طبقه متوسط پوپولیسم در اوکراین: به دنبال “مردم واقعی”

در ماه ژوئن امسال یک سیل عظیم منجر به تخریب چندین خانه ها و جاده ها در غرب اوکراین و همچنین به عنوان از دست دادن زندگی های مختلف. فاجعه بدستآمده کمتر از همدلانه پاسخ در اوکراین در حوزه عمومی. مکرر در واکنش به این خبر شده است به سرزنش قربانیان که گفته می شود باعث این فاجعه با قطع درختان یکهو. “آنها مردم محلی شده است مطالب با این وضعیت برای بسیاری از سال آنها تمام شده است فعال یا غیر فعال شرکت کنندگان در این ویرانی. در این وضعیت وجود دارد هیچ نقطه ای در تماس با دولت در مورد سیل شسته جاده ها و تخریب روستاها می گوید:” این وبلاگ که خلاصه نگرش بخش قابل توجهی از اینترنت اوکراین.

در واقع این واکنش آمد در چندین بحث های مشابه. همان تن همراه اخیر تحقیق چگونه شرکت های غربی مانند IKEA استفاده غیر قانونی قطع چوب از Carpathians. بسیاری از مردم احساس لازم را برای تبرئه برندها – بت توسط طبقه متوسط اوکراین به عنوان نمادهای اروپایی خوب زندگی – مسئولیت. آنها تأکید بر نقش مقامات محلی و از همه مهمتر “ساده مردم” در جالب علامت نقل قول. به همین ترتیب رئیس ولدیمیر Zelenskyi خود را با استفاده از استعداد قابل توجه رزونانس وتر در, به تازگی نفوذ اوکراین رانندگان کامیون چت گروهی به منظور سرزنش کردن آنها برای استفاده از نقاط ضعف برای جلوگیری از پرداخت عوارض به صورت غیرمنتظره باری – به جای سرزنش “سیستم” و انتزاعی “مقامات فاسد”. و در نهایت زمانی که غرب اوکراین بود خفگی در آتش سوزی جنگل ها در اوایل سال جاری برجسته ملی روزنامه نگار اشاره کرد که “از آن است که جمعیت اوکراین که نمی گه در مورد خود کشور که اصلی خرابکار” در سوزاندن علف خشک.

این لهجه در فرد “آژانس” به عنوان “ساختار” دیده می شود می تواند به عنوان یک خوش آمدید اصلاح به طور پیش فرض پس از شوروی اپتیک غیر سیاسی است که در آن “مردم عادی” ناتوان در برابر قادر مطلق “مقامات”. آن می تواند حتی درک به عنوان یک پادزهر سالم به پارانوئید جستجو برای نشانه های از روسیه “جنگ هیبرید” به توضیح هر گونه مشکل.

اما نتایج عملی این گفتمان به دور از توانمند سازی اوکراین را تحت سلطه کلاس و یا ترویج انتقادی اجتماعی تجزیه و تحلیل. به جای آن منجر به به طور مداوم بدنام کردن “مردم” و معکوس ارزش این مفهوم به طور سنتی احترام در جریان اصلی روایت.

خشم در برابر مردم

اوکراین عمومی (persian) پر است از اتهامات علیه “مردم” که تخلیه زباله های خود را در بیابان و یا خود را گسترش آپارتمان بالکن تحریف نمای از مسکن بلوک. کلاس های پایین تر نیز به جرم “فساد” در این دیدگاه یعنی سوء استفاده از صندوق رفاه.

این موقعیت به تازگی در جزئیات گذاشته شده توسط Halyna Tretyakova که برش زدن دندان های خود را در صنعت بیمه قبل از رفتن سیاست های اجتماعی کمیته در پارلمان اوکراین. جامعه با توجه به Tretyakova دارای دو سازنده انواع انسان – hard-working “patricians” و “رزمندگان”. بقیه جامعه تمایل به ادعای منابع که آن را لزوما سزاوار درآوریم خوب را از خیریه کنندگان برای بی قید و شرط حقوق. ملی-لیبرال و روشنفکران در واکنش بیشتر پرستانه به Tretyakova سخنرانی, جداسازی خاص “بحث برانگیز” عبارات “خارج از متن گرفته” اما حمایت از کلی تراست.

