اسپانیا حداقل درآمد طرح: یک پیروزی و یک شکست تاریخی

اما به عنوان به خوبی به عنوان یک پیروزی آن را نیز بیان یک سیاست و سیاسی شکست. اسپانیا مناطق و ملیت داشته اند قدرت و مسئولیت حفاظت از آسیب پذیرترین برای بیش از سه دهه است. اما و آنها موفق به انجام این کار در یک سیستماتیک نقض حقوق بشر به امنیت اجتماعی و به یک استاندارد مناسب زندگی.

در سال 1978 قانون اساسی تاسیس شده است که تامین اجتماعی باید حفظ شود “برای همه شهروندان (به) تضمین کافی کمک های اجتماعی و منافع در شرایط سختی” (ماده 41). اسپانیا دارای امنیت اجتماعی با بازنشستگی از جمله ویزاهای حقوق بازنشستگی بیکاری و حمایت از دیگر مزایای اقتصادی برای کسانی که به طور موقت قادر به کار به دلایل مختلف. اما بسیاری از مردم رنج می برند بیکاری طولانی مدت کار بسیار مخاطره آمیز شغل و یا به سادگی سمت چپ توسط سیستم. قانون اساسی نیز عطا در مناطق و ملیت های قدرت به راه اندازی مکمل کمک های اجتماعی طرح (ماده 148.1.20) و 17 نفر از آنها پذیرش این مسئولیت مربوطه اساسنامه خود دولت است.

شروع با باسک در سال 1989 و اندلس در سال 1990 هر منطقه ایجاد کرده است به سیستم خود را. اما بزرگ است تنوع بین آنها از نظر پوشش کفایت و مشروط است.

به عنوان دیده می شود در جدول زیر (بر اساس داده ها از 2018) مادرید و کشور باسک دو از ثروتمندترین مناطق با سطوح مشابه تولید ناخالص داخلی سرانه. هنوز با وجود داشتن یک سوم از مادرید جمعیت و نیمی از سطح فقر (6.4 برای 12.3%) باسک طرح می رسد 2.3 بار بیشتر مردم و هزینه های عمومی است 2.6 برابر بیشتر است. باسک برنامه را پوشش می دهد 88 درصد از کسانی که در بیشترین نیاز در مقایسه با 23 درصد در مورد مادرید.

با استثنا از نابارا, La Rioja و باسک اکثریت قریب به اتفاق مناطق ترک کردن نیمی از جمعیت که با معیارهای اقتصادی. به طور کلی متوسط است که فقط 21.33 درصد که بدان معنی است که تقریبا هشت در 10 نفر قادر به دریافت حمایت اقتصادی آنها نیاز دارید. با بیش از 8 درصد از جمعیت کشور حدود 38 درصد از تمام دریافت کنندگان, زندگی در سرزمین باسک, Navarra یا آستوریاس سه منطقه تجمع 43 درصد از تمام اسپانیا هزینه های عمومی در حداقل درآمد.

Spain grid
(منبع: Adrián هرناندز فیدل پیکس و سارا Riscado, “در حال حرکت به سمت عادلانه تر منطقه ای حداقل درآمد طرح در اسپانیا”, | JRC کار مقالات مالیات و اصلاحات ساختاری کمیسیون اروپا, مارس 2020, p. 12).

ریاضت از 2010s ایجاد شده همیشه نیاز بیشتری برای مردم کاهش کمی. اما به دلیل منابع محدود در برخی از موارد و ایدئولوژیک کوری و عدم علاقه به دیگران برای سه دهه منطقه ای مقامات دولتی موفق به تحقق این حق را برای کمک های اجتماعی به رسمیت شناخته شده در ماده 13 منشور اجتماعی اروپا ترک میلیون ها نفر از مردم در پشت.

به دنبال در چاپ کوچک

اجازه دهید ما امیدواریم اسپانیا حداقل درآمد طرح را یک نقطه عطف است. در حال حاضر آن است که خیلی زود به بگویید اگر آن مطابقت خواهد کرد تا انتظارات. تعدادی از مسائل نامشخص باقی می ماند و در مورد.

برای مثال پوشش خودسرانه محدود به افراد بین 23 و 65 سال سن داشتند. مقامات دولتی در مرکز منطقه ای و محلی در سطوح باید به فوریت توسعه واقعا در دسترس و غیر اداری روش. با توجه به شکاف دیجیتال ضروری است برای ایجاد یک سیستم است که توسط آن افراد می توانند این درخواست بهره مندی از خدمات اجتماعی و چهره به چهره. در مورد تجارب در کشورهای دیگر ناظران باید مراقب ممکن است سوء استفاده از تحریم ها و conditionalities. فقط به عنوان مهم موجود در منطقه طرح باید حفظ شود و توسعه یافته برای تکمیل مرکزی جدید بهره مند شوند.

فیل در اتاق است که هیچ یک از این می توانست اتفاق افتاده است بدون Covid-19. اما این نمی تواند عبور هوی و هوس و نه یک شیرین کاری روابط عمومی به سمت چپ متمایل ائتلاف دولت است. جناح راست حزب و افراطی راست بورسی به نظر می رسد بسیار اشتباه است. برخی از رهبران آنها سخن گفته اند در برابر این ابتکار هذلولی با اشاره به علاقه مندی دولت. اما آنها جرات نکرد به رای دادن در برابر آن زمانی که بحث آمد به مجلس در اواسط ماه ژوئن.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>