افزایش سطح آب در سد اتیوپی به ارمغان می آورد خبري به منطقه

توسط: تابناک | منتشرشده: ژوئیه 16 سال 2020 12:43:12 pm

یک نمای کلی از آبی رودخانه نیل به عنوان آن می گذرد از طریق گراند رنسانس اتیوپی سد (GERD) در نزدیکی Guba در اتیوپی عکاس: Eduardo Soteras/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

پر کردن یک مخزن در پشت یک سد اتیوپی در حال ساخت بر روی رودخانه نیل که آیا طبیعت یا دولت عمل بالا بردن تنش با مصر و سودان است.

اتیوپی آب آبیاری و وزیر انرژی Seleshi بکل ذکر شده بود توسط یک دولتی پخش عنوان کرد و گفت: پر کردن مخزن آغاز شده بود قبل از دولت انعقاد یک توافق با همسایگان خود در جریان آب — نظرات که شد به گزارش خبرگزاری بلومبرگ و دیگر رسانه ها. اتیوپی صدای پخش Corp. بعد وجود دارد گفت: یک برداشت در آن گزارش پیش از آن.

“این جریان به مخزن است که با توجه به بارندگی و رواناب بیش از خروج و ایجاد, طبیعی, تجمع,” Seleshi گفت در توییتر. وزیر مشخص نیست که آیا هر یک از سد دروازه بسته شده بود و تماس به تلفن خود را پاسخ داده بودند.

مصر هشدار داده است که عمل یک طرفه توسط اتیوپی به پر کردن 74 میلیارد متر مکعب متر مخزن را تهدیدی برای امنیت منطقه و خود وزارت امور خارجه گفت: این امر به دنبال فوری و رسمی روشن از اظهارات وزیر. سودان آبیاری وزارت گفت: جریان در نیل نشان داد که اتیوپی بسته شده بود سد دروازه.

این گزارش های متناقض و پراکنده پاسخ توسط دولت نشان می دهد که چقدر حساس این مسئله با مقامات پیاده روی یک طناب محکم بین دفاع از حقوق و اعمال محدودیت. در سال 1970 در مصر و سپس رهبر انور سادات تهدید جنگ اگر سد ساخته شده بود. امروز دولت هر چند به مراتب کمتر بوده است متخاصم و متعهد به حل و فصل مناقشه دیپلماتیک.

تحلیلگران کاهش خطر جنگ است.

بدون دستیابی به موفقیت

رودخانه نیل که در مصر اصلی آب شیرین منبع و آن را مخالف هر گونه توسعه آن می گوید باعث می شود تاثیر قابل توجهی به جریان پایین دست — یک موقعیت تکرار سودان. اتیوپی که قصد دارد یک از 6000 مگاواتی نیروگاه برق در این مرکز تأکید کرده است حق خود را برای استفاده از منابع.

یازده روز از مذاکرات میانجیگری توسط اتحادیه آفریقا به پایان رسید شنبه بدون توافق رسیده بودن در سرعت پر شدن 140 متر مخزن عمیق. قبلی تلاشهای میانجیگرانه که شامل ایالات متحده و شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز موفق به دستیابی به موفقیت.

تا کنون اتیوپی “است که به صراحت اعلام کرد که آب های پشتیبان در پشت سد است که با توجه به باقی مانده رسانه های بسته” گفت: ویلیام Davison بین المللی بحران گروه تحلیلگر ارشد اتیوپی. “بدون در نظر گرفتن این مسئله از اول پر کردن مخزن نباید منحرف اتیوپی و سودان و مصر از خود ضروری وظیفه: به خاطر صحبت کردن در جهت پیدا کردن سازش در برجسته حوزه اختلاف نظر است.”

اتیوپی متعهد تعهد خود را به بحث بیشتر است. سودان آب و آبیاری وزارت نامیده می شود برای اتحادیه آفریقا تلاش ها برای حل و فصل اختلاف به ادامه

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>