50050733587_a55764fa57_c.jpg
CC توسط SA 2.0 خراب.تبعید / فلیکر. برخی از حقوق این سایت متعلق به

سنگین اخلاق تمایل از این نخبگان گفتمان طولانی غالب در اوکراین کسب و کار مطبوعات شبیه ویکتوریا و رسوم و آزادیخواه اصول آین رند (که اتفاقا بسیار محبوب در اوکراین). این “اخلاق آنارشیسم” از اوکراین روشنفکران سیستماتیک منجر به توجیه غالب در هر جنگ است. بنابراین اوکراین بحث ضد نژادپرستی تظاهرات در آمریکا تا به حال عجیب و غریب تمایل به تمرکز به طور نامتناسبی در تجزیه و تحلیل برده آفریقایی بازار در اوایل دوره مدرن. (محافظه کاران که رد فعلی جنبش اجتماعی احساس می کنید مهم است که به نقطه ای است که اروپایی ها نمی شکار آفریقایی شخصا و که در آن نخبگان محلی و مسلمان معامله گران که به بردگی گرفته شده و آنها را در وهله اول.) این ممکن است به نظر می رسد بی ربط به هر دو طرف بحث در ما اما پس از فروپاشی شوروی فکری احساس می کند بیشترین نیاز را از نظر اخلاقی توجیه روشنفکر اروپایی/آمریکایی موضوع با آنها او را شناسایی و در نتیجه خود را توجیه کند.

اوکراین بحث و گفتگو در مورد مدل تنظیم کار جنسی سازمان یافته در مقایسه با شیوه ای: قوی عاطفی رد نوردیک مدل که criminalises مشتری ممکن است برای انجام دقیقا با آن عواقب اخلاقی – آن را به عنوان uproots سنتی اخلاقیات این رویکرد pathologises طرف مقابل است که به طور معمول نر و غالب است.

سیاست از خشم

این demophobic نگرش اوکراین روشنفکران را می توان به راحتی در زمینه 2019 انتخابات که وارد یک جمعی تروما در این گروه اجتماعی است. طولانی تغذیه ادعا می کند از “روشنفکران سنتی” به رهبری و نمایندگی از اوکراین محبوب کلاس تخریب شد در عرض چند هفته پس از رییس جمهور پترو پوروشنکو (و آنها را حمایت گسترده) به سختی شکست خوردند در مسابقه در برابر ولدیمیر Zelenskyi که به دست آورد بی سابقه 73 درصد آرا.

در پی این رنجش “رهبران افکار عمومی” خود را بدون عمومی و ایجاد هویت جمعی از “25 درصد” – دانا و مسئول اقلیت که می داند بهتر از ساده لوح جمعیت. این اخروی ادراک و اخلاق از این گروه به تازگی خلاصه نویسنده Oleksandr Irvanets: “اما ما باید برای حفظ زندگی در کنار آنها. به صبر اعتقاد به تغییر برای بهتر. و برای درمان آنها را به عنوان برادران و خواهران ما را جاهل و ضعیف فکر آنهایی که. این چیزی است که آنها هستند. داشتن احساس کردند که اکثریت هستند که آنها در حال حاضر در جامعه ما برادران و خواهران را تبدیل به تنها بیشتر خود را متقاعد عدالت قبل از انتخاب خود را. این است که وضعیت امروز است.”

PA-42461913.max-760x504.jpg
(c) Yaghobzadeh رافائل/ABACA/ABACA/PA تصاویر. تمام حقوق محفوظ

اوراد در مورد نادان توده ها که از دست داده اند و حس اجتماعی گرایش بنابراین فراوان در رسانه های اجتماعی و وبلاگ ها. اوکراین روشنفکران سوگوار خود سرنوشت, ارائه خود را به عنوان “جامعه مدنی” است که تبدیل به افزونه جدید پوپولیستی قرارداد اجتماعی. “ناگهان نه مسئولین و نه مردم نیاز به جامعه مدنی. مقامات به آن نیاز نیست به دلیل Maidans و خطر مداوم نظارت [جامعه] مردم به آن نیاز نیست به دلیل احساس عدم اطمینان و تحول در دوره اصلاحات و نوسازی آن نه نیاز دارد و نه می فهمد” نویسنده آندری بندار نظرات.

