توسط: تابناک | به روز شده: 13 ژوئن 2020 2:20:17 pm

Justin Trudeau in quarantine; نخست وزیر جاستین ترودو گفت: بررسی این حادثه توسط Alberta مقامات باید باز و شفاف و اذعان کرد که بسیاری از سیاه و بومی کانادایی احساس نمی امن در اطراف پلیس.(رویترز)

نژادی آشفتگی است که گریبانگیر ما است و باعث کانادا به عموم مقابله با آن کاستی های خود در درمان گروه های اقلیت توسط پلیس و مقامات دیگر.

در برابر پس زمینه از تظاهرات در سراسر شمال امریکا بیش از مرگ جورج فلوید کانادا طولانی ترین ایستاده نژادی خط گسل — درمان خود مردم بومی — پشت سر هم به نمایش همانطور که از ظاهر خشونت آمیز دستگیری برجسته برای اولین بار سازمان ملل رهبر.

این فیلم نشان داد Royal Canadian Mounted Police افسران مقابله و مشت زدن آتاباسکا Chipewyan اول ملت رئیس Allan آدم در فورت مکمورری, آلبرتا, در طول یک اختلاف در مورد منقضی شده پلاک. آدم می تواند دیده می شود خونریزی از چهره او را به عنوان رهبری دور توسط افسران. او به اتهام مقاومت در برابر دستگیری و آزار یک افسر پلیس است. وکیل او در حال حاضر به دنبال به اتهامات ماند بر این اساس است که حقوق او نقض شده چون از نژاد او.

نخست وزیر جاستین ترودو گفت: بررسی این حادثه توسط Alberta مقامات باید باز و شفاف و اذعان کرد که بسیاری از سیاه و بومی کانادایی احساس نمی امن در اطراف پلیس. او گفت که او مطرح در طول یک هفته تماس با این کشور premiers و او را نگاه تغییرات برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه در آینده است.

“نژادپرستی نظاممند مسئله حق در سراسر کشور و در همه نهادها از جمله در همه ما نیروهای پلیس از جمله در RCMP” ترودو گفت.

مشکل تاریخچه

این ویدئو از آدم بازداشت و پس از یک هفته که در آن هزاران کانادایی در شهرستانها در سراسر کشور راهپیمایی برای نشان دادن همبستگی خود را با ایالات متحده شد. این فیلم نیز در خدمت به تاکید است که در کانادا به مراتب از سیستم ایمنی بدن به نژادی نزاع از آن همسایه به جنوب و مشکلات خاص خود را در انجام ندادی.

در آینه ای از مسائل است که باید محور آمریکا معترضان به خیابان های کانادا پخش Corp. تحقیقات در سال 2018 یافت که سیاه و بومی مردم نامتناسب قربانیان کشنده برخورد با پلیس است. مهاجرت و مذهبی تفاوت شده اند یک منبع از جنگ است. کبک رو یک واکنش بیش از یک سیاست است که محدود سنتی مسلمان چهره پوشانده اند. در سال گذشته معروف هاکی گوینده همین گیلاس اخراج شد بیش از نظرات در مورد مهاجران است که بسیاری به نام نژادپرست است.

اما شاید هیچ نژادی مسئله در کانادا است دردناک به عنوان مشکل تاریخ mistreating گروه های بومی. در سال گذشته فدرال تحقیقات نشان داده است که این کشور تا به حال “سرسام آور نرخ” خشونت علیه زنان بومی و دختران به دلیل “مداوم و عمدی” نقض حقوق بشر و سوء استفاده.

موضوع بومی کنترل خود را از سرزمین های سنتی — مشترک flashpoint در مذاکرات بیش از منابع پروژه های مانند ورود به سیستم, توسعه نفت و خطوط لوله — منفجر شد به یک سری از تظاهرات که مسدود شده راه آهن در اوایل سال جاری پس از دستگیری برخی از اولین ملل معترضان در بریتیش کلمبیا.

“این سیستمیک تبعیض و نژاد پرستی شده است در اینجا برای صدها سال گفت:” لورن ویتمن رئیس جمهور بومی زنان انجمن کانادا. “آن پرداخته و آن را به خطاب در حال حاضر.”

ویتمن به نمرات ضعیف به کانادا در تلاش برای اصلاح این مشکلات است. حتی دولت ترودو که جهانی تصویر به عنوان یک “بیدار” رهبر و ساخته شده است که آشتی با مردم بومی یک کلید تخته اش 2015, کمپین نتوانسته است به اندازه کافی اقدام, او گفت:. برخی از محافظه کاران تمسخر ترودو تلاش ها با تماس به او ‘Apologizer-in-Chief.’

نشانه هایی وجود دارد که برخی از نهادهای دولتی در حال تغییر به عنوان یک نتیجه از تظاهرات اخیر — از جمله یک زن و شوهر از دیرینه سیاست های ساخته شده است که آن را دشوار است به درستی تجزیه و تحلیل نژادی و بی عدالتی است.

انتاریو آژانس که پروب پلیس حوادث و سوء شناخته شده به عنوان ویژه تحقیقات واحد گفت: در این هفته از آن آغاز خواهد شد جمع آوری مبتنی بر نژاد داده است. واحد قبلا جمع آوری شده تنها سن و جنس از افراد درگیر در حوادث که منجر به آسیب جدی و مرگ و یا تجاوز جنسی.

در این کشور آمار ملی انگلیس در آژانس نیز گفت: آن آغاز خواهد شد جمع آوری نیروی کار داده در مسابقه با آن گزارش ماه ژوئیه آوردن آن را در خط با همتای آمریکایی که به مدت طولانی انجام شده است. آمار کانادا ماهانه نیروی کار بررسی در حال حاضر نیست پیگیری شرایط استخدامی توسط visible-اقلیت وضعیت ساخت آن را دشوار برای تعیین چگونه اقتصادی اختلالات مانند Covid-19 مؤثر هستند سیاه و سفید کانادایی و گروه های دیگر. این بررسی شامل اطلاعات در مهاجران و بومیان کانادایی است.

“ما می دانیم که وجود دارد unfairnesses در سیستم های ما” ترودو گفت: در اوایل این هفته. “فقط آن را واقعا سخت به تغییر و آنچه در آن طول می کشد یک شناخت و تمایل به ایجاد این تغییرات است. که دقیقا همان چیزی است که ما نیاز به شروع به انجام به عنوان یک کشور است.”

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de