کم و آهسته باعث می شود این گوشت خوک کشیده, دختر فوق العاده مناقصه

یکشنبه گذشته آنها قرار داده و استعدادهای خود را با هم به تولید و فراموش نشدنی وعده غذایی خانواده های دودی گوشت خوک کشیده, لب به لب با دو کارولینای کباب سس.

مرتبط:

چند سال پیش جو به دست آورد و سرامیک ذغال کباب پز و وعده های غذایی ما هم هرگز یکسان بوده است. این دستور غذا است که به طور خاص در راستای همکار کباب علاقه مندان که مجهز به یک کوره است که می تواند داغ, دود, گوشت, مانند یک تخم مرغ سبز بزرگ یا Traeger کوره.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

جو دستور العمل های تماس برای یکی از 8 تا 10 پوند استخوان در گوشت خوک ، داغ سیگار کشیدن آشپز گوشت با حرارت کم اعم از 215 تا 250 درجه بیش از یک دوره طولانی از زمان در هر نقطه از 12 تا 16 ساعت تا زمانی که گوشت خوک می رسد داخلی دمای 205 درجه است.

The pork butt is hot smoked over low heat for 12 to 16 hours until it reaches an internal temperature of 205 degrees and the outer crust, or bark, is darkly caramelized. Sarah Nasello / The Forum

گوشت خوک کون دودی, بیش از حرارت کم به مدت 12 تا 16 ساعت می رسد تا زمانی که درجه حرارت داخلی 205 درجه و پوسته بیرونی و یا پوست است darkly کاراملی. سارا Nasello / انجمن

کم و آهسته پخت و پز اجازه می دهد تا پوشش سنگین از چربی گوشت خوک, کون به شکستن و عطر و طعم گوشت آن را به عنوان آشپز. نتیجه این است که گوشت که فوق العاده لطیف و آبدار و خرد کن به راحتی از استخوان.

قبل از پخت و پز گوشت خوک کون سارا پوشش کل قطعه از گوشت با ترکیبی از دو ادویه از گوشت کلیسا BBQ با نام تجاری (هر دو Fajita و عسل داغ گراز مخلوط) می باشد که می توان به صورت محلی در Scheels, صفحه اصلی & سخت افزار.

شما می توانید با استفاده از هر نوع rub دوست دارید اما این ادویه به گوشت خوک کشیده, عطر و طعم فوق العاده و بدون گسسته گوشت خوک خود را.

A large, bone-in pork butt is prepared with a mix of two seasonings from the Meat Church BBQ brand. The heavy layer of fat will dissolve and flavor the pork as it cooks. Sarah Nasello / The Forum

زیادی استخوان در گوشت خوک لب به لب آماده است با ترکیبی از دو ادویه از گوشت کلیسا BBQ با نام تجاری. سنگین لایه چربی حل خواهد شد و عطر و طعم گوشت خوک آن را به عنوان آشپز. سارا Nasello / انجمن

هنگامی که گوشت خوک لب به لب انجام می شود پخت و پز از آن حذف شده از کوره پیچیده شده در فویل آلومینیوم و چپ به بقیه برای حداقل یک ساعت قبل از خرد تا اطمینان حاصل شود که گوشت خوک است که به عنوان آبدار به عنوان امکان پذیر است.

جو با استفاده از یک عایق کولر به بقیه گوشت که در آن برگزار می شود به مدت سه ساعت و هنوز هم حفظ حرارت آن است.

به تکه تکه گوشت سارا با استفاده از یک جفت از گوشت پنجه اما دو چنگال نیز کار خواهد کرد.

Specialty meat claws are used to pull the pork butt into shreds. Sarah Nasello / The Forum

تخصص گوشت پنجه استفاده می شود به جلو و گوشت خوک کون به تکه. سارا Nasello / انجمن

فیلم من شگفت زده در چگونه به راحتی گوشت خوک دودی کشیده و دور از استخوان. بسیاری از چربی ذوب شده دور به عنوان گوشت پخته شده و ساخت آن آسان برای شناسایی و دور قطعه که تا به حال حل شده.