جالب اینجاست که این نخبگان موضع اوکراین ملی گرایان و لیبرال ها به ارمغان می آورد آنها را نزدیک به proverbially نخبگان روسی لیبرال و روشنفکران است که تشکیل خود را با اهریمنی محبوب کلاس حداقل از اوایل 1990s. در روسیه تدریجی انحلال تاریخی, بلوک میان روشنفکران و “مردم” منجر به ظهور گرایان که ادعا شعارهای پوپولیستی.

در اوکراین ناسیونالیسم همواره در حال حاضر در این بلوک حفاری به جای تقسیم آن است. مفهوم مردم به حاکمیت شده است بسیار مهم است ایفای نقش پیشرو در توجیه از ایجاد دولت مستقل در سال 1991 در مبارزات سیاسی از 1990s و 2000s اولیه در انقلاب نارنجی سال 2004 و مهمتر از همه در میدان اروپا 2013-2014. داده های اخیر فشرده عاشقانه از آینده “25%” با ایده رایگان و عاقلانه مردم و همچنین ژنرال “پوپولیستی” غرایز به طور سنتی رایج در Ukrainan حوزه عمومی است در مواجهه با زیر سوال: چرا و چگونه دقیقا این نخبگان به نوبه خود می گیرد ؟

ضد پوپولیستی پوپولیسم

من استدلال می کنند که با وجود همه چیز را در بالا تبدیل به نخبه گرایی است در واقع اتفاق افتاده است و این که “مردم” باقی مانده است یک منبع کلیدی توجیهی برای اوکراین روشنفکران. آنچه در حال تغییر است معنای “مردم” برای مارک های مختلف از populists.

برای درک این demophobic پوپولیسم یکی می توانید با خواندن این مقاله از Ulas Samchuk یک collaborationist writer است که ویرایش یک روزنامه در طول اشغال آلمان از اوکراین در 1940s. متن به نام “مردم و یا اراذل و اوباش” بود approvingly ذکر شده توسط اوکراین “ضد پوپولیستی” روشنفکران در اوایل هفته از سال 2020 به عنوان پاسخ به ولدیمیر Zelenskyi تلویزیونی در سال جدید بیان که شک و تردید در اهمیت نمادین سیاست تاریخ و زبان بسیار گرامی توسط روشنفکران.

در سال 1941 مقاله Ulas Samchuk تساوی یک تمایز بین پست اراذل و اوباش که برای مراقبت نه ریشه و نه هویت و مردم شریف که فضائل دروغ مخالف است. در یک ورید مشابه کسانی که نقل قول Samchuk امروز ادعا نمی کند که این مردم اوکراین هستند “باطل” را به عنوان چنین است. در مقابل آنها ستودن اما حاضر به اذعان همه ساکنان این کشور به عنوان “مردم واقعی”. از این رو در همه جا علامت نقل قول در اطراف این اصطلاح در این متون است.

آنچه که اجازه می دهد تا یک به شمارش در میان “مردم” در این گفتمان? اولین و مهمترین چه وفاداری به میدان نهایی رویداد که در طی آن مردم اوکراین تشکیل خود را و آشکار خود را به جهان تجلی از اوکراین روشنفکران.

Oleksandr Irvanets صحبت می کند و دوباره: “برای ایجاد حداقل برخی از مثبت وزنه, این روزها اغلب لحظات به یاد زمانی که مردم اقدامات یک افتخار از آن است. نارنجی میدان از سال 2004 آواز [سرود ملی] در یک میلیون-قوی هماهنگ گروه کر. میدان از 2013-14, پوشش داده شده با دود سرد و تاریکی مصمم و مسلح با خفاش های چوبی و پوست را در برابر [پلیس ضد شورش] در دنده کامل. سپس یکی واقعا بر این باور بودند که مردم حقیقت را می دانم, و در حال انتخاب راه حق. امروز این اعتقاد است نه به طور کامل ناپدید شد اما از آن شده است و اساسا متزلزل است.”

