در پی 100th anniversary, Duluth, منعکس کننده بر روی آن حساب با محلی مجازات

داستان کلیتون جکسون و McGhie خرس شباهت های بسیاری به داستان چارلز Thurber که در سال 1882 کشیده بود و از یک چنگال بزرگ همراه با اراذل و اوباش و کشته publicly. سی و هشت سال پس از Thurber مرگ کلیتون جکسون و McGhie – سیاه سیرک کارگران سفر از طریق دلوت – متهم به تجاوز به یک زن سفید و مثل Thurber کشته شدند, توسط اراذل و اوباش قبل از آنها فرصتی برای محاکمه.

این کلیتون-Jackson-McGhie یادبود در دولوت که زن سبک و جلف-گوشه ای که در آن مجازات رخ داده است در سال 1920 دردناک است و جایی برای بسیاری از گفت کارل Crawford, عضو موسس یادبود هیئت مدیره و در حال حاضر یک عضو بازنشسته.

به عنوان Thurber یادبود به دست آورده حرکت در گرند فرک در هفته های اخیر بسیاری از دیرین ساکنان ابراز تعجب و می گویند که آنها هرگز می دانستم که در مورد چنگال مجازات. کرافورد گفت که در اوایل روز کلیتون-Jackson-McGhie پروژه یادبود او دیدم شبیه واکنش در دولوت.

“این داستان به خاک سپرده شد” کرافورد گفت. “وجود دارد مردم در جامعه می دانستم که از این داستان اما هرگز در مورد آن صحبت کردیم. … ما متوجه شدیم که به عنوان یک جامعه ما نمی توانیم گذشته این فاجعه است. وجود احساسات وجود دارد, درد, وجود دارد, خام غم و اندوه در جامعه ما است که این اتفاق افتاده است و ما دیگر نمی توانیم رفت و برگشت آن را زیر فرش.”

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

قبل از یادبود به خودی خود به مفهوم کرافورد گفت: یک زن محلی آغاز شد برگزاری سالانه شمع vigils در دلوت سایت در سالگرد مجازات در اواخر 1990s. آن را در اطراف همان زمان که یک گروه از دبیرستان مرکزی دانش آموزان و معلم خود را برای اولین بار پیشنهاد یک Thurber یادبود به چنگال بزرگ شهر مقامات.

این دلوت یادبود دریافت رسانه ملی توجه هنگامی که آن رونمایی شد در سال 2003. بیش از 20 سال بعد یادبود – در ابتدا پیشنهاد به عنوان یک پلاک زمین, اما که در نهایت رشد کرد و تبدیل به پارک شهر – در این سال بود که محل تجمع صدها نفر از مردم از جمله مینه سوتا رژیم صهیونیستی است. تیم Walz در سالگرد 100 از سه مرگ و میر.

در ضمن با وجود تلاش های متعدد یک یادبود در گرند فرک هنوز به اتفاق می افتد.

وجود دارد ممکن است تعدادی از دلایل که چرا یک یادبود به وجود آمد و یکی نیست. در گرند فرک فقط ماه پس از یادبود پیشنهاد آورده بود قبل از مقامات شهر تاریخی سیل از سال 1997 به طور چشمگیری تغییر این شهرستان در اولویت است. تلاش های بعدی از دست اینرسی در طول این پیشنهاد و تایید روند.

اما کرافورد گفت که چه تفاوت برای کلیتون-Jackson-McGhie یادبود بود و تعهد از مسئولان شهرستان به این پروژه به ویژه شهردار در آن زمان Gary Doty. کرافورد گفت Doty نقش تعیین کننده ای در تامین امنیت شهر املاک و مستغلات را به یادبود اتفاق می افتد.

Doty نمی تواند نظر رسیده قبل از این مقاله, انتشار, اما کرافورد گفت Doty فکر طولانی و سخت در مورد تاثیر یادبود. شهردار تجلی آمد زمانی که او متوجه شد که “این نبود که بشود در مورد دلوت – این بود که در مورد آوردن حقیقت به زندگی” کرافورد گفت.

اما در اوایل روز یادبود آغاز به کار این پروژه نیست و بدون مقاومت مواجه است.

“سوال شد:” چرا شما می خواهید برای قرار دادن یک چشم در جامعه برای همیشه لطفا برای؟’ اما که آن را نمی,” او گفت:. “ما می خواهیم به یک گفت و گو و مکالمه به رسمیت شناختن است که چیزی واقعا مضر است اتفاق می افتد.”

کرافورد گفت: این کافی نیست که صرفا با قرار دادن یک یادبود به قتل مردان سیاه و سفید. به جای آن باید مورد درک آنچه اتفاق افتاده است به آنها و با استفاده از داستان برای کمک به ایجاد حس از ادامه خشونت علیه مردم سیاه و سفید امروز.

به عنوان Grand Forks اعضای جامعه کار برای نصب Thurber یادبود کرافورد آنها را تشویق به یادگیری که مرد بود, خود شاکیان’ داستان نقش اجرای قانون و هر گونه قوانین مربوطه و یا موجب تغییر قبل یا بعد از مجازات است که احتمالا هنوز ایستاده در گرند فرک در بعضی از فرم.

“من فکر می کنم امروز ما در حال آماده به کسانی که سخت مکالمات. ما آماده هستیم به حقیقت را بگویید. ما آماده هستیم به درمان و با هم می آیند,” او گفت:. “برای من حداقل آن بوده است هرگز مورد سرزنش. هیچ یک از ما در اینجا وقتی که اتفاق افتاده است اما ما در اینجا در حال حاضر. آنچه می تواند ما را به تغییر و تاثیر جوامع ما? آنچه می تواند ما را برای نسل بعدی به مطمئن شوید که آن داستان ها گفته شده است؟”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de