نپال مجلس جلسه آغاز می شود; به احتمال زیاد به تصویب لایحه به ترسیم نقشه سیاسی

توسط: PTI | کاتماندو | به روز شده: 13 ژوئن 2020 4:30:33 pm

nepal pm k p sharma oli

نخست وزیر K P Sharma Oli در اوایل این ماه گفت که دولت او به دنبال یک راه حل برای Kalapani موضوع از طریق تلاش های دیپلماتیک و گفت و گو بر اساس حقایق تاریخی و اسناد و مدارک. (عکس)

نپال مجلس جلسه ویژه آغاز شد و در روز شنبه برای بحث در مورد یک کلید اساسی متمم لایحه ای که توسط دولت به تجدید نظر این کشور در نقشه سیاسی تخمگذار ادعا می کنند بیش از استراتژیک در زمینه های کلیدی از Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura در امتداد مرز با هند است.

مجلس نمایندگان باز بحث و گفتگو در اصلاحیه لایحه ای که قرار داده خواهد شد برای رای گیری پس از مذاکرات بیش از, در این رابطه گفت: در مجلس Rojnath Pandey.

او گفت: خانه کار کرده است برای قرار دادن این لایحه برای رای دادن در روز شنبه.

حمایت از این لایحه است که برخی به مخالفت کنگره نپال و Janata Samajwadi پارتی-نپال قول داده اند که بازگشت به لایحه دولت برای اصلاح برنامه 3 قانون اساسی به روز رسانی ملی آرم با ترکیب جدید نقشه منابع گفت.

نظر | نپال به عنوان رنگ خود را به یک گوشه در Kalapani مسئله هند باید بادقت

این لایحه خواهد شد تایید شده از طریق یک اجماع ارشد وزیر گفت PTI.

اکثریت دو-سوم از 275 عضو مجلس مورد نیاز است به تصویب این لایحه است.

هنگامی که این لایحه تصویب شده توسط مجلس به آن ارسال خواهد شد به شورای ملی که در آن آن را تحت یک روند مشابه است.

NA خواهد شد که به قانونگذاران 72 ساعت به حرکت اصلاحات در برابر این لایحه مقررات ،

پس از شورای ملی می گذرد این لایحه خواهد شد به رئیس جمهور برای احراز هویت و پس از آن این لایحه خواهد بود گنجانیده شده در قانون اساسی است.

در ژوئن 9, مجلس به اتفاق آرا تایید یک پیشنهاد در نظر گرفتن این لایحه را به هموار کردن راه برای تایید نقشه های جدید.

دولت در روز چهارشنبه با تشکیل یک nine-عضو تیم از کارشناسان به جمع آوری حقایق تاریخی و شواهد مربوط به این منطقه است.

بخوانید | پس از لایحه در نقشه جدید نپال و هند می گوید: اجازه دهید خارجی Secys بحث حتی اگر جلسه مجازی

دیپلمات ها و کارشناسان مورد سوال حرکت دولت چرا درخواست نیروی کار تشکیل شد که نقشه در حال حاضر منتشر شده و تایید شده توسط کابینه.

روابط بین هند و نپال تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 کیلومتر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه.

نپال در واکنش به شدت به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق خاک نپال. هند با رد این ادعا تصریح می کند که جاده را به طور کامل در داخل خاک خود است.

نپال در ماه گذشته منتشر شد و تجدید نظر سیاسی و اداری نقشه کشور تخمگذار ادعا می کنند بیش استراتژیک مناطق کلیدی. هند نگهداری شده است که این سه حوزه متعلق به آن است.

هند sternly خواسته نپال به توسل به هر گونه “مصنوعی بزرگ شدن” از ادعاهای ارضی پس از کاتماندو منتشر شد, نقشه جدید.

نخست وزیر K P Sharma Oli در اوایل این ماه گفت که دولت او به دنبال یک راه حل برای Kalapani موضوع از طریق تلاش های دیپلماتیک و گفت و گو بر اساس حقایق تاریخی و اسناد و مدارک.

“ما به عقب بر گردیم به زمین اشغال شده توسط هند از طریق برگزاری یک گفت و گو” Oli گفت: در حالی که در پاسخ به سوالات در مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de