بعد به پایین آورده است ؟ کوه راشمور, کریستوفر کلمبوس, بناهای تاریخی خار بخش فلوید پس از مرگ

بسیاری از آنها نامیده می شود برای حذف یا تخریب گفت: بناهای تاریخی گفت: آنها ترویج خشونت و نژادپرستی و اقلیت احساس ناخوشایند. بعضی از آنها گرفته شده و امور به دست خود ضربه زدن به پایین و یا از بین بردن مجسمه های خود را.

در طرف دیگر این بحث برخی می گویند از بین بردن خاطرات را پاک کردن تاریخچه و میراث فرهنگی و محکوم کردن تظاهرکنندگان که پاره کردن خاطرات, برای از بین بردن اموال عمومی.

در مینه سوتا طول یک رشته از تظاهرات علیه نژادپرستی پلیس و خشونت تظاهرکنندگان در زمان به چامسکی 10 ژوئن با یک ماموریت برای پایین کشیدن مجسمه کریستف کلمب. کلمبوس است که اغلب گفته می شود که “کشف” آمریکا سرکوب مردم بومی در زمین پس از ورود به اروپا است.

و به این ترتیب یک گروه از تظاهرکنندگان بسته طناب دور گردن bronzed استعمارگر و هم آنها کشیده تا 10 پا مجسمه آمد ریزد.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

تظاهرات جلب خشم بسیاری از کسانی که می گویند تخریب اموال غیر قابل توجیه است. زمانی که دولت کنگره منطقه ای معماری و برنامه ریزی (CAAP) هیئت مدیره ملاقات دو هفته پس از سرنگونی دیابت کارلا نلسون R-روچستر فشرده همکار اعضای هیئت مدیره در مورد هر گونه عواقب قانونی برای تظاهر کنندگان. مجسمه تا به حال پایدار $154,000 خسارت از سقوط و هر کسی که گناهکار پس از بررسی و پیگرد قانونی می تواند در قلاب برای 10 سال زندان و 10 ، 000 دلار خوب است.

نلسون همراه با جمهوری خواه مجلس سنا همکار بهداشت ، بیل Ingebrigtsen R-اسکندریه به دنبال در یک شنبه, جولای 1 نامه به Minnesota Historical Society پرسیدن که آیا کلمبوس مجسمه خواهد بود بازگشت به چامسکی و “آیا آنها بر این باورند یکی دیگر از عمل لازم است.” نلسون گفت که تخریب یک بنای تاریخی غیر قانونی است و “یکی نیست یک پاس در تخریب یک مجسمه آنجا که آنها آن را دوست ندارم.”

“ما نمی توانیم پاک کردن تاریخچه پاره کردن قوانین, اما ما می توانیم تفسیر مجدد آن – ما باید به بحث در مورد آنچه که ما اعتقاد بر این پس از آن و چه چیزی اعتقاد داریم در حال حاضر و نحوه تفکر ما تغییر کرده است:” نلسون گفت: در روز شنبه در بیانیه ای.

در CAAP جلسه هیئت مدیره هفته گذشته صندلی و سرهنگ رژیم صهیونیستی است. پگی فلاناگان گفت: وجود یک بزرگتر سوال به خواسته می شود در مورد نقش آثار تاریخی از جمله در وهله اول و در مورد مکان ورودی در هر ملاحظات به حذف خاطرات. وجود دارد هنوز هم چنین روند در محل بنای یادبود در مینه سوتا در کنگره زمینه-هر چند هیئت مدیره است که در حال حاضر مشغول کار بر روی یک — و فلاناگان گفت: مردم باید احساس خوش آمدید در “خانه خود را.”

یک محل که در آن حق فلاناگان گفت: بمیجی. ابتدا در 1950s, مجسمه Shaynowishkung یک Ojibwe که کمک کرد اولین استعمارگران سفید زنده ماندن از خطرات شمال مینه سوتا نادیده گرفته دریاچه بمیجی.

اما بومی اعضای جامعه گفت: مجسمه حمله شد و شبیه یک کاریکاتور از مرد است. دانی Headbird بزرگ-great-grandson از Shaynowishkung گفت: رادیو دولتی مینسوتا در سال 2015 که مجسمه نگاه کارتونی و “نمی او عدالت است.”

