این بیماری همه گیر است و بازگشت کارگران مهاجر به اوکراین است. خواهد آنها بماند ؟

لهستان دارای تنظیم سرعت به چالش های جدید از این بیماری همه گیر اجازه اوکراینی که اقامت قانونی تمام شده است به باقی می ماند در این کشور قانونی است. لهستانی دولت مجاز به موضوع ویزای کار از طریق پست تسهیل اشتغال کارگران خارجی در حالی که حفظ تعهدات به ایمنی.

شروع از 22 مه کارگران فصلی شده اند معاف از اجباری 14-روز قرنطینه در لهستان. قبل از عبور از مرز هر مسافر ثبت شده است و متوسط گرفته شده است. در یکی دیگر از حرکت مفید لهستانی دولت گفت: آن را برای پرداخت اجباری COVID-19 آزمون کارگران فصلی.

اما حتی با تمام این facilitations آن است که بسیار کمتر از آنچه لهستان نیاز دارد می گوید Mirosław Maliszewski رئیس اتحادیه میوه تولید کنندگان در یک آنلاین بحث و گفتگو در مورد تعداد اوکراینی که در حال حاضر دریافت ویزای کار. Maliszewski نگران است که چه دولت لهستان در حال انجام است در مورد عدم کارگران فصلی نخواهد بود تقریبا به اندازه کافی:

“اگر ویزا صادر شده در چنین سرعت به عنوان آنها امروز و تنها کسانی که موفق به دریافت ویزا با مجوز کار می تواند به عبور از مرزها و حتی پس از آن لهستان هنوز نمی خواهد بود قادر به عرضه با کارکنان به عنوان یکی از بزرگ شهرداری. من می دانم که در لهستان وجود دارد مناطق که در آن 4,000 کارگران برای برداشت محصول توت فرنگی در هر سال.”

خوب تلاش

این سخت است برای گفتن که آیا Zelenskyi تمایل به بازگشت به اوکراین به اوکراین است, انگیزه های سیاسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و یا نگرانی برای مرفه جدید اوکراین او می گوید: او خواهد ساخت برای آنها.

در ماه ژوئن در پارلمان اوکراین به تصویب رسید قانون “حفاظت از کارگران مهاجر و مبارزه با تقلب در اشتغال در خارج از کشور”. بنابراین اوکراین که مهاجرت برای کار دیگر نمی خواهد که به پرداخت هزینه برای استخدامی به صورت جای خالی و شرکت هایی که نقض قانون خواهد بود موضوع را به جریمه.

ویتالی Makhinko معتقد است که تعدادی از اوکراین مهاجرت برای کار به احتمال زیاد افزایش خواهد حتی با ادامه بیماری همه گیر. “آنها [در اروپا] بدترین وضعیت را بهتر از ما وضعیت خوب,” او می گوید. “مهاجرت افزایش خواهد یافت با توجه به پیش بینی های من. برای مثال یک [مداوم] افزایش می دهد از شمال اروپا.”

دولت اوکراین تمایل به محدود کردن مهاجرت قابل فهم است – خروج توده از کار می تواند عواقب منفی برای کشور در آینده است. مهاجران مالیات پرداخت نمی کند در اوکراین, اما دریافت فرم خاصی از کمک های اجتماعی از دولت مانند بیمار و مرخصی زایمان برای جبران صدمات در محل کار و همچنین به عنوان حقوق بازنشستگی. علاوه بر این اغلب وجود دارد هیچ ساز و کاری برای اعتبار برنامه ها حتی با حقوقی اشتغال در خارج از کشور. موضوع دیگر نگرانی است این واقعیت بسیاری از اوکراینی کار در خارج از کشور شاغل هستند در خارج مدارک تحصیلی خود و یا در پایین ماهر شغل.

اوکراین فاقد یک سیاست مهاجرت اجازه دهید به تنهایی یک استراتژی است. به عنوان یک نتیجه از coronacrisis تعداد زیادی از مردم بیکار رسیده است یک و نیم میلیون نفر با توجه به آمار ارائه شده توسط دولت اوکراین مرکز اشتغال و تنها فعال بخش لجستیک امنیت و تجارت است. اوکراین نیاز به یک استراتژی واقعی برای تشویق شهروندان خود را به بازگشت از جمله برنامه ها برای ساخت صنایع و مشاغل. و این که سال های بسیاری از کار سخت است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de