تعداد این افراد یعنی کسانی که “دانستن حقیقت” منقبض شده به طور چشمگیری در Irvanets’ اما این یک فرایند برگشت پذیر. مدتها در انتظار اخبار درباره سقوط محبوب تصویب Zelenskyi باعث محبوب بلاگر به تفسیر آن را به عنوان اثبات این مردم عقل ،

PA-41826818.width-800.jpg
رئیس جمهور سابق پترو پوروشنکو | (c) SOPA تصاویر/SIPA ایالات متحده آمریکا/PA تصاویر. تمام حقوق محفوظ

یک مطالعه اخیر مورد تجزیه و تحلیل منطق ناسیونالیسم اوکراینی پس از 2013-2014 میدان که ترکیبی از “مدنی” و “قومی” صفات لطف شناور تعریف از “ملت” در اوکراین است. اما در پشت این اظهارات مدنی شمول یکی می بیند جدید منحصر به فرد تمایز بین “آگاهانه شهروندان فعال” و “منفعل بردگان”.

این تفاوت نفوذ “مترقی” دستور کار ملی اوکراین لیبرال به عنوان مثال ساخت گنجاندن همجنسگرایان+ مشروط سیاسی انحصاری معیارهای. یک مثال تازه این نگرش را می توان در وبلاگ از Uliana Suprun اوکراین ما به دنیا و وزیر بهداشت سابق که به دست آورده به یاد وضعیت اصلاح طلب در میان “مترقی دموکرات”. در پست او رنگ شاعرانه تصویر از “دو پدران [زندگی در آمریکا] که فرزند خود را به کلیسای, آموزش زبان اوکراینی و فرهنگ بخشی از جامعه که در آن هر کس می پذیرد خانواده خود را”. وطن سلب مسئولیت کافی نیست برای Suprun و او توضیح می دهد که این خانواده دوست و مراقبت توسط مادر بزرگ او که متولد شد و در بین دو جنگ جهانی گالیسیا در شرکت ملی اوکراین مبارزه مسلحانه در طول جنگ در معرض خطر زندگی خود را در دست شوروی سابق سرویس های امنیتی و مجبور به فرار از اتحاد جماهیر شوروی. همجنسگرایان+ افرادی که از لحاظ سیاسی خنثی و یا کسانی که برای مثال پشتیبانی حرفه ای-مخالفان دولت روسیه به سختی می تواند در حمایت از این “دور لیبرال” بخش از جامعه مدنی اوکراین.

اغلب زبان تاکید شده است به عنوان یک معیار مهم اما در بسیاری از موارد آن می ایستد به عنوان یک پروکسی برای کلاس و “civilisational” متعلق به جای به عنوان یک خودمختار ارزش. این نگرش است که نمونه در اخیر متن توسط شومن Antin Mukharskyi که “انتخاب کرده است اوکراین راه را آگاهانه در بزرگسالی”. او توضیح می دهد که این انتخاب توسط خود زندگی اولویت برای خود متکی “با کیفیت بالا اقلیت” بیش از “فکری تخریب اکثریت” با “شیرخواران و وابسته روانی نوع برده”. Mukharskyi آمده است که Ukrainianness است عطا کردنی نیست, آن است که یک امتیاز به دست آورد که تعریف شده توسط “روح تربیت و آموزش و پرورش” به جای رسمی شهروندی است. این معیارهای مبهم را به مرزهای “مردم” بسیار انعطاف پذیر و وابسته به اوضاع سیاسی اجازه می دهد که روشنفکران به ماندن پوپولیستی در حالی که همه موعظه “ضد پوپولیسم”.

مشخص و حتی منتقدان از “25%” تمایل خود را به اشتراک بگذارید اساسی معیارهای سیاسی تمایز است. Vasyl Rasevych یک لیبرال مورخ از Lviv انتقاد از خودشیفتگی و نخبگان است که قادر به غلبه بر آن وجودی بحران 2019 و توضیح می دهد که آن شکست توسط ژنتیکی آن “شوروی سابق” طبیعت: اعضای امروز نخبگان فکری اساسا ادامه شوروی nomenklaturaاز این رو خود را در نهایت ارتجاعی ،

Flaunting بالا

مطالعات علمی از پوپولیسم در عمل سه سنت است. محبوب ترین مدرسه توسط Cas Mudde درک پوپولیسم به عنوان یک “نازک ایدئولوژی” است که تقسیم جامعه به باطل نخبگان خالص افراد فعال مدافعان مردم و شوم “دیگران”. در مورد ما, توزیع نقش آشکار است: ملی-لیبرال و روشنفکران مبارزه با ستمگران از فضاهای مختلف و بار (روسیه به عنوان شاهنشاهی metropoly و بقایای “اتحاد جماهیر شوروی” در داخل جامعه اوکراین) از طرف مجازی مردم است. بخشی از racialised “دیگران” است که توسط سیاسی بدبینانه و غیر میهنی جمعیت که زندگی نمی کنند تا انتظارات از قهرمانان واقعی مردم است.

