نپال مجلس مجلس به اتفاق آرا تصویب لایحه ترسیم نقشه سیاسی که شامل هند مناطق

توسط: PTI | کاتماندو | به روز شده: 13 ژوئن 2020 6:06:57 pm

india nepal map, india nepal border, nepal political map, nepal new map, Lipulekh, Kalapani, Limpiyadhura, nepal parliament session, indian express نخست وزیر K P Sharma Oli در اوایل این ماه گفت که دولت او به دنبال یک راه حل برای Kalapani موضوع از طریق تلاش های دیپلماتیک و گفت و گو بر اساس حقایق تاریخی و اسناد و مدارک. (عکس)

نپال مجلس در روز سه شنبه به اتفاق آرا رای به اصلاح قانون اساسی برای به روز رسانی این کشور را به نقشه سیاسی تخمگذار ادعا می کنند بیش از استراتژیک در زمینه های کلیدی از Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura در امتداد مرز با هند است.

عمده احزاب مخالف از جمله کنگره نپال (NC) Rastriya Janata Party-نپال (RJP-N) و Rastriya Prajatantra حزب (RPP) رای به نفع دولت لایحه ای را برای اصلاح برنامه 3 قانون اساسی به روز رسانی ملی آرم با ترکیب جدید جنجالی نقشه.

دو سوم اکثریت لازم بود در 275 عضو مجلس نمایندگان یا مجلس به تصویب این لایحه است.

در ژوئن 9, مجلس به اتفاق آرا تایید یک پیشنهاد در نظر گرفتن متمم قانون اساسی لایحه به هموار کردن راه برای حمایت جدید در نقشه سیاسی میان مرز ردیف با هند است.

در حال حاضر این لایحه خواهد شد به شورای ملی که در آن آن را تحت یک روند مشابه است. حاکم نپال و حزب کمونیست دستورات دو سوم اکثریت در مجلس ملی است.

توضیح داد: فیلم جدید هندی جاده به Lipu Lekh نپال تظاهرات و منطقه اهمیت استراتژیک

NA خواهد شد که به قانونگذاران 72 ساعت به حرکت اصلاحات در برابر این لایحه مقررات ،

پس از شورای ملی می گذرد این لایحه خواهد شد به رئیس جمهور برای احراز هویت و پس از آن این لایحه خواهد بود گنجانیده شده در قانون اساسی است.

دولت در روز چهارشنبه با تشکیل یک nine-عضو تیم از کارشناسان به جمع آوری حقایق تاریخی و شواهد مربوط به این منطقه است. دیپلمات ها و کارشناسان مورد سوال حرکت دولت چرا درخواست نیروی کار تشکیل شد که نقشه در حال حاضر منتشر شده و تایید شده توسط کابینه.

روابط بین هند و نپال تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 کیلومتر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه.

بخوانید | پس از لایحه در نقشه جدید نپال و هند می گوید: اجازه دهید خارجی Secys بحث حتی اگر جلسه مجازی

نپال در واکنش به شدت به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق خاک نپال. هند با رد این ادعا تصریح می کند که جاده را به طور کامل در داخل خاک خود است.

نپال در ماه گذشته منتشر شد و تجدید نظر سیاسی و اداری نقشه کشور تخمگذار ادعا می کنند بیش استراتژیک مناطق کلیدی. هند نگهداری شده است که این سه حوزه متعلق به آن است.

هند sternly خواسته نپال به توسل به هر گونه “مصنوعی بزرگ شدن” از ادعاهای ارضی پس از کاتماندو منتشر شد, نقشه جدید.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>