The long smoking process ensures that the meat is juicy and tender enough to easily pull from the bone. Sarah Nasello / The Forum

طولانی سیگار کشیدن فرایند تضمین می کند که گوشت آبدار است و به اندازه کافی مناقصه به راحتی بکشد از استخوان. سارا Nasello / انجمن

یکی از جو مورد علاقه منابع برای یادگیری چگونه به کوره و دود گوشت است “کباب مقدس” توسط استیون Raichlen پنج-زمان دریافت کننده معتبر جیمز ریش جایزه.

یکشنبه گذشته ما لذت می برد جو گوشت خوک کشیده در میان همجنس باز از نان فرانسوی با دو منحصر به فرد و خوشمزه کباب سس از Raichlen این مجموعه: Lexington (N. C.) سس سرکه و کارولینای جنوبی خردل سس باربیکیو.

Host a battle of the Carolinas at your next barbecue featuring two unique sauces: Lexington (North Carolina) Vinegar Sauce and South Carolina Mustard Barbecue Sauce. Sarah Nasello / The Forum

میزبان یک نبرد کارولینا در خود کباب بعدی شامل دو منحصر به فرد سس: Lexington (کارولینای شمالی) سس سرکه و کارولینای جنوبی خردل سس باربیکیو. سارا Nasello / انجمن

در حالی که آن را بسیار toss-up بین دو کارولینای سس حکم ما در گوشت خوک کشیده شد و به اتفاق آراء: بیشتر لطفا.

ما برای شما آرزوی شاد, سالم و خوشمزه چهارم جولای آخر هفته!

چاپ: اینجا را کلیک کنید برای یک چاپگر دوستدار نسخه از دستور

خدمت: 10 تا 12

مواد لازم:

یکی 8-10-پوند استخوان در گوشت الاغ کباب (با نام مستعار شانه خوک)

گوشت کلیسا کباب ادویه فاهیتا (و یا مورد علاقه خود را BBQ ادویه مخلوط)

گوشت کلیسا BBQ عسل, خوک, داغ ادویه

جهت:

حرارت کوره خود را/سیگاری به 215 درجه است.

جای گوشت الاغ در یک ورق پخت بزرگ و یا هیئت مدیره برش و با استفاده از یک حوله کاغذی به پت آن را بیش از همه به حذف مایع اضافی و هر تکه استخوان.

پوشش کل کباب (بالا و پایین و دو طرف) با نور آبپاش از ادویه فاهیتا (حدود 3 قاشق غذا خوری). بعدی مالش سخاوتمندانه پوشش عسل, خوک, داغ ادویه (حدود 1/4 تا 1/3 فنجان) بیش از کل کباب تا بافت شبیه ضخیم, مرطوب شن و ماسه.

محل چاشنی گوشت الاغ در مرکز کوره داغ, چاق سمت بالا. قرار میدهد و اجازه دهید دود کم و آهسته برای حدود 12 تا 16 ساعت تا بیرونی پوست تیره و غنی کاراملی و دمای داخلی گوشت رسیده 205 درجه است.

گوشت می تواند رسیدن به درجه حرارت داخلی بین 145 تا 160 در کمتر از 3 ساعت و سپس غرفه برای چند ساعت قبل از بالا رفتن دوباره که طبیعی است مرحله از فرآیند سیگار کشیدن. این مهم است به گوشت دماسنج برای بررسی درجه حرارت گوشت در اغلب موارد (در هر 30 تا 45 دقیقه). هنگامی که درجه حرارت 165 درجه می رسد, آن را به آرامی در ادامه به صعود.

حذف گوشت الاغ از کوره در هنگام آن رسیده 205 درجه است. قرار دادن کل کباب در فویل آلومینیوم و اجازه دهید بقیه برای حداقل یک ساعت قبل از خدمت. برای نگه داشتن گوشت خوک به عنوان به عنوان امکان پذیر است می توان آن را ذخیره شده در یک عایق کولر برای 2 تا 3 ساعت قبل از خدمت و هنوز لوله کشی گرم یک بار حذف شده است.

