قرقیزستان را به “فوق العاده” ضد دروغ قانون

توسط آماده سازی صاحبان حساب برای جلوگیری از دسترسی به دروغ قانون در اثر وادار فردی شهروندان به عنوان بازرسان از طرف خود دولت است. همچنین درمان همه نشریات آنلاین به عنوان درست/نادرست گزاره را وادار فردی شهروندان به عنوان داوران از حقیقت است.

با توجه تقدم تاریخی آن آسان است برای دیدن چگونه این می تواند منجر به یک جادوگر شکار بين روزمره کاربران اینترنت است. در سال 2018 به عنوان مثال کسی که به نظر می رسد به مخفیگاه آنان را خاموش قرقیزستان امنیت ملی به یک پست توسط دانشگاه و مدرس Temirbek Bolotbek که در آن او در مورد دوران شوروی معماری به عنوان “خسته کننده ضعیف و مانند گه”. Bolotbek شد و پس از آن بررسی برای تحریک “بین قومی اختلاف و درگیری” بین روسیه و قرقیزستان.

بودند که این حادثه اتفاق می افتد را تحت قانون جدید Bolotbek نظر می تواند به جای درمان به عنوان یک حقیقت گزاره یعنی که اتحاد جماهیر شوروی-عصر معماری , تعریف, زشت است. عاشق پرشور دوران شوروی معماری می تواند به شدت مخالفم اما به جای بحث Bolotbek s/او ممکن است پرچم این پست به مقامات به عنوان به طور بالقوه نادرست است. در این راه قانون دعوت مردم به سرکوب بحث و ببینید دشمنان بالقوه از حقیقت ذهنی حقیقت پشت هر پست.

در ضمن این قانون اشاره نشریات آنلاین که مخاطبان در “undefined تعداد زیادی از مردم” دلالت اخبار سازمان های, سازمان های جامعه مدنی و روزنامه نگاران و فعالان سیاسی – یعنی کسانی که شغل شامل پرداختن به مخاطبان عام. اگر اجرای باید دستی با توجه به ویژگی های معلولیت این تعبیر ایجاد این حرفه به عنوان مقرون به صرفه ترین هدف از نظارت است.

چرا این قانون ؟

همه این پرسش: اگر هدف نهایی این است که نظارت و سانسور چرا این قانون ؟ مطمئنا باید وجود داشته باشد بیشتر موثر ابزار ؟ در واقع قانون جدید این است که کاملا یک ابزار موثر است.

در دهه های اخیر تلاش برای legalise سانسور در دموکراتیک زمینه باید با اتکا یا امنیت ملی دلایل منطقی یا افترا. قرقیزستان در حال حاضر با تلاش هر دو به خصوص افترا به طور خاص در برابر, اخبار سازمان های, حتی bankrupting یکی. از جمله تلاش در نهایت نتیجه معکوس در افکار عمومی به عنوان عموم مردم به ناچار reassesses تعادل بین امنیت و آزادی خود را در حالی که افترا قوانین به ناچار و پرهیاهو به نفع ثروتمند نخبگان.

دروغ اما شمار بیشتر انتزاعی منطق است که دشوار است به رقابت با. این شواهد مورد نیاز برای متهم کردن کسی تبلیغ “خبر جعلی” کمتر از متهم به کسی تهمت بسیار کمتر از تحریک اینتر-درگیری های قومی.

Gulshat Asylbayeva قانون را حامی ادعا می کند که این قانون با الهام از گسترش Covid-19-مربوط به دروغ از جمله تئوری های توطئه در مورد ریشه های رمان coronavirus و خطرناک شبه درمان های پزشکی. وجود دارد نگرانی عمیق میان قرقیزستان را روزنامه نگاری و جامعه مدنی در جوامع است که این تلاش های سیاستمداران و غیرقانونی حمایت شبکه های که پشت آنها را به دستکاری در آینده اکتبر سال 2020 انتخابات پارلمانی با سرد کردن آزادی بیان است.

تصویب این قانون می آید در پشت یک بحث پارلمانی حاکم است که تبرئه این دولت قرقیزستان از دخالت در رسوایی فساد. در ماه نوامبر سال 2019 بین المللی بررسی روزنامه نگاری متهم Raimbek Matraimov معاون سابق رئیس دولت قرقیزستان آداب و رسوم آژانس بودن یکی از چهره های کلیدی در اختلاس US$932 میلیون ارزش گمرکی درآمد و کالا از قرقیزستان. اختلاس گفته شد برای تسهیل شده توسط تاجر Aierken Saimaiti که تبدیل خلاف کاران تنها به ترور در استانبول مدت کوتاهی قبل از این گزارش خبری منتشر شد. Matraimov و خانواده اش را رد کرده اند هر گونه اتصال به Saimaiti و یا درگیر شدن در فساد و باید پس از ثبت افترا کت و شلوار در برابر اخبار سازمان های که در انجام تحقیقات. (توجه داشته باشید: بررسی روزنامه نگاری است که هنوز هم در حال انجام و منتشر شد اطلاعات جدید امروز.)

اگر تصویب توسط رئیس جمهور قانون آن را خطرناک به افزایش نگرانی های دیجیتال در فضاهای مورد فساد و پشت صحنه تاثیر گذاری بر روند سیاسی است. از تمام شگفتی از این “فوق العاده”, قانون, مهم نیست که آیا بیانیه ای است که در واقع نادرست است. آنچه مهم است این است که آن را ممکن است غلط باشد کافی است که به آغاز یک تحقیق و یک را سفارش دهید. در دست قرقیزستان را بی پروا سیاستمداران این است که یک سلاح قدرتمند است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de