توسط: PTI | کاتماندو | به روز شده: 18 ژوئن 2020 1:35:36 pm

Nepal new map, Nepal map, Nepal map bill, Nepal map bill passed, Nepal Assembly, Nepal Assembly map bill, Nepal Assembly map bill passed, World news, Indian Express نپال وزیر خارجه Pradeep Gyawali امتیاز به یک نقشه از نپال طی مصاحبه ای با آسوشیتد پرس در نپال روز شنبه, ژوئن 9 سال 2020 است. (AP Photo/Niranjan Shrestha)

نپال شورای ملی در روز پنج شنبه به اتفاق آرا تصویب متمم قانون اساسی لایحه برای به روز رسانی این کشور سیاسی و اداری نقشه شامل هند سرزمین.

هند به عنوان نامیده غیرقابل دفاع “مصنوعی بزرگ شدن” از ادعای ارضی با نپال پس از آن مجلس در روز شنبه با تصویب قطعنامه ای جدید در نقشه سیاسی این کشور شامل مناطق که هند حفظ متعلق به آن است.

مجلس ملی یا مجلس شورای نپال مجلس به اتفاق آرا تصویب متمم قانون اساسی, لایحه ارائه برای گنجاندن این کشور را به نقشه سیاسی ملی خود را علامت.

این لایحه به تصویب رسید با تمام 57 اعضای حاضر و رأی خود را به نفع.

روابط بین دو کشور تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 متر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه.

نپال اعتراض به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق قلمرو آن است. روز بعد نپال با نقشه جدید نشان Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura به عنوان آن سرزمین.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de