لهستانی انتخابات ریاست جمهوری مجموعه ای می تواند شرایط را برای روابط اتحادیه اروپا و داخلی در دستور کار

توسط: رویترز | ورشو | منتشر شده در تاریخ: 28 ژوئن 2020 8:46:18 am اگر هیچ نامزد برنده بیش از 50 درصد

توسط NEWSATROPAT در 8 تیر 1399
توسط: رویترز | ورشو | منتشر شده در تاریخ: 28 ژوئن 2020 8:46:18 am
اگر هیچ نامزد برنده بیش از 50 درصد از آرای این دو با بزرگترین سهم را در رقابت در دور دوم در جولای 12. (AP Photo/Sami Sokolowski)

لهستان دارای نزدیک-مبارزه انتخابات ریاست جمهوری در روز یکشنبه است که می تواند تغییر شکل آن ارتباط تنش با اتحادیه اروپا و تعیین ملی قانون و عدالت (PiS) دولت توانایی پیشرفت در آن لحاظ اجتماعی محافظه کار در دستور کار است.

وقت آندره Duda, 48, عهد کرده است به یک نگهبان PiS اقتصادی برنامه که شامل سخاوتمندانه هزینه های اجتماعی و خود را متعهد به حفاظت از ارزشهای سنتی خانواده در عمدتا کاتولیک کشور است.

"ما نمی بینیم همان استاندارد زندگی در اروپای غربی و این چیزی است که من می خواهم برای رسیدن به" Duda گفت: در جنوب غربی شهر Rybnik روز جمعه در یکی از آخرین مبارزات انتخاباتی متوقف می شود قبل از انتخابات با تاخیر هفت هفته به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

یک PiS متحد Duda را رد کرده است برخی از غربی تأثیرات جنسی از جمله برنامه های آموزش و پرورش است که او می گوید می تواند تداوم "همجنسگرایان ایدئولوژی" است که او معتقد است که بدتر از کمونیسم.

اصلی خود را رقیب میانه ورشو شهردار Rafal Trzaskowski همچنین 48 به دنبال ارائه مترقی جایگزین امیدوار کننده برای مبارزه با لهستان را از انزوا در اتحادیه اروپا پس از پنج سال جنگ بین دولت و بروکسل است.

پس PiS به قدرت رسید در سال 2015, کمیسیون اروپا, اتحادیه اروپا اجرایی راه اندازی کرده است یک اقدام بی سابقه اقدام قانونی علیه ورشو زیر انتقاد است که لهستان اخلال هنجارهای دموکراتیک توسط politicising آن دادگاه است.

به عنوان شهردار Trzaskowski پیشنهاد کرده است که آموزش های جنسی برنامه در خط با سازمان بهداشت جهانی توصیه هایی برای مدارس یک حرکت انتقاد توسط PiS به عنوان تلاش برای sexualise کودکان است.

مراکز رای دهی باز در 7.00 صبح (0500 به وقت تهران) و در 9.00 بعد از ظهر زمانی که اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد. اگر هیچ نامزد برنده بیش از 50 درصد از آرای این دو با بزرگترین سهم را در رقابت در دور دوم در جولای 12.

لهستان تحمیل یک "انتخابات سکوت" با شروع از نیمه شب روز قبل از انتخابات که ممنوعیت بحث در مورد نظر سنجی و مبارزه.

لهستان در انتخابات ریاست جمهوری حمل برخی از مسئولیت ها در دفاع و امور خارجه و همچنین حق وتو قانون است.

اگر Duda نتواند به امن یک دوم و پنج سال دستور جانشین او می تواند مانع دولت توانایی تعمیق آن عدالت اصلاحات توسط vetoing قوانین و یا امتناع از معرفی قضات برداشت توسط PiS متحدان.

این امر به احتمال زیاد سوخت تنش در PiS' شکننده ائتلاف پارلمانی و می تواند نیروی دولت نخست وزیر Mateusz Morawiecki به حکومت به عنوان یک اقلیت کابینه. اولیه انتخابات را نمی توان رد کرد.

نه دیگر نامزدها رقابت از جمله مستقل کاتولیک روزنامه نگار Szymon Holownia, چپ رابرت Biedron – لهستان برجسته ترین سیاستمدار همجنسگرا و کریستوف Bosak از راست کنفدراسیون ،

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن