استانبول ایاصوفیه باز می شود به عنوان یک مسجد برای نماز و

توسط: AP | استانبول | منتشرشده: ژوئیه 24 سال 2020 5:46:55 pm

وفادار صبر در تاریخی Sultanahmet منطقه از استانبول خارج از بیزانس-عصر ایاصوفیه, جمعه, 24 جولای سال 2020 است.

هزاران مسلمان وفادار ساخته شده راه خود را به استانبول را نقطه عطفی ایاصوفیه در روز جمعه برای شرکت در نماز در سال 86 در ساختار است که یک بار یکی از مسیحیت مهم ترین کلیساهای, پس از آن مسجد و موزه قبل از آن در گمراهی به یک مسلمان محل عبادت.

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان قرار است برای حضور در مراسم تحلیف نماز داخل ششم-قرن بنای تاریخی همراه با حدود 500 شخصیت های برجسته به عنوان او انجام آنچه او به عنوان “رویای ما جوانان” لنگر در ترکیه جنبش اسلامی است.

هزاران نفر از مردان و زنان از جمله بسیاری از کسانی که سفر از سراسر ترکیه به سرعت پر تفکیک مناطق خارج از ایاصوفیه به عنوان بخشی از اولین نماز. چند معترضان در نزدیکی ساختار یک شبه. ده ها تن از نمازگزاران را از طریق یک پاسگاه پلیس با عجله به سمت ایاصوفیه و اجتماعی فاصله شیوه های در محل به علت شیوع کروناویروس بودند که نادیده گرفته, رسانه های ترکیه گزارش شده است.

کلیسای ارتدوکس رهبران در یونان و ایالات متحده در ضمن قرار بود برای رعایت “یک روز عزای عمومی” در مراسم تحلیف نماز.

مسواک زدن کنار بین المللی انتقاد اردوغان از صدور فرمان بازسازی ساختمان نمادین به عنوان یک مسجد در اوایل این ماه در مدت کوتاهی پس از ترک دادگاه عالی حکم داد که ایاصوفیه شده بود به طور غیر قانونی ساخته شده را به یک موزه بیش از هشت دهه پیش. ساختار ذکر شده به عنوان میراث جهانی یونسکو, سایت, تغییر یافته است “گراند ایاصوفیه مسجد.”

این حرکت موجب ترس در یونان و ایالات متحده در میان کلیساهای مسیحی بود که به نام اردوغان برای حفظ آن به عنوان یک موزه به عنوان اشاره به استانبول چند میراث دینی و ساختار وضعیت به عنوان یک نماد از مسیحی و مسلمان وحدت. پاپ فرانسیس با ابراز غم و اندوه.

مسلمانان نماز خود را در خارج از بیزانس-عصر ایاصوفیه در تاریخی Sultanahmet منطقه استانبول, پنج شنبه, 23 ژوئیه سال 2020

ساخته شده توسط بیزانس امپراتور ژوستین در 537, ایاصوفیه تبدیل شده بود به یک مسجد با 1453 عثمانی فتح استانبول است. مصطفی کمال آتاتورک تاسیس رهبر سکولار جمهوری ترکیه تبدیل ساختار به یک موزه در سال 1934.

اگر چه یک ضمیمه به ایاصوفیه سلطان غرفه شده است و باز به نماز از 1990s مذهبی و ملی گرایان در ترکیه به مدت طولانی آرزو داشت برای حدود 1500 نفر در سال عمارت که توجه آنها را به عنوان میراث سلطان عثمانی محمد Conquerer, به واگردانی به مسجد است.

“این است ایاصوفیه شکستن دور از آن اسارت زنجیر. این بزرگترین رویای جوانان ما” اردوغان گفت: در هفته گذشته. “این آرزوی مردم ما و آن انجام شده است.” اردوغان نیز تبدیل آن به یک موزه توسط جمهوری تاسیس رهبران به عنوان یک اشتباه است که در حال جبران است.

در نیویورک یونانی ارتدوکس قلمرو مذهبی اسقف اعظم از امریکا به نام افتتاحیه نماز “فرهنگی و معنوی اختلاس و تخلف از تمام استانداردهای مذهبی هماهنگی و احترام متقابل است.” آن را به نام وفادار به رعایت یک روز “از عزاداری و آشکار غم و اندوه است.”

اسقف اعظم Elpidophoros آمریکا برگزار شد یک جلسه با رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و معاون رئیس جمهور مایک پنس در واشنگتن در روز پنج شنبه به بحث در مورد نگرانی های بیش از گمراهی.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین اخبار جهان, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>