقلال از هنگ کنگ و تضعیف حقوق و آزادی های هنگ کنگ مردم تضمین شده تحت هنگ کنگ و قوانین بین المللی” شارون Hom, مدیر اجرایی, حقوق بشر در چین در بیانیه ای گفت.

با وجود این ممنوعیت در شب زنده داری های آسیایی مالی توپی بود که فرح برای “pop-up” تظاهرات از این نوع که خروشان در اطراف شهرستان در طول ماه از تظاهرات ضد دولتی سال گذشته که اغلب منجر به درگیری های خشونت آمیز بین پلیس و تظاهر کنندگان.

نظر | رم م. می نویسد: محاصره با مشکلات متعدد یازدهم به نظر می رسد به بازگشت به کتاب سرخ مائو

هزاران نفر بازداشت شده اند بیش از این تظاهرات که برانگیخته توسط قانون پیشنهادی است که می تواند دیده می شود مظنون تحویل به سرزمین اصلی چین که در آن آنها می تواند به صورت شکنجه و ناعادلانه سیاسی مغرضانه محاکمه.

هنگ کنگ داد در حمایت از میهنی و جنبش های دموکراتیک چین که سازماندهی سالانه شب زنده داری کرده است تا مردم در اطراف شهر به نور شمع در 8 ساعت (1200 GMT) و برنامه های livestream پوشش در وب سایت خود را http://www.64live.org.

دیگر vigils مجازی و در غیر این صورت برنامه ریزی شده در جاهای دیگر از جمله در تایوان خود حکومت جزیره دموکراسی که حکومت به نام دوباره در این سال برای پکن به خود به حقایق كردم.

به خود جلب کرد که یک واکنش قوی از چین سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian که به بیانیه “مزخرف کامل است.”

“به عنوان سیاسی اختلال رخ داده است که در اواخر 1980s دولت چین تا به حال یک نتیجه روشن است. دستاوردهای بزرگ است که ما باید دست … را به طور کامل نشان داد که مسیر توسعه چین انتخاب شده است کاملا صحیح است که مطابق با شرایط ملی چین و موفق به کسب حمایت صادقانه از مردم چین” ژائو خبرنگاران گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه.

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo مشخص كردم سالگرد روز سه شنبه یک روز پس از نیروهای فدرال با استفاده از گاز اشک آور برای پاک کردن معترضان مسالمت آمیز از یک پارک در مقابل کاخ سفید است.

Pompeo توییتی انتقاد از چین و هنگ کنگ برای ممنوعیت افروزی قبل از جلسه خصوصی با یک گروه از میدان تیان آن من بازماندگان در وزارت امور خارجه. که بیش از حد جلب انتقاد از چین است.

در کنار مبادلات از شعارهای چین را محاصره مخالف جامعه است دوباره تحت موشکافی بیشتر از مقامات. بسیاری از که قرار است تحت بازداشت خانگی و ارتباطات خود را با جهان خارج قطع با توجه به گروه های حقوق.

چین منتشر کرده است گذشته از آن بازداشت شده به طور مستقیم برای شرکت در تظاهرات تیان آن من, اما دیگران که به دنبال بزرگداشت آنها شده اند rearrested برای ادامه فعالیت خود.

آنها عبارتند از: هوانگ چی بنیانگذار سایت 64 Tianwang که به دنبال افشای رسمی تخلف است. بنا به گزارش ها در عدم سلامت او خدمت 12-سال-حکم پس از محکوم نشت اسرار دولتی در خارج از کشور.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>