ساخته شده در چین قانون را نگه می دارد و هنگ کنگ حدس زدن این که آیا آن را گناه

توسط: تابناک | منتشرشده: ژوئیه 2 سال 2020 3:28:56 pm

تظاهرکنندگان جمع آوری در طول یک تظاهرات در هنگ کنگ است. (عکس: ایسنا)

مقامات چینی را تشریح هنگ کنگ جدید امنیت ملی قانون به عنوان “خیاط” را برای این مستعمره سابق بریتانیا. وکلا در این شهر می گویند این قانون ممکن است به سوء استفاده و دشوار به درخواست.

35-صفحه قانون پیش نویس در پشت درهای بسته در پکن نشان دهنده مضطرب ازدواج بین چین “نظام حقوقی سوسیالیستی با ویژگی های چینی” و قانون مشترک حفظ در هنگ کنگ پس از انگلیسی ها در سمت چپ در سال 1997. کلید مقررات در برابر تروریسم تجزیه طلبی براندازی دولت قدرت و تبانی با نیروهای خارجی از ویژگی های سخت جملات — تا زمانی که زندگی در زندان — و جارو عبارت از جرایم مشابه در سرزمین اصلی.

“آن را به عمد مبهم گفت:” آنتونی Dapiran یک وکیل و نویسنده با بیش از 20 سال تجربه کار در پکن و هنگ کنگ که در آن او در حال حاضر زندگی می کند. “این راه است که نظام حقوقی چینی کار می کند. آن برگ مقدار زیادی از دامنه را برای تفسیر مقدار زیادی از دامنه را برای مقامات به هدف قرار دادن هر کس که آنها می خواهند.”

که به احتمال زیاد سوخت قطعیت نه تنها در میان هنگ کنگ 7.5 میلیون نفر است اما برخی از 1300 شرکت های خارجی است که باید راه اندازی ستاد منطقه وجود دارد در بخشی از آن به دلیل آزادی های مدنی و حرفه ای دادگاه. ابهام ممکن است به جلوگیری از بسیاری از مردم از رفتار است که آنها مطمئن نیستید که غیر قانونی است یک اثر است که ژانگ Xiaoming بالا سرزمین اصلی رسمی نظارت بر هنگ کنگ به عنوان یک “شمشیر داموکلس” هنگامی که توصیف قانون در روز چهارشنبه.

در اینجا برخی از takeaways کلیدی:

1. گسترده تعاریف

اگر چه چینی و هنگ کنگ, مقامات گفت: “بسیار کوچک” تعداد زیادی از مردم را بازداشت چهار major crimes رفت و برگشت تا طیف گسترده ای از اقدامات است. بسیاری از به نظر می رسد برای پوشش حتی غیر خشونت آمیز تاکتیک های به کار گرفته شده توسط مخالفان و حامیان آنها در یک موج ناآرامی است که گریبانگیر این شهرستان در سال گذشته از جمله کاهش ترافیک قطار تکان دادن استقلال طلبان آگهی ها خرابکاری و یا محاصره ساختمان های دولتی و یا کمک به افرادی که رادیکال تر عمل است.

روز چهارشنبه پلیس هنگ کنگ برگزار شد پرچم هشدار معترضان که شعار مانند مشترک خودداری کنند “هنگ کنگ استقلال, تنها راه بیرون!” در حال حاضر می تواند پس از بازداشت ، یک مرد متهم به حمل یک “هنگ کنگ استقلال” بنر اولین فرد بازداشت شده تحت قانون جدید است.

یک تظاهرکننده بازداشت توسط پلیس ضد شورش در جریان اعتراض در هنگ کنگ است. (عکس: ایسنا)

زمانی که فشار برای جزئیات بیشتر در مورد که می تواند تحت پوشش خاص جرایم در چهارشنبه هنگ کنگ اجرایی کری لام گفت: “آیا قانون نقض قانون نمی توان توضیح داد از طریق یک بحث ساده در اینجا.” او امنیت, منشی, John Lee گفت: هدف خواهد بود برای آموزش ساکنان و شهر در نهایت می بیند “صفر شماره” موارد.

2. پوشش هر کسی

این قانون با قاطعیت ادعا جهانی صلاحیت بیش از هنگ کنگ از ساکنان و حتی افراد غیر مقیم. در حالی که چینی ها قوانین را ساخته اند چنین گسترده اظهارات قبل از این یکی ممکن است به توقف به 30 مکان که استرداد موافقت نامه با هنگ کنگ از جمله آمریکا و ژاپن و بسیاری از اروپا.