The bronze statue of Shaynowishkung stands 9-feet 3-inches tall; Chief Bemidji is shown holding a pipe and walking stick. The new statue, replacing one that was erected in the 1950s, was unveiled in 2015 along the shore of Lake Bemidji. Forum News Service file photo

برنز مجسمه Shaynowishkung می ایستد 9-پا 3-اینچ قد بلند; رئیس بمیجی نشان داده شده است برگزاری یک لوله و عصا. جدید مجسمه جایگزین کردن یکی که بنا بود در 1950s رونمایی شد در سال 2015 در امتداد ساحل دریاچه بمیجی. فروم اخبار سرویس عکس فایل

برای سال محلی سازمان کار کرده به جای یک مجسمه جدید از Shaynowishkung در این شهرستان زمینه را — یکی که بهتر بود نمایندگی و گفت: حقیقت کامل از مهاجران’ ارتباط با Ojibwe مردم و دیگر قبایل بومی به مینه سوتا. در حال حاضر 9-پای مجسمه برنزی گردد از یک Shaynowishkung عکس به نظر می رسد در دریاچه, مو باد پشت در نسیم.

حرم به دموکراسی و یا یک نام تجاری ما گوشت؟’

تقریبا 700 مایل به غرب بیش از شش بار بلندتر از Shaynowishkung را برنز قاب هستند چهره چهار رئیس جمهور آمریکا حک شده به داکوتای جنوبی, سیاه تپه: جورج واشنگتن و توماس جفرسون تئودور روزولت و آبراهام لینکلن.

به بسیاری از ملی یادبود حرم به دموکراسی است. اما شایانی رودخانه سو قبیله ای رئیس هارولد Frazier گفت: 30 ژوئن که برای سو ملت “هیچ چیز می ایستد به عنوان یک بزرگتر یادآوری (…) از یک کشور که نمی تواند نگه داشتن یک وعده یا پیمان از چهره حک شده به سرزمین مقدس بر آنچه ایالات متحده تماس Mount Rushmore.”

فریزر و همچنین Oglala سو قبیله رئیس جمهور جولیان خرس دونده باید هر دو نام برای حذف از کنده کاری.

حک شده به rockface سیاه تپه — سرزمین مقدس به قبایل بومی به بالا دشت — چهار رئیس جمهور بودند که ابزاری در تشکیل ملت, اما متعهد نژادپرستانه عمل می کند. واشنگتن ملت را اول رئیس جمهور و جفرسون گذراند کلمات “همه انسانها برابر خلق شده اند” اما هر دو برگزار می شود ، لینکلن برده داری را لغو کرد و در عین حال greenlighted آویختن از 38 داکوتای مردان در مینه سوتا در سال 1862. روزولت این گزارش گفت: “من نمی رفتن تا آنجا که به فکر می کنم که تنها سرخپوستان خوب مرده سرخپوستان اما من معتقدم نه نفر از هر 10 هستند …”

Mount Rushmore in Keystone, S.D. Rob Beer / Forum News Service

کوه راشمور در کیستون, S. D. راب آبجو / فروم سرویس خبری

فریزر گفت: Mount Rushmore باید به طور کامل نابود شود: “این نام تجاری در گوشت ما نیاز به برداشته شود و من مایل به انجام آن رایگان به ایالات متحده آمریکا توسط خودم اگر من باید.”

داکوتای جنوبی کالیفرنیا ، Kristi Noem از سوی دیگر در بیانیه ای گفت: تلاش برای حذف خاطرات بخشی از “رادیکال جنبش متعهد به لغو در تاریخ ملت ما.”

“به جای نگاه به گذشته برای کمک به بهبود آینده ما درس تاریخ – درس هایی که ما باید آموزش فرزندان ما و نوه های ما – به جای اینکه به دور محو” Noem گفت. “این رویکرد تمرکز انحصاری بر روی یک فرد معایب و نتواند به سرمایه گذاری بر روی فرصت برای یادگیری از فضائل آن شخص نشان دهنده.”

همانطور که برای تهدید به کوه راشمور Noem اعلام کرده است: “ساعت مچی.”

“(T)او مردان افتخار در کوه راشمور کامل نیست; هیچ کس است” Noem گفت. “همه آنها نقص است. اما همه آنها تا به حال فوق العاده ای از فضائل نیز هست و آنها چیزهای باور نکردنی برای کشور ما است. امروز امریکا بزرگترین کشور در تاریخ جهان است که در هیچ بخش کوچکی به لطف هر رئیس جمهور memorialized در کوه راشمور.”

در جولای 3rd, Noem همراه با, داکوتای جنوبی, هیئت نمایندگان کنگره و هزاران نفر از تماشاگران را خوش آمد می گوید رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن برای یک روز استقلال نمایش آتش بازی بیش از یادبود. در مورد 7,500 تماشاگران را به حضور با وجود ادامه coronavirus همه گیر و Noem گفت: اجتماعی فاصله و ماسک صورت خواهد بود نه اجباری.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de