استفاده از گوشت پنجه یا 2 چنگال به جلو و گوشت خوک به تکه (به اندازه به اولویت خود را) از بین بردن هر گونه آشکار چرب قطعه به عنوان مورد نیاز است. گوشت را گیرند و به راحتی از استخوان که باید دور انداخته شود یک بار آن را تمیز گوشت.

خدمت به عنوان است و یا مخلوط مورد علاقه خود را با سس باربیکیو. مناسب برای ساندویچ tacos و burritos. مانده گوشت خوک کشیده ممکن است ذخیره شده در یک ظرف مهر و موم شده و در یخچال برای چند روز.

مواد لازم:

1 قاشق غذا خوری کره

½ فنجان پیاز زرد ریز خرد شده

1 حبه سیر خرد کرده

1 فنجان خردل دیژون

¾ فنجان شکر قهوه ای بسته بندی شده

¼ فنجان سرکه سفید مقطر

1 قاشق غذا خوری سس تند (مانند سس فلفلی تاباسکو یا فرانک) اضافه کردن بیشتر به سلیقه

½ فنجان آب

1 قاشق چای خوری نمک کوشر

½ قاشق چای خوری فلفل سیاه

جهت:

در یک ماهی تابه متوسط ذوب کره را روی حرارت متوسط. اضافه کردن پیاز و سیر و طبخ تا زمانی که نرم اما نه قهوه ای, در حدود 3 دقیقه است.

هم بزنید در خردل و شکر قهوه ای و سرکه و سس تند. آب اضافه کنید و اجازه دهید بجوش و خروش آمدن (گاه تکان دهنده) کشف, تا ضخیم و غنی طعم دار حدود 6 تا 10 دقیقه. هم بزنید نمک و فلفل; طعم و اضافه کردن ادویه به عنوان مورد نظر.

اجازه دهید سس سرد به دمای اتاق قبل از خدمت. سس ممکن است تا 1 هفته در یخچال ذخیره می شود تا زمانی که آماده برای استفاده است. آن را به دمای اتاق قبل از خدمت.

اقتباس از “کباب مقدس” توسط استیون Raichlen.

مواد لازم:

2 ½ فنجان سرکه سیب

½ فنجان سس گوجه فرنگی

2 قاشق غذا خوری شکر قهوه ای بسته بندی شده

1 قاشق غذا خوری سس تند (مانند سس فلفلی تاباسکو یا فرانک)

4 قاشق چای خوری نمک

4 قاشق چای خوری تکه های فلفل قرمز خرد شده

1 قاشق چای خوری فلفل سیاه

1 قاشق چای خوری فلفل سفید

1 ½ قاشق چای خوری از مورد علاقه خود را مالش ادویه (ما با استفاده از گوشت کلیسا عسل داغ گراز ادویه)

½ فنجان آب

جهت:

محل تمام مواد تشکیل دهنده را در یک کاسه متوسط یا بزرگ شیشه و ماهوت پاک کن زدن و یا تکان شدید تا شکر و نمک حل می شود.

سس ممکن است در پیش ساخته شده و ذخیره شده در یک شیشه یا ظرف هوابندی شده در یخچال برای چند هفته. آن را به دمای اتاق و به خوبی تکان قبل از خدمت.

اقتباس از “کباب مقدس” توسط استیون Raichlen.

این هفته در…

دستور العمل های را می توان با مقاله در InForum.com.

“خانه با از دست, ایتالیایی” یک ستون هفتگی نوشته شده توسط سارا Nasello این برنامه شامل دستور العمل توسط شوهرش تونی Nasello. زن و شوهر متعلق به Sarello را در مورهد و زندگی در فارگو با پسر جیووانی. خوانندگان می توانند به آنها در رسیدن [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de