این زبان به لحاظ نظری می تواند پوشش هر کس از تبعید مخالفان خارجی و فعالان حقوق بشر به بوروکرات تهیه پیش نویس تحریم های پیشنهادی. “به وضوح با برون رسیدن به این قانون کشورهایی که آیا باید استرداد ترتیبات با هنگ کنگ خواهد شد که به آنها نگاه انتقادی” گفت: Dapiran نوشت که “شهر اعتراض: یک تاریخ اخیر مخالفان در هنگ کنگ است.”

3. خارجی و گیرایی

در حالی که بسیاری از هنگ کنگ تاریخچه تعریف شده توسط نقش خود را به عنوان یک پل بین کمتر باز کردن چین و سایر نقاط جهان ساکنان و اتباع خارجی را در حال حاضر باید بیشتر مراقب باشید در مورد چگونه آنها در تعامل است. مقررات در برابر خارجی تبانی معرفی طیف وسیعی از جرائم جدید شبیه به آن است که مقامات چینی به کار گرفته اند به طور منظم در برابر مخالفان و روزنامه نگاران و مردم کسب و کار در سرزمین اصلی.

جاشوا وانگ. (عکس: ایسنا)

در معرض خطر فوری در حال فعالان که لابی آمریکا و دیگر دولت ها برای تحریم: چین رسانه های دولتی غالبا متهم برجسته فعالان جاشوا وانگ از جمله فعالیت های. وونگ Demosisto بود در میان حداقل پنج گروه های سیاسی که انحلال خود را اعلام کرد قبل از این قانون در زمان اثر با گفت: برخی از آنها در ادامه عملیات خود را و وکالت در خارج از کشور.

این قانون همچنین به نام برای آژانس های چینی در هنگ کنگ به “تقویت مدیریت و خدمات” بیش از رسانه های خارجی و سازمان های غیر دولتی در شهر بدون توضیح. مفهوم این است که هنگ کنگ ممکن است اتخاذ نظارت شبیه به چین که در آن موسسات خیریه باید ثبت نام پلیس و روزنامه نگاران صورت دقیق کنترل.

4. سیستم های برخورد

تلاش برای به اجرا درآوردن چینی قوانین در هنگ کنگ ممکن است جمع آوری به عنوان بسیاری از پرسش های تشریفاتی به عنوان سیاسی ، سرزمین اصلی با استفاده از یک قانون مدنی بر اساس قاره اروپا سیستم, در حالی که هنگ کنگ با استفاده از قانون مشترک یک سیستم بیشتر متکی به تفسیر قضایی.

امنیت قانون لغو هنگ کنگ را “مینی اساسی” و سایر قوانین و ویژگی های آن اجباری حداقل جملات که انکار هنگ کنگ قضات توانایی در نظر گرفتن جزئیات بیشتر و یا سن متهم در دست نیست. این قانون همچنین اجازه می دهد تا برای انکار از وثیقه قبل از محاکمه متهمان به دلیل مه “در ادامه به ارتکاب اعمال به خطر انداختن امنیت ملی” به رغم هنوز در حال اثبات جرم.

آلوین یونگ, یک وکیل که منجر شهر مخالفت مدنی حزب به نام امنیت ملی قانون “قطعه ای از قانون است که به طور کامل بیگانه به قانون مشترک سیستم هنگ کنگ است.”

5. سرزمین اصلی محاکمه

یکی دیگر از دشوارترین سوال برای متهمان است که نظام حقوقی آنها صورت: هنگ کنگ باز دادگاه و هیئت منصفه دادگاه با استانداردهای بریتانیا از شواهد و یا راز دادگاه تحت مستقیم حزب کمونیست نفوذ است. این قانون برای اولین بار اجازه می دهد تا به سرزمین اصلی مقامات به تعقیب هنگ کنگ از ساکنان در امنیت ملی موارد محدود تنها با چند محدودیت های گسترده.

هنگ کنگ کانون وکلای, گفت که آن را “به شدت نگران” با قانون و راه آن معرفی شد, ابراز نگرانی که مظنون می تواند “حذف شده و به صورت آزمایشی در سرزمین اصلی چین” و این “افزایش نگرانی که آیا حقوق متهم به محاکمه عادلانه خواهد بود به اندازه کافی محافظت شده و یا مورد احترام است.”

که تا به پرسش در مورد اینکه آیا چنین متهم می تواند مجازات اعدام پس از چین اعتقاد بر این است برای انجام بیشترین اعدامها در جهان در هر سال است. هنگ کنگ لغو مجازات اعدام در سال 1993 و نه انجام یک اعدام در بیش از نیم قرن.

هنگ کنگ عدالت دبیر ترزا چنگ شنبه نشان داد که شهر را کمی برای گفتن در این موضوع. “است که در حال حاضر حک شده و در نتیجه دیگر چیزی است که در صلاحیت این دادگاه از هنگ کنگ,” او گفت. “که نمی خواهد در این حوزه است که ما را قادر به دخالت در آن است.”

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de