بیش از 80 کشته در اتیوپی ناآرامی بیش از خواننده قتل

بیش از 80 نفر کشته در ناآرامی ها در اتیوپی پس از یک خواننده محبوب به ضرب گلوله کشته شد مرده این هفته دولت-اجرای اتیوپی پراکنی می گوید. او به خاک سپرده شد در روز پنج شنبه در میان تدابیر شدید امنیتی.

مرگ گزارش روز چهارشنبه با استناد به پلیس در Oromia منطقه به دنبال کشتار Hachalu Hundessa در روز دوشنبه. او شده است یک عمدهای در تظاهرات ضد دولتی که منجر به یک تغییر در رهبری در سال 2018 است. خشونت از جمله سه بمب انفجار و پس از مرگ او در پایتخت, آدیس آبابا.

تبلیغات

ناآرامی شمار یک چالش عمده برای نخست وزیر Abiy احمد که در زمان قدرت در سال 2018 و معرفی گسترده اصلاحات سیاسی. خواننده کشتار بیشتر افزایش تنش ها پس از, دولت به تازگی با تاخیر ملی انتخابات با استناد به این بیماری همه گیر کوروناویروس.

Abiy در روز پنج شنبه گفت که دولت انجام خواهد داد هر چه طول می کشد برای بازگرداندن آرامش در اتیوپی و متهم عاملان این خواننده را کشته و از تلاش برای کشتن این کشور نیز هست. ما خواهد آمد از این نخست وزیر گفت: اشاره دارد می تواند لینک کلیک کنید برای کشتن فرمانده ارتش در سال گذشته و پرتاب نارنجک در یکی از تظاهرات ها در سال 2018 است.

تبلیغات

پلیس اواخر روز چهارشنبه گفت: سه نفر دستگیر شده بود در مرگ این خواننده که به خاک سپرده شد در زادگاه خود از امبو. خود را از خدمات انجام شده در تلویزیون ملی.

خلق و خوی باقی مانده تنش و ترس در آدیس آبابا به عنوان برخی از ساکنان تشکیل حفاظت گروه به دفاع از اموال خود را از خرابکاری. صدها خودرو در این هفته بوده است سوخته و یا آسیب دیده است. خیابان های مرکز شهر تا حد زیادی خالی از کامیون های آتش نشانی و آمبولانس.

تبلیغات

اینترنت و تلفن همراه خدمات داده ها باقی می ماند قطع در اتیوپی به عنوان گروه های حقوق بشر نگرانی در مورد محدودیت. خاموش است “ساخته شده آن را غیر ممکن است برای دسترسی به اطلاعات در آن کشته و زخمی در تظاهرات” دیده بان حقوق بشر گفت.

دستگیری دیگر این هفته شامل است که به خوبی شناخته شده اورومی فعال Jawar محمد و بیش از 30 حامیان.
بازداشت مخالفان “می تواند یک فرار وضعیت حتی بدتر” دیده بان حقوق بشر گفت. Abiy دیده است خود دولت اصلاحات فراگیر به چالش کشیده به عنوان شل شدن فضای سیاسی باز راه را برای قومی و دیگر نارضایتی های پیشرو در برخی از موارد مرگبار intercommunal خشونت است.

Abiy زودتر نام خواننده کشتن یک “تراژدی” و اعلام کرد که “دشمنان ما موفق نخواهد شد”.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de