دیگر با نفوذ مفهوم پوپولیسم است که ارائه شده توسط Ernesto Laclau و Chantal Mouffe که ترسیم تراز موضوعات مختلف’ ادعا می کند و منافع را به یک “equivalential زنجیره ای” که پس از آن congeals خالی اطراف دال به یک مقابلهای محبوب هویت. دومی تنها وجود دارد در آنتاگونيست روابط خصمانه اردوگاه فراتر از مرز discursively کشیده شده در سراسر جامعه است.

از این نقطه نظر می توان متوجه کاملا کوچک شماره از “منافع” یکپارچه ملی-لیبرال و روشنفکران را “equivalential زنجیره ای” امروز”. آن را به سختی فراتر از ملی گرایان یورو-علاقه مندان به Donbas جانبازان سازمان های غیر دولتی و فعالان ملی-لیبرال و روشنفکران خود را. این هویت ثابت نیست و آنها می توانند پوشش های مختلف تعداد افراد بسته به مواد conjunctures که در خارج از Laclau و Mouffe را اجراء. اما در لحظه “مردم” پشت این پوپولیسم به نظر می رسد می شود بسیار محدود است و از این رو موقعیت حاشیه ای از این اردوگاه در اوکراین سیاست حزب امروز است.

PA-38024578.width-800.jpg
(c) Sadak Souici / لو Pictorium/زوما پرس/PA تصاویر. تمام حقوق محفوظ

این سومین مدرسه پوپولیسم مطالعات که بازده جالب ترین بینش در مورد اوکراین “25%” پوپولیسم. Pierre Ostiguy و استفان Moffitt تعریف پوپولیسم به عنوان یک سیاسی سبک مشخصه “flaunting فرهنگی پایین”. Populists کشت “rude” نگرش و رفتار است که به طور معمول همراه با کلاس های پایین تر در نتیجه scandalising تصفیه شده جهان از سیاست است.

در این مفهوم پوپولیسم را می توان به عنوان “symblolic مبارزه طبقاتی” که تحمیل تفاوت و طبقه بندی مطلوب برای گروه های خاص. تفاوت از Brexiteers یا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است که اوکراین روشنفکران مخالف: خود را پوپولیسم متشکل از flaunting فرهنگی ، “مردم” ساخته شده توسط آنها را به لحاظ سیاسی متعهد مدنی و تحصیل کرده بر خلاف نادان و اسفناک “توده ها”. و در حالی که نخبگان فکری وانمود به نمایندگی از این فضیلت جمعی هر کس دیگری دعوت شده است تظاهر به یک بخشی از آن است. این فراگیر از “مردم” باز دسترسی به آن صفوف است و متعادل کننده شده توسط سخت معیارهای رفتار سیاسی تحمیل شده بر اعضای جامعه. بنابراین ارتقاء نمادین سلسله مراتب می آید در قیمت از هماهنگی با دستور کار سیاسی از “25 درصد”.

من قوم نگاری میدان تجربه در میان محبوب کلاس های زندگی در یک تا حد زیادی Russophone استان نشان می دهد که این معامله جذاب برای بسیاری از. برخی از اعضای تحت سلطه گروه های اجتماعی درونی منطق “نخبگان پوپولیسم” و پیوستن به تصور جامعه از “واقعی مردم اوکراین” تنظیم نمایش خود را و عادات درآمده است. تعویض به اوکراین در مورد شهرستان ابراز پشتیبانی از محلی سیاست منفور از “decommunisation” و مشابه مراحل قرار دادن در یک موقعیت تعارض در محافل اجتماعی. اما آنها نیز در خدمت به عنوان ابزار اجتماعی تمایز است. این ساختار اتم از “واقعی مردم” مشخص شده توسط بالاتر سرمایه نمادین پراکنده در میان توده های بی سواد.

لیبرال نخبگان پوپولیسم از طبقات متوسط است به طور انحصاری اوکراین پدیده است. وجود مطالعات مشابه و سیاسی کلیسا در بلغارستان که در آن “اجتماعی” تظاهرات ضد دولتی در زمستان سال 2013 شد را محکوم کرد به عنوان مجالس مادی تنبل, crypto-کمونیست توده ها. با مقایسه این “اخلاقی” تظاهرات در تابستان 2013, انیمیشن, بلغاری لیبرال و روشنفکران و طبقه متوسط به تصویر کشیده شد, به عنوان مبارزه آرمانگرا سرمایه داری تولید کنندگان خواستار حکومت قانون است. این dualist نظر “شهروندان و ضد شهروندان” ترویج توسط روشنفکران می یابد و ادامه آن در اعمال اجتماعی از کسانی که می خواهند برای پیوستن به صفوف “true شهروندان”: اقتصادی بازنده فعال “آموزش مجدد” خود را به اتخاذ طبقه متوسط جهان-نمایش ها و گرايش.

یک مجموعه مشابه از فایل های باینری characterises رومانیایی سیاست که وسط کلاس باید سوار بر یک ضد فساد جنگهای صلیبی است که مبتنی بر زیر مخالفان: “مبارزه با فساد و حاکمیت قانون در مقابل فساد و cronyism; غیر سیاسی تخصص و فن سالاری در مقابل سیاسی dilettantism; philo-Europeanism در مقابل ضد اروپایی پوپولیسم; غرب در مقابل شرق; به جلو نگاه modernizers در مقابل عقب-به دنبال وارثان کمونیسم; دموکرات ها در مقابل غیر دموکرات ها; آزادیخواه در مقابل اسیر رای دهندگان; کسانی که جذب سرمایه گذاران در مقابل کسانی که به هری آنها را دور نوسازی در مقابل رکود; فعال شهروندان در مقابل کسانی که در رفاه زندگی می کنند; متمدن در مقابل توده مردم; جامعه مدنی در مقابل دولت; خوب (یا شاید کمتر بد) در مقابل بد”.

در هر سه مورد سنتی روشنفکران واکنش نشان می دهند به یک بحران مشروعیت با راه اندازی یک پوپولیستی درخواست تجدید نظر به “مستحق” مردم تدوین معیارهای خود را از deservingness بسیار شارژ moralising مد. در هر سه مورد این پوپولیسم “flaunts از نظر فرهنگی بالا” در واکنش به دهه “معمولی” پوپولیسم است که تحت سلطه این منطقه برای چند دهه. در نهایت در هر سه مورد محتوای این درخواست تجدید نظر تعیین می شود وابسته به موقعیت پست سوسیالیستی منطقه در سرمایه داری جهانی: این متهم تمایز بین “غرب و شرق” یا “اروپا و آسیا” سازه پوپولیسم از روشنفکران.

می توانید این نوع پوپولیسم توان فراتر از این پست سوسیالیستی منطقه ؟ از یک طرف می توان آن را در مقایسه با میانه پوپولیسم از امانوئل پاکسازی با فراگیر تجدید نظر مشروط منحصر به فرد نیازمند را در آغوش نئولیبرالی روح “راه اندازی ملت”. به طور مشابه به اوکراین Macronist روشنفکران “جولان دادن بالا” و قرعه کشی نمادین سلسله مراتب در پایین آن وجود دارد اصلاح نشده تنبل مردم استفاده می شود به جزوه و قادر به پیدا کردن یک شغل به سادگی عبور از خیابان. این گفتمان به سختی و ویژگی های هر ژئوپولیتیک قابل توجهی فایل های باینری. از سوی دیگر سیاست های نئولیبرالی “راه سوم” احزاب در جهان غرب از ما حزب دموکرات و انگلستان جدید نیروی کار به آلمان SPD باید مشخصه progressivist طبقه متوسط گرا در دستور کار است که آنها را به ارمغان می آورد و نزدیک به طبقه متوسط “ضد populists” از اوکراین.

این گفتمانی ساخت و ساز است که مخالف “پوپولیسم” به “دموکراسی” و اصرار بر ضرورت تکنوکرات حکومت جذاب به لحاظ فرهنگی ممتاز لایه از جمعیت در حالی که صحبت کردن در نام افراد می تواند مولد درک به عنوان یک شکل خاص از پوپولیسم در حق خود است. اوکراین روشنفکران است که تنها یک مورد در میان بسیاری از افراد به جای منزوی, عجیب و غریب, آسیب شناسی می شود توضیح داد: “مشکل گذشته”.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de